CLAAS XERİON 3800 mü ? FENDT 936 VARİO mu ?

Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    29

Ynt: CLAAS XERİON 3800 mü ? FENDT 936 VARİO mu ?

KoCa YöRüK link=topic=7722.msg84104#msg84104 date=1223787002' Alıntı:
YA CLAS İSTERSE ALTINDAN OLSUN...HANGİSİ UZUN VADELLİ CALISCAK HANGİSİNİN MALZEMESİ KALİTELİ...CLAS MOTRMU YA XERİONU BANA BELEŞ WERSNLER GENE ALMAM....SONUNA KADAR FENDT....KADEMESİZ ŞANZIMANIDA FENDT TEN CALARSA....BİRİ TRAKTÖR DİĞERİ TRAKTÖR DEĞİLKİ....TÜRKİYEEYE NİYE GELMİYO XERİON SÖLEYN CLASCILAR NİYE AXİON GELMYO...FENDT İN HER SERİSİ WAR....309 310 312 411 412 413 415 714 718 820 924 927 936....AMA CLAS TAN KAÇTANE WAR 5 10 TANE ARES 1 TANE ARİON..10 KDAR DA CELTİS WAR.....SONUNA KADAR FEEEEEENNNNNNNDDDDDD 93336666 VARRİOOOO.....

Kademesiz şanzımanı nası fendtten çalıyor ya sen CLAAS ' ın mühendisi falan mısında bunu biliyorsun???

kofalcalimuhammet link=topic=7722.msg84105#msg84105 date=1223788274' Alıntı:
SAYILARIN BU KADAR OLduğuna emınmısın trakya bolgesınde claas baya yayıldı ama daha hiç bir yenı fendt gormedım Türkiye ' de fendtın bicerdoverı varmı?? claasın trakyada hemen hemen butun koylerınde var
ssende bilip bilmeden konsma biz burda traktör kıyaslıyoz biçer kıyaslamıyoz....tmm biçerleri iyi onda bişe demiyoz ama motorları hiç iyi deil

KoCa YöRüK link=topic=7722.msg84104#msg84104 date=1223787002' Alıntı:
YA CLAS İSTERSE ALTINDAN OLSUN...HANGİSİ UZUN VADELLİ CALISCAK HANGİSİNİN MALZEMESİ KALİTELİ...CLAS MOTRMU YA XERİONU BANA BELEŞ WERSNLER GENE ALMAM....SONUNA KADAR FENDT....KADEMESİZ ŞANZIMANIDA FENDT TEN CALARSA....BİRİ TRAKTÖR DİĞERİ TRAKTÖR DEĞİLKİ....TÜRKİYEEYE NİYE GELMİYO XERİON SÖLEYN CLASCILAR NİYE AXİON GELMYO...FENDT İN HER SERİSİ WAR....309 310 312 411 412 413 415 714 718 820 924 927 936....AMA CLAS TAN KAÇTANE WAR 5 10 TANE ARES 1 TANE ARİON..10 KDAR DA CELTİS WAR.....SONUNA KADAR FEEEEEENNNNNNNDDDDDDttttttt 93336666 VARRİOOOO.....

Peki neden Xerion ve Axıon Türkiye ' ye gelmiyor ? Güzel soru...
ben sana şunu sorim yıllardır New Holland, John Deere ve Massey Ferguson Türkiyede var... neden NH TJ serisi JD 9020 serisi ve MF 8280 Türkiyede yok... neden ???
Türkiye ' ye Fendt 900 Vario serisi ne zaman geldi ? -spariş olunca...
bunları biraz düşünmek lazım...

:) burada ne 936 sı nede xerionu olan kimse var .... lütfen arkadaşlar kavga olmasın ....

ben muhabbeti motorlara çevireyim hemen .... xerion bazen öyle tiplere giriyor öyle ekipmanlar takıyorki anlayamıyoruz ne yaptığını değilmi .... ama 936 biraz daha bilinen traktör şekline uygun ... yani farklı makineler .
bence kıyaslanması gerekmez bu ikisinin ...

@Akgül: Sen değerlendirmelerini kafadan yapıyorsun. Sen hiç CLAAS traktör kullandın mı? denedin mi? hatta gördün mü? Kalitesiz olduğu kanısına nerden bir çırpıda vardın anlam çıkaramıyorum. Hele XERION gibi dünyada tek ve rakibi olmayan bir makina konusunda nasıl böyle çocukca yorumlar yapıyorsun şaşırıyorum. Şanzımanı bir kere ZF Eccom kademesiz şanzıman, ZF gibi şanzıman üreticisi bir firma Fendten çaldıysa CLAAS ' ta ZF ' den satın aldıysa doğrudur çalmıştır. XERION ve AXION gelmiyor diye birşey yok. Parasını basarsan bu dünyada herşeye sahip olabilirsin. Eğer elinde yeterince paran varsa ver parasını XERION hemen kapının önüne indirilir. Ama bunu bu kriz zamanında ülkemizde yapabilecek kaç baba yiğit çiftçi vardır orasını bilemiyorum. Eğer senin cebinde varsa çıkar hemen gelsin. Hiç bir firma o kadar büyük paralar verip kesin alıcısı olmayan makinaları ülkemize getirmez. İllaki sipariş edilmiş yada alıcısıyla görüşülen makinalar gelir. Ayrıca Trakya bölgesinde CLAAS traktör ve biçerdöver olarak yaygın bir firma. Ha sizin orada yok. O sizin şansızlığınız. İleriki tarihlerde sizin oralarda da yayılır. Hiç canını sıkma. Konuyu açan arkadaşımız belirttiği kurallardaki gibi saygı çerçevesinde incelersen daha güzel olacak düşüncesindeyim. 936 ' yı seçmişsindir. Şahsi fikrindir saygı duyarım. Yalnız konuyu saptırmadan başka yerlere çekmeden yorum yaparsan hem sen hem diğer üyeler daha ilgili olarak konuyu takip ederler....

Saygılar....

alipasalierkan link=topic=7722.msg84300#msg84300 date=1223836928' Alıntı:
@Akgül: Sen değerlendirmelerini kafadan yapıyorsun. Sen hiç CLAAS traktör kullandın mı? denedin mi? hatta gördün mü? Kalitesiz olduğu kanısına nerden bir çırpıda vardın anlam çıkaramıyorum. Hele XERION gibi dünyada tek ve rakibi olmayan bir makina konusunda nasıl böyle çocukca yorumlar yapıyorsun şaşırıyorum. Şanzımanı bir kere ZF Eccom kademesiz şanzıman, ZF gibi şanzıman üreticisi bir firma Fendten çaldıysa CLAAS ' ta ZF ' den satın aldıysa doğrudur çalmıştır. XERION ve AXION gelmiyor diye birşey yok. Parasını basarsan bu dünyada herşeye sahip olabilirsin. Eğer elinde yeterince paran varsa ver parasını XERION hemen kapının önüne indirilir. Ama bunu bu kriz zamanında ülkemizde yapabilecek kaç baba yiğit çiftçi vardır orasını bilemiyorum. Eğer senin cebinde varsa çıkar hemen gelsin. Hiç bir firma o kadar büyük paralar verip kesin alıcısı olmayan makinaları ülkemize getirmez. İllaki sipariş edilmiş yada alıcısıyla görüşülen makinalar gelir. Ayrıca Trakya bölgesinde CLAAS traktör ve biçerdöver olarak yaygın bir firma. Ha sizin orada yok. O sizin şansızlığınız. İleriki tarihlerde sizin oralarda da yayılır. Hiç canını sıkma. Konuyu açan arkadaşımız belirttiği kurallardaki gibi saygı çerçevesinde incelersen daha güzel olacak düşüncesindeyim. 936 ' yı seçmişsindir. Şahsi fikrindir saygı duyarım. Yalnız konuyu saptırmadan başka yerlere çekmeden yorum yaparsan hem sen hem diğer üyeler daha ilgili olarak konuyu takip ederler....

Saygılar....

Değerli yorumun için öncelikle teşekkür etmek istiyorum şahsen Xerıon gerçekten elit bir makina bunu herkez biliyor ve benim öncelikle merak ettiğim şanzımanı hakkında teknik bir veri dökünman fotoğraf varsa burada paylaşılırsa kafalarda bir soru işareti varsa oda kalkmış olacaktır 90 hp lik bir makinanın şanzımanını kimse merak etmez ama ben Xerıon nun şanzımanını incelemek isterim doğrusu ve yapılacak yorumlarında daha kifayeli olacağı kanaatindeyim

teşekkürler

KoCa YöRüK link=topic=7722.msg84161#msg84161 date=1223810369' Alıntı:
ssende bilip bilmeden konsma biz burda traktör kıyaslıyoz biçer kıyaslamıyoz....tmm biçerleri iyi onda bişe demiyoz ama motorları hiç iyi deil
sen nıye boyle ıkı yuzluluk yapıosun baska konularda claasın traktorlerı cok ıyı cekısı falan inanmayan meriç abının vıdyolara baksın falan yazmısın burda nıye boyle konusuyosun

kofalcalimuhammet link=topic=7722.msg84307#msg84307 date=1223837456' Alıntı:
sen nıye boyle ıkı yuzluluk yapıosun baska konularda claasın traktorlerı cok ıyı cekısı falan inanmayan meriç abının vıdyolara baksın falan yazmısın burda nıye boyle konusuyosun
cocuk adam akıllı konus ne zaman yazmışım.....o yorumu.....yazın adanada fendtin deenemsindn sora fendtten başka hiç bi motoor motor deilmiş...dedm....o yorumu baya bi önceden yazmıştımmm......tmm cekişi yakıtı az olablr...ama malzemesi moıtru falan???.....

alipasalierkan link=topic=7722.msg84300#msg84300 date=1223836928' Alıntı:

Saygılar....
2 sene önce adana da fuarda gördüm claas ı babmla bindik baktık hoşumuza gitmedi...tmm xerion dünyada tek ama motru falan lkalitelimi...claas niye jd denin eski motorlarını alıo..

KoCa YöRüK link=topic=7722.msg84426#msg84426 date=1223874512' Alıntı:
cocuk adam akıllı konus ne zaman yazmışım.....o yorumu.....yazın adanada fendtin deenemsindn sora fendtten başka hiç bi motoor motor deilmiş...dedm....o yorumu baya bi önceden yazmıştımmm......tmm cekişi yakıtı az olablr...ama malzemesi moıtru falan???.....
KoCa YöRüK link=topic=7722.msg84426#msg84426 date=1223874512' Alıntı:

peki o yorumlar iki sene öncemiydi???

KoCa YöRüK link=topic=7722.msg84427#msg84427 date=1223874586' Alıntı:
2 sene önce adana da fuarda gördüm claas ı babmla bindik baktık hoşumuza gitmedi...tmm xerion dünyada tek ama motru falan lkalitelimi...claas niye jd denin eski motorlarını alıo..

2 sene önce fuarda görmüşsün. Daha önceleri hep soruyodun. CLAAS ' lar nasıl bizim burayada gelseler de görsek diye. Hem iki sene önce Adana fuarına CLAAS katıldımı onuda ayrıca yetkililerle görüşüp sorabilirim. CLAAS JD ' nin eski motorlarını kullanıyor diyorsun. Bunu sana söyleyen kişi acaba JD yetkilisi mi? yoksa CLAAS yetkilisi mi? Yani bu kadar kesin bir veri olduğuna inandığın bilgiye nerden kanaat getirip inanıyorsun. Ayrıca son çıkan motorlar nedir TIER 3 daha eskiside TIER 2 motorlardır. CLAAS JD ' nin bundan eski bir motorunu kullanmıyor bildiğim kadarıyla. İstersen gir sitelere araştır bakalım. Bir motorun eski olması için ne gibi özellikleri yenilere göre düşüktür??? Öyle kulaktan doğma verilerle herkes eski der. Teknik açıdan bu markaların bir yetkilisi ile görüştün mü? Zannetmiyorum. Ha başka markaların yetkilileri söyler ona bişi diyemem. Sonuçta kendi markalarını sattırcaklar. Ayrıca ekleyeyim. CLAAS Mercedes-Benz, CAT ve JD gibi birçok firmanın son teknoloji motorlarını kullanıyor. Bütçesi ya da imkanımı yokta gidip JD ' nin eski motorlarını kullancak. İstersen bunlarıda ayrıca bir düşün.......

Sitemizdeki teknik kişilerinde CLAAS ' ın kullandığı bu motorlar hakkında yorumlarını almak isterim.....

Saygılar....

insomnia link=topic=7722.msg84306#msg84306 date=1223837411' Alıntı:
Değerli yorumun için öncelikle teşekkür etmek istiyorum şahsen Xerıon gerçekten elit bir makina bunu herkez biliyor ve benim öncelikle merak ettiğim şanzımanı hakkında teknik bir veri dökünman fotoğraf varsa burada paylaşılırsa kafalarda bir soru işareti varsa oda kalkmış olacaktır 90 hp lik bir makinanın şanzımanını kimse merak etmez ama ben Xerıon nun şanzımanını incelemek isterim doğrusu ve yapılacak yorumlarında daha kifayeli olacağı kanaatindeyim

teşekkürler

Xerion ' un şanzımanın resimlerini tek olarak bulup burayada ayrıca eklicem....

Saygılar...

KoCa YöRüK link=topic=7722.msg84427#msg84427 date=1223874586' Alıntı:

Xerıon ' un üzerinde Jd motoru yok onuda bil Cat motoru var...

bana birşey olduğu yok sadece söylediklerinle yaptıkların birbirine uyuşmuyor ...Ayrıca burası paylaşım platformu nereye ne istersem yazabilirim tıpkı senin bu site yöneticileri hakkında düşündüklerini (YANLIŞ DA OLSA )yazabildiğin gibi

nt@hmet link=topic=7722.msg84536#msg84536 date=1223909147' Alıntı:
@akgül sakin ve düşünerek yorum yap sana abi tavsiyesi... iki makinada güzel,cebime hangisi uygunsa onu alırım...
ya abi öle sakin olmaya calısıorum col cocuk gelmiş eke eke konnusuo....(sözm meclisten dışarı)

dennizs link=topic=7722.msg84531#msg84531 date=1223908818' Alıntı:
bana birşey olduğu yok sadece söylediklerinle yaptıkların birbirine uyuşmuyor ...Ayrıca burası paylaşım platformu nereye ne istersem yazabilirim tıpkı senin bu site yöneticileri hakkında düşündüklerini (YANLIŞ DA OLSA )yazabildiğin gibi
tmm abi haklısın