Birlikte İthal Toplu Ekipman Tedarik Etmek?

İthal Ekipman Almak İsterseniz Ne Alırdınız? Bu Ekipman İçin Ayırabileceğiniz Bütçeniz nedir?

• Kullanılan toplam oy
    166

Ynt: Birlikte İthal Toplu Ekipman Tedarik Etmek?

ahmetornek link=topic=68307.msg782697#msg782697 date=1381086704' Alıntı:
valla bilemiyorum ben şuan gürbulakta kaçakçılık istihbarat ve narkotik şubede çalışıyorum bu ithalat olayı bize ticari eşya kaçakçılığı olarak geliyor genel olarak beyan dışı mal getiriyorlar mesela burda südyen ayakkabı gibi hem koruması olan hemde ihtisas gümrüğüne tabi olan malları çok geri dönüş verdik yada ceazi işlem uyguladık cezasıda malın gümrüklenmiş değerinin iki katı kadar para cezası artı malın yurt dışına iadesi..bunlarıda göz önünde bulundurun ben yarın muayene memuru arkadaşlardan bu işin yolunu yordamını öğreneyim size bilgi veririrm eğer isterseniz tabi

tıı...bu öyle bişiy değil..koca fabrika biz hergün tır tır gönderiyoruz..

Hermiyas link=topic=68307.msg782703#msg782703 date=1381086850' Alıntı:
Aslında eminim Alman Tarım Birliği DLG de bu şekilde çıkmıştır yola....Neden olmasın olabilir güzel fikir...Ama şu konudan biliyorum birlik olamıyoruz...
evet ,birlik olmak konusu sorunlu. bu konuyu bi çözebilsek her konuda çok güçlü oluruz

ahmetornek link=topic=68307.msg782697#msg782697 date=1381086704' Alıntı:
valla bilemiyorum ben şuan gürbulakta kaçakçılık istihbarat ve narkotik şubede çalışıyorum bu ithalat olayı bize ticari eşya kaçakçılığı olarak geliyor genel olarak beyan dışı mal getiriyorlar mesela burda südyen ayakkabı gibi hem koruması olan hemde ihtisas gümrüğüne tabi olan malları çok geri dönüş verdik yada ceazi işlem uyguladık cezasıda malın gümrüklenmiş değerinin iki katı kadar para cezası artı malın yurt dışına iadesi..bunlarıda göz önünde bulundurun ben yarın muayene memuru arkadaşlardan bu işin yolunu yordamını öğreneyim size bilgi veririrm eğer isterseniz tabi

way Ahmet kardeşim hatırladım tayinin çıkmış gitmiştin demek devam ediyon başarılar..eskilerden az hatırlıyomda çifçiliğimi ne bırakıp gitmiştin :S

ab akıl vermek haddimize değilya sen şu yukarıya bi anket yapsana..bu işte parasını bağlıcak kişiler bi anket yapalım..mesela 5-10000 arası-10-15000 arası bi ankette genel talebini gördüğün makinalar için cins cins(pulluk,loder,römork,v.s.)ama altına yaz laf olsun diye oylamasın kimse bi bakalım ne kadar samimi bu işte önümüzü bi görelim..oylamayı yapanlarda konuya boş mesaj atsın..laf olsun diye yapmayalım..dalga geçmesin kimse...

şerefli1 link=topic=68307.msg782712#msg782712 date=1381087167' Alıntı:
way Ahmet kardeşim hatırladım tayinin çıkmış gitmiştin demek devam ediyon başarılar..eskilerden az hatırlıyomda çifçiliğimi ne bırakıp gitmiştin :S
evet abi geçen yıl başlamıştım hâla doğubeyazıt gürbulak kapısında devam ediyorum.. sağolasın abi teşekkür ederim.. doğru hatırlıyorsun abi ama tam olarak bırakmasakta biraz azalttık babamlar devam ediyor ardahanda bende bir araba aldım arada sırada gidip geliyorum ardahana öyle devam ediyoruz :)

Hermiyas link=topic=68307.msg782706#msg782706 date=1381086937' Alıntı:
Sayın AhmetÖrnek dediğinizi yapabilirseniz ballı börek olur ama unutmayın lütfen biz gayriillegal hiç bir şey yapmayacağız, legal ürünü, legal faturalı, legal şekilde yurda getirtmekten bahsediyoruz bunu belirtmek isterim....
galiba yanlış anlaşıldım ben siz illegal birşey yapacaksınız demedim; kaçak şube olarak bize ithal mallar ticari eşya kaçakçılığı olarak geliyor sadece o şekilde bir ilişkimiz var onun dışında pek işimiz olmuyor ithalatçılarla o bakımdan pek detaylı bilgim yok ama direk ithalatın bağrında özet beyanda çalışan gümrük muayene memuru arkadaşlardan işin özünü, GTİP ini, vergisini teferruatını neler gerektiğini öğrenecem inşallah yarın :)

abi sen bikere bu işin alt sınırını biliyosun ona göre bi anket açki cebinde 2000 lirayla ' ' bana bi pulluk algel ' ' yapmasın kimse ondan diyorum...hem fikir olur millete...

zekhes link=topic=68307.msg782739#msg782739 date=1381088896' Alıntı:
abi sen bikere bu işin alt sınırını biliyosun ona göre bi anket açki cebinde 2000 lirayla ' ' bana bi pulluk algel ' ' yapmasın kimse ondan diyorum...hem fikir olur millete...

Mustafa demek istediğini anladım buraya yazanlara tek tek sorarız ona göre hareket ederiz, zaten bu ithalat işinde parayı almadan al getire giremeyiz biliyorsun...Her zaman satılan bişi değil bunlar farkındayım....

Hermiyas link=topic=68307.msg782743#msg782743 date=1381089061' Alıntı:
Mustafa demek istediğini anladım buraya yazanlara tek tek sorarız ona göre hareket ederiz, zaten bu ithalat işinde parayı almadan al getire giremeyiz biliyorsun...Her zaman satılan bişi değil bunlar farkındayım....
ya abi biliyorumda adam atar tutar.listeyi yaparsın kaporo dedinmi benim 5000im var der moralin bozulur..olmacaksa hiç serilmeyelim..

zekhes link=topic=68307.msg782748#msg782748 date=1381089146' Alıntı:
ya abi biliyorumda adam atar tutar.listeyi yaparsın kaporo dedinmi benim 5000im var der moralin bozulur..olmacaksa hiç serilmeyelim..

Mustafa bu iş ya olacak ya olacak, hiç bişi olmazsa kendi takımlarımı alacağım ne yapayım, sen we bi kaç arkadaşla beraber ne lazımsa onları alır geçeriz.

Benim amacım baremi geçebilirsek toplu adette yüksek iskonto almak bütün mesele bu + baremdeki iskontoyu aldın mı yerlilerden bile ucuza oradan çıkıyor, + nawlun+gümrük+kdw derken yerli ile aynı paraya geliyor ama İthal Awrupa ekipman sahibi olmuş oluyorsun....

Hermiyas link=topic=68307.msg782756#msg782756 date=1381089579' Alıntı:
Mustafa bu iş ya olacak ya olacak, hiç bişi olmazsa kendi takımlarımı alacağım ne yapayım, sen we bi kaç arkadaşla beraber ne lazımsa onları alır geçeriz.

Benim amacım baremi geçebilirsek toplu adette yüksek iskonto almak bütün mesele bu + baremdeki iskontoyu aldın mı yerlilerden bile ucuza oradan çıkıyor, + nawlun+gümrük+kdw derken yerli ile aynı paraya geliyor ama İthal Awrupa ekipman sahibi olmuş oluyorsun....

niyet şahane işallah olur...kocoğlanda pulluk görür :) pulluk yapnmı var burda allasen..

zekhes link=topic=68307.msg782761#msg782761 date=1381089827' Alıntı:
niyet şahane işallah olur...kocoğlanda pulluk görür :) pulluk yapnmı var burda allasen..

E mailine birazdan PDFi atıyorum....Yükleniyor 27mb....

Sırf nakliye ucuza gelsin diye 2 tane de 5.25*2.42 römork alacağım ekipmanları içine koyup yollasınlar....Ne kadar ince hesap ediyorum görüyorsun....:)

Hermiyas link=topic=68307.msg782767#msg782767 date=1381090132' Alıntı:
E mailine birazdan PDFi atıyorum....Yükleniyor 27mb....

Sırf nakliye ucuza gelsin diye 2 tane de 5.25*2.42 römork alacağım ekipmanları içine koyup yollasınlar....Ne kadar ince hesap ediyorum görüyorsun....:)

murat abi ing. varki sen bunlara her derdini anlatıyon ne güzel lisede otaokulda bize ing. öğretiyorlar diye öğretmenlere düşman gözüyle bakıyordum ah ulan ah

şerefli1 link=topic=68307.msg782772#msg782772 date=1381090649' Alıntı:
murat abi ing. varki sen bunlara her derdini anlatıyon ne güzel lisede otaokulda bize ing. öğretiyorlar diye öğretmenlere düşman gözüyle bakıyordum ah ulan ah

:) Alemsin