SUSUZ DANELİK MISIR DENEME SONUÇLARI ( PIONEER )

Arkadaşın tarlasına deneme tohumu ekilmişti, bugün hasat edildi. Mısır hiç sulanmadı, sezon yağışsızdı. Bir iki kez çisenti şeklinde yağmur yağdı. Firma rakamları abartabilir diye arkadaştan tarlanın dönümünü ve toplam kg yi aldım.

-- Tarla 9.980 m2

-- 15.400 kg bütün çeşitlerin toplamı

-- 20 rutubet

Ynt: SUSUZ DANELİK MISIR DENEME SONUÇLARI ( PIONEER )

Ben bir defa suladım 150 cm boy yapamadı.:( koçanlar dane dolduramadı. Bir kaç güne slaja biçmeyi planlıyorum. Zaten 40 günde anca çıktı,
Maşallah bu resimlerdeki mısırlara. Elalemde ne güzel iklim, ne güzel topraklar var. İmrenmemek elde değil.

susurluklu10 link=topic=68377.msg778825#msg778825 date=1380302262' Alıntı:
bereketli olsun gerçekten güzel olmuş mısırda birde sulansaymış madem o tarla kimbilir ne kadar yaparmış hani...
çok sağol. sulama imkanı olan bazı bölgelerde 2 tona yaklaştıklarını duyduk.
susurluklu10 link=topic=68377.msg778829#msg778829 date=1380302457' Alıntı:
çeşidi neymiş bu tohumun, birde kaç kg gübre atmış arkadaş???merak ettim gerçekten
son resimde hepsi yazıyor.
nailyetek link=topic=68377.msg778833#msg778833 date=1380302774' Alıntı:
Ben bir defa suladım 150 cm boy yapamadı.:( koçanlar dane dolduramadı. Bir kaç güne slaja biçmeyi planlıyorum. Zaten 40 günde anca çıktı,
Maşallah bu resimlerdeki mısırlara. Elalemde ne güzel iklim, ne güzel topraklar var. İmrenmemek elde değil.
Nail bey bu toprakların yapısı böyle.ama arazi çok az.bölünmüş.

Ramiz abi, paylaşımın için teşekkürler epey bir şeyler öğrendik senden kısmetse bahara ekim zamanı gelip ziyaret etmeyi planlıyorum oraları...

ramiz balcıoğlu link=topic=68377.msg778959#msg778959 date=1380313819' Alıntı:
inşallah, beklerim. sizin orada susuz mısır tarımı yapan bölgeler varmı.

Yok abi nerede buralar da susuz yağlı tohum üretimi yapılamaz...

Bereketli olsun maşallah, Adapazar ' ın da yağış az oldu demek için yılda en az 600 mm nin altında yağış olmalı, Adapazar ' ı Doğu Marmara ' nın neredeysen en nemli bölgesi sayılır bu nedenle Konya gibi İç Anadolu bölgesi veya Doğu Anadolu bölgesinde kalan illerimizden en az iki misli daha çok yağmur alır, buna ilaveten yüksek oranda sis bölgede kendini gösterir siste bir yağış şeklidir, kısacası Adapazar ' ın da ortalama yıllık yağış 1000 mm civarındadır, toprakları abartı olmaz sanırım aşırı derecede verimlidir, bunun anlamı tam bölgede tam manası ile kuru mısır tarımı yapılıyor anlamına gelmez. Verim gayet iyi az bile çıkmış :)

' ' Tatangalara selamlar *098*- ' '