+ Konuya Cevap Yaz
8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  08 Haziran 2011
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  34
  Mesajlar
  335
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  Köylünün üreticinin halinden anlayan bir siyasi lider tebrik ediyorum.

  Köylü Üretmesin İradesini Satın Alayım diyor!

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  24 Aralık 2007
  Şehir
  Kırklareli
  Yaş
  32
  Mesajlar
  4,177
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  çok doğru. mesela keçi ormanı yer, ormanı da kravatlı keçiler

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  21 Nisan 2013
  Şehir
  kastamonu
  Yaş
  20
  Mesajlar
  226
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  valla helal olsun ağzına sağlık bizi bi kılıçdaroğlu hatırladı : ' ( : ' ( : ' (

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  17 Şubat 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  35
  Mesajlar
  4,667
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  artık sucu bucu değil kim iyi yönetiyorsa oartıkki bu akp baydı artık. çırakken bile bundan iyiydiler ustalaştıkça bokladılar..

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  08 Haziran 2011
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  34
  Mesajlar
  335
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  chp ve kılıçtaroğlunun çiftçiler için çok iyi projeleri var fakat bunları gerçekleştirmeleri için önce seçilmeleri lazım.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  14 Ocak 2012
  Şehir
  Konya
  Yaş
  42
  Mesajlar
  6,685
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  Türk Halkı Cumhuriyet kurulduğundan beri kendisi için SOL SOSYAL POLİTİKALAR ister ama hep sağ partilere oy werir....

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  14 Ocak 2012
  Şehir
  Konya
  Yaş
  42
  Mesajlar
  6,685
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  Kılıçdaroğlu ' dan tarım politikasına sert eleştiri
  28 Eylül 2013 Cumartesi 16:42
  Kılıçdaroğlu, 'Ekonomik, bağımsızlığını elde edemeyen bir ülke başkalarının kölesi olma durumunda kalır. İşte bu yüzden çiftçinin hakkı teslim edilmeli' diyerek AK Parti ' nin tarım politikasını eleştirdi.

  KIRKLARELİ - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Her şeye zam yapacaksın, çiftçiye gelince ' bir dakika ' diyeceksin. Hangi gerekçeyle üreticiye düşük fiyat veriyorsun, hangi ekonomik kurama göre düşük fiyat veriyorsun' dedi.

  Kılıçdaroğlu, partisince Lüleburgaz ilçesi Kongre Meydanı ' nda düzenlenen 'Tarıma ve Çiftçiye Destek Mitingi'nde, kendisinden önce çiftçiler adına konuşan Babaeski ilçesine bağlı Taşağıl köyü muhtarı Muzaffer Çevik ' e teşekkür etti, 'Önce halka söz verdik, derdini anlattı, şimdi de derdinizi ben anlatacağım' diyerek partililerini selamladı.

  Trakya ' nın tarımsal üretim noktasında çok bereketli topraklara sahip olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, buna rağmen çiftçinin toprağa küstürülmeye çalışıldığını söyledi.

  Ayçiçeği ' ne geçen yıl verilen taban fiyattan daha düşük bir fiyat verildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  'Ayçiçeğine geçen yılın altında fiyat verdiler. Şimdi ben buradan sesleniyorum Recep Tayyip Erdoğan’a; sen gübreye, mazota, ilaca, suya zam yaptın, üreticiye diyorsun ki ' Fiyatı geçen senenin altında veriyorum ' , bu kabul edilemez. Her şeye zam yapacaksın, çiftçiye gelince ' bir dakika ' diyeceksin. Hangi gerekçeyle üreticiye düşük fiyat veriyorsun, hangi ekonomik kurama göre düşük fiyat veriyorsun. ' Çiftçi ekmesin ben bunu ithal edeceğim ' diyor.'

  Kılıçdaroğlu, yurt dışından ithal edilen tarım ürünlerinin miktarının AK Parti iktidarı döneminde arttığını ileri sürerek, 'Yurt dışından ithal ederken milyar dolarları ödüyorsunuz ama kendi çiftçimizi görüyorsunuz, yeterli destek vermiyorsunuz, kendi çiftçimizi tarlaya, ürüne mahkum ediyorsunuz. Başka ülkelerin çiftçilerine dünyaları ödüyorsunuz, bunun hesabını TBMM’de sormak benim ve partimin görevidir' diye konuştu.

  Çeltik üreticisinin de küstürüldüğünü öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  'Trakya’nın bereketine bakın ki gündöndünün (ayçiçeği) yüzde 60 ' ını, çeltiğin de yüzde 55’ini üretiyor. Çeltiğe verilen fiyat 2009 ' da 1.5 liraydı. 2010, 2011, 2012 ' de 1 liranın altına düştü. 2013 hasadı başladı, fiyat 1 lira 30 kuruş civarında. Maliyet ne? 1.5 lira civarında. ' Üretmeyin ' diyor, ' Dışarıdan GDO’lu pirinç getireceğim, onu vatandaşa yedireceğim ' diyor. ' Siz üretmeyin, siz oturun ' diyor, buna izin vermeyeceğiz. Bizim topraklarımız bereketli, bizim insanımız çalışkan, bu duruma izin vermemenin tek bir yolu var, sandığa gideceğiz, AKP’yi sandığa gömeceğiz. Bu işin yolu budur.'

  'Hayvan sayısı düştü, saman ithal eder olduk'

  Kılıçdaroğlu, çiftçinin günden güne üretimden kaçtığını, emeğini alamadığı için tarımsal üretimden uzaklaştığını savundu.

  Buğdayın ana vatanının Anadolu olduğunu, tüm dünyaya buğday tohumunun Anadolu’dan dağıldığını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  'AKP döneminde 2002-2013 yılları arasında 24 milyon ton buğday ithal edildi, 7 milyar dolar para verildi. Şimdi vicdanınıza sesleniyorum; 7 milyar doları Türk köylüsüne verseydi, çalışkan köylü tüm dünyayı buğday ambarı yapmaz mıydı ama vermediler, ' üretmesin köylü, mahkum olsun köylü, ben de onların iradesini satın alayım ' diyor. Bunun mücadelesini yapacağız.

  10 yıl önce 93 milyon hektar buğday biçiliyordu, şimdi 75 milyon hektara düştü. Köylü artık buğday ekmiyor, çünkü zarar ediyor. Köylü topraktan daha da uzaklaşacak. 10 yıl önce çiftçi 3.5 kilo buğday sattığında 1 litre mazot alıyordu. Şimdi 9 kilo buğday satıp 1 litre mazot alabiliyor. Köylünün içindeki durumu vicdanınıza bırakıyorum. ' Mazotu köylüye vergisiz verin ' dediğimizde ayağa kalkıp, itiraz ettiler. ' Yata, gemiciğe vergisiz mazot veriyorsun ' dedik. Onlar üretim mi yapıyor, hayır… Bu halkın yöntemi değil, harami yöntemidir, haramilerin iktidarını yıkmak da bizim görevimizdir.'

  Saman ithalatının toprağı bereketli bir ülke için açıklanamayacağını savunan Kılıçdaroğlu, 'Bundan iki yıl önce sizlere ' Gün gelecek saman ithal edeceğiz ' diye bir konuşma yapsaydım, ' Ya el insaf, bu genel başkan ne diyor, saman da ithal edilir mi? ' derdiniz ama bugün Cumhuriyet tarihinde ilk kez AKP döneminde saman ithal edildi. Ovalarımıza, sularımıza, çalışkan insanımıza, güzel iklimimize, güneşimize ne oldu da bu Türkiye saman ithal etti. Ne oldu? Önce ' kuraklık oldu ' dediler. Yahu 90 yıldır ilk kez 2012 ' de mi kuraklık gördü bu ülke' diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu, Türkiye nüfusunun son 30 yılda arttığını ancak besici sayısının artmadığını ifade ederek şunları kaydetti:

  '10 yıl önce 50 milyon baş koyun vardı, şimdi 25 milyona düştü, 2 koyundan biri Recep Bey ' in cebine girdi. 10 yıl önce 19 milyon keçi vardı, 6 milyona düştü. ' Keçi beslemeyin ormanı yer ' diyorlar. Ormanı yiyen karabattı keçiler, 3. Boğaz köprüsüne bakın.

  Manda sayısı 1 milyondan, 80 bine düştü. O zaman bu saman ne oldu böyle, hayvan sayısı azaldı, kuraklık da yok. Ne oldu peki? Köylüyü topraktan kopardılar. Ekonomik, bağımsızlığını elde edemeyen bir ülke başkalarının kölesi olma durumunda kalır. İşte bu yüzden çiftçinin hakkı teslim edilmeli diyoruz. Onun için çiftçinin alın teri değerlenmeli diyoruz. Eğer bunu yaparsak başarıya ulaşırız.'

  Kılıçdaroğlu, tarımsal üretimde yaşanan sıkıntıları, süt ve et üreticilerinin de yaşadığını söyledi.

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  17 Şubat 2011
  Şehir
  sivas
  Yaş
  35
  Mesajlar
  4,667
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: Köylü üretmesin, ben onun iradesini satın alayım.  şu akp başımızdan bir gitsin de biz savaşada hazırız seferede hazırız savaşmadan can vermeden bu ülkede köle gibi yaşmakdansa kahramanca vatan için savaşıp ölürüz daha iyi chp yada MHP yada bdp fark etmez iktidar olupda bizi seferden sefere savaşdan savaşa sokacaksa varsın soksun kaçanmı var zaten biz bu vatan için şahinlerin uçtuğu yerlerde geziyoz kartalların konduğu yerlere ayak basıyoz ama ülkede hiç bir şey yokken kendi seçipde başına getirdiğimiz bir iktidar biz köleleştirmeye çalışıyor ve bunuda yapıyorsaki artık vakti gelmiş demektir biz çifçiler olarak gezi parkındakiler kadar bile hakkımız aramadıktan sonra daha çoook köle oluruz

  saman para etmesin saman getir
  buğday para etmesin buğday getir
  nohut para etmesin nohut getir
  yani çifçi kazanmasın ne olursa olsun diyorlar iyide biz kazanamazsak esnaf kazanamaz o kazanamazsa sanayici kazanamaz e o zaman bu kadar insanı nasıl doyuracaklar sanayici kazanamazsa işçi naslı kazanacak işsizler ne olacak noo*-*- noo*-*-

  bu akp biz avrupaya teslim edecek galiba ben bunu anlıyom
  yani sen ekme biçme ben getiri sana satarım diyor yav bunu diyorda biz kazanmadan bunları nasıl alacaaz onu düşünmüyormu bu g..zekalılar nasıl alacaz nasıl yiyecez duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Her 5 Ekmekten 2'sinde Onun Emeği Var
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 24.Ağustos.2011, 07:36
 2. Eski motorum ve Onun Veliyahtı
  Konu Sahibi danjark10 Forum Fotoğraflar (Çekimler)
  Cevap: 53
  Son Mesaj : 19.Şubat.2011, 22:41
 3. Bütün ilgi onun üstünde
  Konu Sahibi XERİON Forum Fotoğraflar (Alıntılar)
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 01.Mart.2009, 09:54
 4. tc 56 yada onun ayarında 2005 ve üstü bicer döver aranıyorr
  Konu Sahibi okan6445 Forum Tarım Ekipmanları
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 01.Şubat.2009, 18:20
 5. silaj onun işi
  Konu Sahibi nhmf Forum Fotoğraflar
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 13.Aralık.2008, 21:09

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status