150s pulluk değil sanat eseri

Kverneland 150S - PowerGear

neden kverneland,kuhn,pöttinger,lemken gibi markalar ayna arası mesafeyi 85-90-100 hatta 110cm yaparken bizim markalarda 70-80cm sadece??maksat profil tasarrufumu yoksa bilmediğimiz bişeymi var??kullananlar yada bilgisi olanlar paylaşabilirmi??bence ayan arası nekadar açıksa okadar iyidir (sap fasal yığdırmaz,toprak daha iyi çevrilir)sizin düşünceleriniz??

Ynt: 150s pulluk değil sanat eseri

söümürülen ülkede bu gibi pahalı ürünleri kimse alıpda kullanamaz...

70 80 bin tl ye ünlü yada alpler yada aydın pulluk yapsa alabilecekmisin alamayıcaksın o zaman neden o kadar yatırım yapıpda bize 8 10 bin tl pulluk satsınlar alabildiğimiz kadarını yapıyorlar hepsi bu ok-*-s ok-*-s

şerefli1 link=topic=68419.msg779321#msg779321 date=1380447459' Alıntı:
söümürülen ülkede bu gibi pahalı ürünleri kimse alıpda kullanamaz...

70 80 bin tl ye ünlü yada alpler yada aydın pulluk yapsa alabilecekmisin alamayıcaksın o zaman neden o kadar yatırım yapıpda bize 8 10 bin tl pulluk satsınlar alabildiğimiz kadarını yapıyorlar hepsi bu ok-*-s ok-*-s

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s hacı abi ne anladın ben anlamadım ama ben niye ayna aralarında bu kadar fark var diye sordum zuha-*-s zuha-*-s profili uzatınca ülkemiz süpergüç olma zkorkma zuha-*-s zuha-*-s

zekhes link=topic=68419.msg779322#msg779322 date=1380447593' Alıntı:
zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s hacı abi ne anladın ben anlamadım ama ben niye ayna aralarında bu kadar fark var diye sordum zuha-*-s zuha-*-s profili uzatınca ülkemiz süpergüç olma zkorkma zuha-*-s zuha-*-s

sen gülüyon ama bende sana diyorumki köle gibi görülen bir ülkenin çifçisine sana arge bile kurmadan üretir satarlar diyom sen hala lafı çekiyon bi yerlere.....

Hermiyas link=topic=68419.msg779323#msg779323 date=1380447877' Alıntı:

ağam bu konuları okudumda ben hala ayna araları neden 70-80cm de kalıyor onu merak ediyorum..bu adamlar en dar 85 cmden başlıyor..ve genelde rasladığı resimler 3 ayarlı yani 100-veya 110cm..bunun bi kerameti olmalı..bizim marklara bakıyorum 12 ' ' ayna 80 ara 16 ' ' ayna oda 80ara..bu işte bi gariplik var..ön gövdecik koymuş ünlü alpler onlarda 80 ara :)))) sizcede garip değilmi??

şerefli1 link=topic=68419.msg779324#msg779324 date=1380448223' Alıntı:
sen gülüyon ama bende sana diyorumki köle gibi görülen bir ülkenin çifçisine sana arge bile kurmadan üretir satarlar diyom sen hala lafı çekiyon bi yerlere.....

haa pardon abi doğrusun ben hep katılıyorum bu yorumlarına..güldüğüm ona değil ben fiyat anladın sandım..

Bizide traktörler 70 hp civarında en çok pulluğun ayna arası çok fazla olursa pullukta ona göre büyük olur .
Bende severim arası geniş ve yüksek puluğu ama herhalde pulluk üreticiside satmayı düşünüyor .
Traktör ister önüne asılacak , küçük traktöre küçük pulluk üretiyor , diye düşünüyorum.

Bu şekil türkiyede denediler geniş ara ortadan bölündü sorunun cevabı ise şu bizim türkiyedeki puluk üreticilerin imkanlarıyla o araya çıktımı malzeme beyin hesap kitap tutmuyor . Kopyala yapıştır üretimle bu kadar oluyo çizim aynı , malzeme aynı olmayınca daraltarak çözüm buluyorlar anlıyacağın

Ali SARAÇ link=topic=68419.msg779331#msg779331 date=1380450477' Alıntı:
Bu şekil türkiyede denediler geniş ara ortadan bölündü sorunun cevabı ise şu bizim türkiyedeki puluk üreticilerin imkanlarıyla o araya çıktımı malzeme beyin hesap kitap tutmuyor . Kopyala yapıştır üretimle bu kadar oluyo çizim aynı , malzeme aynı olmayınca daraltarak çözüm buluyorlar anlıyacağın

doğrudur..ondan olabilir...kaç para fark edecekki en kaliteli 41-40 4yağ norveç çeliğini dün bi imalatcı arkadaş merisnden tonu 1190 dolara aldı..yani komple 1.sınıf çelikten yapacak değil ya bu zıkkım..muzaffer abiye katılıyorum sömürgecilik başka bişiy değil..okadar maliyeti olacağınıda sanmıyorumya yinede üçe maal edip 15 satmanın hesabı bu ....

Benim hayalimdeki pulluk lemken EuroPal 5, 3+1 dönerli ama 20 Bin euro civarında ilanlarını görüyorum sıfır mı onu da bilmiyorum, bence de var bi kerameti adamlar inatla 2 li dönerli kullanıyolar sebebi olmalı biz 65-70 hp traktöre 4 Lü takıyoruz, onları 2 Li dönerli tkaıyorlar, bizim pulluk ön teker kadar kesek çıkarıp bırakıyor, onlar bizim süremediğimiz tavda sürüm toprağı olduğu yerde çeviriyorlar nedir bunun sebebi bende çok merak ediyorum.

ismail_17 link=topic=68419.msg779330#msg779330 date=1380450301' Alıntı:
Bizide traktörler 70 hp civarında en çok pulluğun ayna arası çok fazla olursa pullukta ona göre büyük olur .
Bende severim arası geniş ve yüksek puluğu ama herhalde pulluk üreticiside satmayı düşünüyor .
Traktör ister önüne asılacak , küçük traktöre küçük pulluk üretiyor , diye düşünüyorum.

sanmam ismail abi adamlara baksana traktör le çok alakalı değil bu..dev gibi 200bg 250bg traktörlere 4 takıp işine bakıyor..fendtin genişliğini herkes bilir tarktörün nerdeyse 1metreden fazla dışına çıkmış adam bizim gibi 8,10 ayna takacağına ayna aralarını açıp 4lüyle 6lıyla işini bitiriyo..yani şunu diyce 80-100 bg traktör alıpta 5liyle 6lıyla kovalıcamıza bu tipde üretim yapılırsa 3-4le işimizi fazlasıyla görür kanısındayım..ilk videoyu izlemişsindir oradaki pulluk -12-16 arası çalışıyor farkındasınızdır...amam ayna arası 110cm oluverdimi işte sanki 20 ayna gibi görünüyor..işgenişliğide öyle tabi..

ÇeLişki_37 link=topic=68419.msg779334#msg779334 date=1380451220' Alıntı:
Benim hayalimdeki pulluk lemken EuroPal 5, 3+1 dönerli ama 20 Bin euro civarında ilanlarını görüyorum sıfır mı onu da bilmiyorum, bence de var bi kerameti adamlar inatla 2 li dönerli kullanıyolar sebebi olmalı biz 65-70 hp traktöre 4 Lü takıyoruz, onları 2 Li dönerli tkaıyorlar, bizim pulluk ön teker kadar kesek çıkarıp bırakıyor, onlar bizim süremediğimiz tavda sürüm toprağı olduğu yerde çeviriyorlar nedir bunun sebebi bende çok merak ediyorum.

eee biz takacazki 4-5liyi petrol kazanacak hal-*-s motoru yicen satan adam kazanacak *-*-09 yırtılan deli bekirin yakası bıy-*s kimse takmaz...hacı abi nerdesiiiinnn...küstürdük adamı yaa özürdilerim ağam vallaha yanlış anladım yawf barş:s

zekhes link=topic=68419.msg779338#msg779338 date=1380451588' Alıntı:
eee biz takacazki 4-5liyi petrol kazanacak hal-*-s motoru yicen satan adam kazanacak *-*-09 yırtılan deli bekirin yakası bıy-*s kimse takmaz...hacı abi nerdesiiiinnn...küstürdük adamı yaa özürdilerim ağam vallaha yanlış anladım yawf barş:s

Ya sorma valla, kimse de demiyor ki bunlar neden böyle sürüyor, bizde böyle üretelim, ünlü dönerli felan üretmeye başladı hele şükür, ızgara lı falan toprak yapışmaması için helal olsn ünlü pulluğa,

Demekki var bi sebebi aga yoksa adamlar tarımda lider olupda, 300-400 Bin euro luk traktörler kullanıpta 400-500 hektar yer işleyipde dönerli pulluk, tandem dingil römork, tamburlu çayır biçme, tiller, ağır tip kültivatör vs. vs. kullanırlar mı hiç,

Ama bilmemek ayıp değil kullanmamak ayıp değil demiş atalarımz, bunları öğrenip uygulamaya başlama zamanımız geldi geçiyor bile, fuarlar bunun için ideal bence :)

ÇeLişki_37 link=topic=68419.msg779340#msg779340 date=1380451978' Alıntı:
Ya sorma valla, kimse de demiyor ki bunlar neden böyle sürüyor, bizde böyle üretelim, ünlü dönerli felan üretmeye başladı hele şükür, ızgara lı falan toprak yapışmaması için helal olsn ünlü pulluğa,

Demekki var bi sebebi aga yoksa adamlar tarımda lider olupda, 300-400 Bin euro luk traktörler kullanıpta 400-500 hektar yer işleyipde dönerli pulluk, tandem dingil römork, tamburlu çayır biçme, tiller, ağır tip kültivatör vs. vs. kullanırlar mı hiç,

Ama bilmemek ayıp değil kullanmamak ayıp değil demiş atalarımz, bunları öğrenip uygulamaya başlama zamanımız geldi geçiyor bile, fuarlar bunun için ideal bence :)

nereye uyguluyon kardeşim millete baksana hala traktör kavgası yapıyoruz..sen git 100biliraya traktör al iş makineye geldimi ' ' anam bana bi dörtlü yeter..napcan okadar para bağlayıp ' ' yanlışmıyım??
al kardeşim işine göre 10lira aşşaya bi traktör paranı makinaya ver.. ' ' ' yok illa komşununkinden iyi olcak o yüze almış ben 150ye alacam ' ' ' traktör nekadar önemliki yapılan işlerde bi anlatın bana benim kafam basmıyo..ben 480 dekar yer çevirdim senelerce munktelle bi eksikliğini görmedim allah a şükür..adamların traktörlerine bak dandik dandik ardındaki makineler sanki fuar standı..herkes bu videoları izleyince avrupanın her yeri böyle sanıyor..yok kardeşim üçbeş çiftçi bunlar çoğunda zetor ursus volvo var hala kirovets var şteyr var biz onlardan vallah çok zengini billaha çok zengini eğer traktörle ölçülüyosa....bizim çiftçi adam yerine koymaz bunları onlarında baştac... niye??adam makinaya bağlıyor parasını makinaya...!!!koç hema napsın kardeşim adamlar bulmuş çayırlığı yayılıyor..daha biz bu makinalara imrenip onların traktörlerine para bağladıkca onlar yaparda yapar..ünlüde oturur ağlar ulan canım pulluklar yatıyor diye..:))).

zekhes link=topic=68419.msg779342#msg779342 date=1380452593' Alıntı:
nereye uyguluyon kardeşim millete baksana hala traktör kavgası yapıyoruz..sen git 100biliraya traktör al iş makineye geldimi ' ' anam bana bi dörtlü yeter..napcan okadar para bağlayıp ' ' yanlışmıyım??
al kardeşim işine göre 10lira aşşaya bi traktör paranı makinaya ver.. ' ' ' yok illa komşununkinden iyi olcak o yüze almış ben 150ye alacam ' ' ' traktör nekadar önemliki yapılan işlerde bi anlatın bana benim kafam basmıyo..ben 480 dekar yer çevirdim senelerce munktelle bi eksikliğini görmedim allah a şükür..adamların traktörlerine bak dandik dandik ardındaki makineler sanki fuar standı..herkes bu videoları izleyince avrupanın her yeri böyle sanıyor..yok kardeşim üçbeş çiftçi bunlar çoğunda zetor ursus volvo var hala kirovets var şteyr var biz onlardan vallah çok zengini billaha çok zengini eğer traktörle ölçülüyosa....bizim çiftçi adam yerine koymaz bunları onlarında baştac... niye??adam makinaya bağlıyor parasını makinaya...!!!koç hema napsın kardeşim adamlar bulmuş çayırlığı yayılıyor..daha biz bu makinalara imrenim onların traktörlerine para bağladık onlar yaparda yapar..ünlüde oturur ağlar ulan canım pulluklar yatıyor diye..:))).

Ben daha ne diyeyim abi sen hepsini yazmışın, 1 traktöre 10 belki daha fazla alet bağlıyorsun ama gene traktöre kafa yoruyoruz haklısın.