125 saatte TÜMOSAN 8105 ARIZA VE DİĞER TRAKTORLER

23.03.2013
3,725
14

125 saatte 8105 fabrika cıkışı defransiyel istavoz dişlilerinde ve milinde adi malzeme kullanmadan dolayı oluşan arıza Tekirdağ yeni sanayinde Tümosan Yetkili Servisi Şaban ve Serdar kardeşlerin usta ellerinde tamir ediliyor.

Ynt: 125 saatte TÜMOSAN 8105 ARIZA VE DİĞER TRAKTORLER

BU SITEDE BENI FANATIK TUMOSANCI YAPTILAR BEN FANATIK DEĞİLİM YALNIZCA TUMOSAN TURKIYEDEKI EN YERLI TRAKTOR OLDUGUNDAN BIR KAC + YONUNDEN BAHSETMISTIM OYSAKI BAZI KISILER TUMOSANI KRAL GIBI GOSTERDIGIMI DUSUNDULER HYR GOSTERMIYORUM BAKIN TUMOSANDA ARIZA YAPABILIR HER TRAKTOR ARIZA YAPAR [erkunt nh,mf vs.vs] ARIZA YAPMIYAN TRAKTOR YOKTUR ...

BU TUMOSAN ARKA DİFRENSIYEL KONUSU BIRAZ ARASTIRDIM FABRIKADAN 300 KADAR TRAKTOR DEMIRI FIRINLAYIP DOKUM YAPILMIS BU PARCALARIN CELIK OLMASI GEREKIYORMUS O YUZDEN HEMEN PARCALAR KIRILIYORMUS YALNIZ 300 KADAR TRAKTORDEN SONRA YAPILAN HATANIN FARKINA VARILMIS VE HATA DUZELTILMIS YENI CIKAN 8105 LERDE BU SIKINTI YOKMUS AMA BUNU BEN SADECE 8105 KULLANAN BIR ARKADASIMDAN DUYDUM NE KADARI DOGRUDUR BILEMEM anlş-*s

tumosannn link=topic=68425.msg779396#msg779396 date=1380466974' Alıntı:
BU SITEDE BENI FANATIK TUMOSANCI YAPTILAR BEN FANATIK DEĞİLİM YALNIZCA TUMOSAN TURKIYEDEKI EN YERLI TRAKTOR OLDUGUNDAN BIR KAC + YONUNDEN BAHSETMISTIM OYSAKI BAZI KISILER TUMOSANI KRAL GIBI GOSTERDIGIMI DUSUNDULER HYR GOSTERMIYORUM BAKIN TUMOSANDA ARIZA YAPABILIR HER TRAKTOR ARIZA YAPAR [erkunt nh,mf vs.vs] ARIZA YAPMIYAN TRAKTOR YOKTUR ...

BU TUMOSAN ARKA DİFRENSIYEL KONUSU BIRAZ ARASTIRDIM FABRIKADAN 300 KADAR TRAKTOR DEMIRI FIRINLAYIP DOKUM YAPILMIS BU PARCALARIN CELIK OLMASI GEREKIYORMUS O YUZDEN HEMEN PARCALAR KIRILIYORMUS YALNIZ 300 KADAR TRAKTORDEN SONRA YAPILAN HATANIN FARKINA VARILMIS VE HATA DUZELTILMIS YENI CIKAN 8105 LERDE BU SIKINTI YOKMUS AMA BUNU BEN SADECE 8105 KULLANAN BIR ARKADASIMDAN DUYDUM NE KADARI DOGRUDUR BILEMEM anlş-*s

yapar yapar hepsi yapar rahat ol sen..herkes sana tümosan denince tik diye vitesten atıyonda o yüzden takılıyor...son söylediğinde (tümosa için diyorum)özrü kabahatinden büyük derler..3YÜZ TRAKTÖR el insaf senelik üretimin kaçta kaçına geliyor???biz bundan kızıyoruz işte yerlilere..denetimsiz..3YÜZ traktör el insaf artık..bu kadar olur..bu bilgiyi kimden aldın eğer kaynak sağlamsa rezalet bu...kötü bi reklam oldu şimdi..

zekhes link=topic=68425.msg779397#msg779397 date=1380467343' Alıntı:
yapar yapar hepsi yapar rahat ol sen..herkes sana tümosan denince tik diye vitesten atıyonda o yüzden takılıyor...son söylediğinde (tümosa için diyorum)özrü kabahatinden büyük derler..3YÜZ TRAKTÖR el insaf senelik üretimin kaçta kaçına geliyor???biz bundan kızıyoruz işte yerlilere..denetimsiz..3YÜZ traktör el insaf artık..bu kadar olur..bu bilgiyi kimden aldın eğer kaynak sağlamsa rezalet bu...kötü bi reklam oldu şimdi..
BEN TUMOSANIN REKLAMINI YAPMIYORUM KI 8105 KULLANICISI BIR ARKADASIM DEDİ BUNU ONUN MOTORDA ARIZALANIYOR SERVISE GIDIYOR SERVIS DEKIA RKADASI SINIRLENIYOR ACIYOR FABRIKAYI BAGRIYOR FALAN ORDAKILERDE ÖLE DEMIS İŞTE AMA DOGRUMUDUR YALNIS MIDIR TAM BIR BILGIM YOKTUR YADA NE KADARI DOGRUDUR BILEMEM anlş-*s

tumosannn link=topic=68425.msg779399#msg779399 date=1380467591' Alıntı:
BEN TUMOSANIN REKLAMINI YAPMIYORUM KI 8105 KULLANICISI BIR ARKADASIM DEDİ BUNU ONUN MOTORDA ARIZALANIYOR SERVISE GIDIYOR SERVIS DEKIA RKADASI SINIRLENIYOR ACIYOR FABRIKAYI BAGRIYOR FALAN ORDAKILERDE ÖLE DEMIS İŞTE AMA DOGRUMUDUR YALNIS MIDIR TAM BIR BILGIM YOKTUR YADA NE KADARI DOGRUDUR BILEMEM anlş-*s

doğrudur ben bi ara üstü kapalı söylediydim hatırladınmı ' ' ne azızalardan servislerde yatıyolar görseniz şaşarsınız ' ' ddimdi..başka bi konuda..sende ' ' geliriz bigün beraber bakarız dedindi ' ' bunlar basit tümonun çok olduğu yerlerde alışkın kullananlar bu manzaraya..osman güllüğe uğradım dün traktör sormaya ordada bi kurt koparmış yatan vardı aynı manzara yani..olmaz diye bişey yok olurda bukadar sık olması tiksindiriyor adamı..

zekhes link=topic=68425.msg779400#msg779400 date=1380467803' Alıntı:
doğrudur ben bi ara üstü kapalı söylediydim hatırladınmı ' ' ne azızalardan servislerde yatıyolar görseniz şaşarsınız ' ' ddimdi..başka bi konuda..sende ' ' geliriz bigün beraber bakarız dedindi ' ' bunlar basit tümonun çok olduğu yerlerde alışkın kullananlar bu manzaraya..osman güllüğe uğradım dün traktör sormaya ordada bi kurt koparmış yatan vardı aynı manzara yani..olmaz diye bişey yok olurda bukadar sık olması tiksindiriyor adamı..
MOTOR COK KUVVETLI GELIYOR ARKAYI DAGITIYOR ama bahce tıplerinın arkası carraro bu tarla tıplerının cararo değil sanırım ondan tarla tıplerınde cok bu goruntuler :S

tumosannn link=topic=68425.msg779401#msg779401 date=1380467927' Alıntı:
MOTOR COK KUVVETLI GELIYOR ARKAYI DAGITIYOR ama bahce tıplerinın arkası carraro bu tarla tıplerının cararo değil sanırım ondan tarla tıplerınde cok bu goruntuler :S

valla ben bilmem arkadaş..ben konyalıyım evim konyada hafta sonları kaçarım köye..uzun lafınkısası ben membağında yaşıyorum...sadece karatay sanayide 7 tane tümosan yetkili servisi var..daha dün ordaydım 9 tane ayrık tümo gördüm..sen in orda kaç yetkili servis var??senede kaç tümo görüyosun..burası membağı kafanı çevir tümo görürsün..adamgibi yaparlarsaaaaa başımın tacı ...amam bu kafada giderlerseeee..ucuzmuş mucuzmuş vay yerli malıymış..vay konya malıymış anlamam allah kapımdan girmesini nasip etmesin..bu benim şahsi görüşüm ..gurur yapıp kızmaya gerek yok..ha sizede kızıyorum..bu olaylar yeni değil çünkü..tümo özelleştiğinden beri var..eskiden tümo arıza neyim bilmezdi hala kullanan koşularım var görüyoruz..servis diye bişey duymadı bu adamlar tarihinde..gel gör ki 204 den sonra (devletin stokları bitince)tümo alaln her harman servislere taşınıyor..bu bilindiği halde hala kendilerini düzeltmelerini beklemeden para kazandırıyorsunuz ben ona takılıyorum..ufak tefek uyduruk kıytırık büyük farketmez...anket yap en çok servis çağıran çifttçi tümocudur..bundada idalıyım..zaten markalar içerisinde 45 tane ssh servis aracı bulunduran başka marka yok(1 günde 45 tane ford trantit connect aldılar hepsi servis aracı)..benim arkadaşlarım var ssh da her gün konuşuruz hergün..şu verdiğin örnekteki traktör 1500 saatte olsa anlarım bunu derimki kalitesiz malzeme erken yorulmuş amam 125 saatte olunca püfff..yazık...hemde 300 tane veben daha çok olduğunu biliyorum..garantiye sokulmayıpta bedelli tamir edilenlerde var çünki..bu hatayı anlıyana kadar 300 den fazla traktör çıktı trafiğe..ohh bee..

zekhes link=topic=68425.msg779403#msg779403 date=1380468622' Alıntı:
valla ben bilmem arkadaş..ben konyalıyım evim konyada hafta sonları kaçarım köye..uzun lafınkısası ben membağında yaşıyorum...sadece karatay sanayide 7 tane tümosan yetkili servisi var..daha dün ordaydım 9 tane ayrık tümo gördüm..sen in orda kaç yetkili servis var??senede kaç tümo görüyosun..burası membağı kafanı çevir tümo görürsün..adamgibi yaparlarsaaaaa başımın tacı ...amam bu kafada giderlerseeee..ucuzmuş mucuzmuş vay yerli malıymış..vay konya malıymış anlamam allah kapımdan girmesini nasip etmesin..bu benim şahsi görüşüm ..gurur yapıp kızmaya gerek yok..ha sizede kızıyorum..bu olaylar yeni değil çünkü..tümo özelleştiğinden beri var..eskiden tümo arıza neyim bilmezdi hala kullanan koşularım var görüyoruz..servis diye bişey duymadı bu adamlar tarihinde..gel gör ki 204 den sonra (devletin stokları bitince)tümo alaln her harman servislere taşınıyor..bu bilindiği halde hala kendilerini düzeltmelerini beklemeden para kazandırıyorsunuz ben ona takılıyorum..ufak tefek uyduruk kıytırık büyük farketmez...anket yap en çok servis çağıran çifttçi tümocudur..bundada idalıyım..zaten markalar içerisinde 45 tane ssh servis aracı bulunduran başka marka yok(1 günde 45 tane ford trantit connect aldılar hepsi servis aracı)..benim arkadaşlarım var ssh da her gün konuşuruz hergün..şu verdiğin örnekteki traktör 1500 saatte olsa anlarım bunu derimki kalitesiz malzeme erken yorulmuş amam 125 saatte olunca püfff..yazık...hemde 300 tane veben daha çok olduğunu biliyorum..garantiye sokulmayıpta bedelli tamir edilenlerde var çünki..bu hatayı anlıyana kadar 300 den fazla traktör çıktı trafiğe..ohh bee..
dedıklerın dogru katılıyorum ama o konya sanayısınde bahce tıpı arkası acılmıs gordun mu :S

senol_84 link=topic=68425.msg779405#msg779405 date=1380469078' Alıntı:
doğrudur tabi ki hepsi arıza yapar. ama arkadaş 125 saatte motor da arıza yaparsa insan o motordan soğur. al motoru sıfır 3 ay sonra arkasını açtır kabul edilcek şey değil
AYNEN BENCEDE ok-*-s

tumosannn link=topic=68425.msg779404#msg779404 date=1380468898' Alıntı:
dedıklerın dogru katılıyorum ama o konya sanayısınde bahce tıpı arkası acılmıs gordun mu :S
konya bölgesinde bahçe tipi çok çok nadir kullanılıyor görülmüyosa sebebi bu bir. ikincisi motor çok güçlü dediğin 105 beygir ondan çok çok daha güçlü motorlar niye vermiyo aynı arızayı ?? motor çok güçlü değil arkada kullandıkları malzeme dandik.işçilik zayıf malzeme adi demiyosunda 125 saatteki motorun arızasını bile savunmaya çalışıyosun. sen fanatik değilim derken bile fanatiklik yapıyosun.

akrokral link=topic=68425.msg779407#msg779407 date=1380469805' Alıntı:
konya bölgesinde bahçe tipi çok çok nadir kullanılıyor görülmüyosa sebebi bu bir. ikincisi motor çok güçlü dediğin 105 beygir ondan çok çok daha güçlü motorlar niye vermiyo aynı arızayı ?? motor çok güçlü değil arkada kullandıkları malzeme dandik.işçilik zayıf malzeme adi demiyosunda 125 saatteki motorun arızasını bile savunmaya çalışıyosun. sen fanatik değilim derken bile fanatiklik yapıyosun.
konuyu tartısma ortamına cekme her yorumunda insanı fişeklıyen yorumların var fanatık olsam bu resımlerı nıye koyayım buraya ...?

tumosannn link=topic=68425.msg779404#msg779404 date=1380468898' Alıntı:

bak güzel kardeşim burası forum..bir markayı düzeltmek tümüyle olur..onu iyi yapmışta bunu becerememiş demek objektif değildir..kalite her segmentte olmalı..sen takmışsın bahçe modeline..bu zaten tümonun başarısı değilki..antonyo cararo nun başarısı..övgünü onayap...insanlar bu yüzden takılıyo sana..boşver..burda sorun varsa bir üreticiyi yerin dibine sokmamız lazımki artık uyandığımızı anlasınlar..boşa gidiyo sanma hergün bakıyolar onlar buralara..eleştirini yap geç..en iyi çözüm bu ..dediğim gibi adam gibi yapsınlar başımın tacıı..KONYAMLA GRUR DUYUYORUM..DÜNYANIN HER YERİNE MAKİNALAR MOTORLAR SATIYORUZ..KEŞKE GÜZEL TÜRKİYEMİN HER YERİ KONYA KADAR ÜRETKEN SNAYİLEŞMİŞ OLSA..ALLAH HER İLİMİZE NASİP EDSİN BU ÇALIŞAN ŞEHRİ ama iş tümoya geldimi orda dur..yardakçı zihniyet ihale alabilmek için akp li oldu111111devletin kredileriyle devleti dolandırıp milyon dolarlık fabrikayı 3 kuruşa kapattı(konmassan 1992de 2,8 katrilyon verdi bu fabrikaya koç grurbunun tam iki katıydı koça yar olmassa kimsenin olmasın dediler satmadılar)şimdi damatları sefasını sürüyor..konuyla ne ilgisi var???sen kredi ödicem bedavaya kazanıcam diye tutupta 25 yıllık ustaları mühendisleri işinden eder yerine asgari ücretli(çoğu konya dışı işsizliğin yoğun olduğu yerlerden)acezi işbilmez tecrübesiz okulunu yeni bitirmiş adamları toplarsan orda kalite diye bişey olmaaaazzzz...ha üç beş yalaka var ben staj yaparken hatta montajcı yada posta başıydı o adamlar iş öğretsin diye bırakıldı o günün posta başı şimdi TRAKTÖR MONTAJ MÜDÜRÜ garip...
kendi kadrosuna bu kadara ucuzcu davranan hayatında makine adına bişey yapmamış sadece yatırımını bütültmek için fabrika almış bi yönetimden ne kalitesi bekliyosun???bunlarda sadece üretim potansiyeli var..adet olarak piyasayı doyurabiliyorlar talebe cevap veriyolar hepsi bu...

zekhes link=topic=68425.msg779409#msg779409 date=1380470129' Alıntı:
bak güzel kardeşim burası forum..bir markayı yüzeltmek tümüyle olur..onu iyi yapmışta bunu becerememiş demek objektif değildir..kalite her segmentte olmalı..sen takmışsın bahçe modeline..bu zaten tümonun başarısı değilki..antonyo cararo nun başarısı..övgünü onayap...insanlar bu yüzden takılıyo sana..boşver..burda sorun varsa bir üreticiyi yerin dibine sokmamız lazımki artık uyandığımızı anlasınlar..boşa gidiyo sanma hergün bakıyolar onlar buralara..eleştirini yap geç..en iyi çözüm bu ..dediğim gibi adam gibi yapsınlar başımın tacıı..KONYAMLA GRUR DUYUYORUM..DÜNYANIN HER YERİNE MAKİNALAR MOTORLAR SATIYORUZ..KEŞKE GÜZEL TÜRKİYEMİN HER YERİ KONYA KADAR ÜRETKEN SNAYİLEŞMİŞ OLSA..ALLAH HER İLİMİZE NASİP EDSİN BU ÇALIŞAN ŞEHRİ ama iş tümoya geldimi orda dur..yardakçı zihniyet ihale alabilmek için akp li oldu111111devletin kredileriyle devleti dolandırıp milyon dolarlık fabrikayı 3 kuruşa kapattı(konmassan 1992de 2,8 katrilyon verdi bu fabrikaya koç grurbunun tam iki katıydı koça yar olmassa kimsenin olmasın dediler satmadılar)şimdi damatları sefasını sürüyor..konuyla ne ilgisi var???sen kredi ödicem bedavaya kazanıcam diye tutupta 25 yıllık ustaları mühendisleri işinden eder yerine asgari ücretli(çoğu konya dışı işsizliğin yoğun olduğu yerlerden)acezi işbilmez tecrübesiz okulunu yeni bitirmiş adamları toplarsan orda kalite diye bişey olmaaaazzzz...ha üç beş yalaka var ben staj yaparken hatta montajcı yada posta başıydı o adamlar iş öğretsin diye bırakıldı o günün posta başı şimdi TRAKTÖR MONTAJ MÜDÜRÜ garip...
kendi kadrosuna bu kadara ucuzcu davranan hayatında makine adına bişey yapmamış sadece yatırımını bütültmek için fabrika almış bi yönetimden ne kalitesi bekliyosun???bunlarda sadece üretim potansiyeli var..adet olarak piyasayı doyurabiliyorlar talebe cevap veriyolar hepsi bu...
BEN SAVUNMUYORUM KI DEDIKLERINIZDE HAKLISINIZ sop-*-sa sop-*-sa BEN SADECE SORDUM BAHCE TIPINI GORDUNUZ MU DIYE ;) bu sadece soruydu ovmek veya karalamak ıcın sorulmus bır soru değildir .

Zaten bu AKP NEREYE EL ATTIYSA BATIRDI ;D

tumosannn link=topic=68425.msg779412#msg779412 date=1380470341' Alıntı:
BEN SAVUNMUYORUM KI DEDIKLERINIZDE HAKLISINIZ sop-*-sa sop-*-sa BEN SADECE SORDUM BAHCE TIPINI GORDUNUZ MU DIYE ;) bu sadece soruydu ovmek veya karalamak ıcın sorulmus bır soru değildir .

Zaten bu AKP NEREYE EL ATTIYSA BATIRDI ;D

konyada bahçe tipi yok görmemizde fizik kanunlarına aykırı...çünkü bi tarktörün en önemli aksamı gövdesi oda antonyo carraro..tümo değil..görme ihtimali tümonun fendti yakalama ihtimali kadar uzak...

zekhes link=topic=68425.msg779415#msg779415 date=1380470636' Alıntı:
konyada bahçe tipi yok görmemizde fizik kanunlarına aykırı...çünkü bi tarktörün en önemli aksamı gövdesi oda antonyo carraro..tümo değil..görme ihtimali tümonun fendti yakalama ihtimali kadar uzak...
HIC MI BAHCE TARIMI YOK YAW KONYADA :S :S ;D

tumosannn link=topic=68425.msg779417#msg779417 date=1380470807' Alıntı:
HIC MI BAHCE TARIMI YOK YAW KONYADA :S :S ;D

dağlıkda var bozkır hadim taşkent oralardada servisler var zaten buralara gelmez gerek yok..ereğlide iyi bahçecilik var karapınar hakeza amam oralarda servis var ve ben hiç görmedim oralardada serviste..çok gidiyorum makin ateslimatına felan hiçbirinden duymadım carraro arıza verdi diye ... tepe tepe kullan tank gibidir eşşek niyetine bin öldüremessin çünkü o carraro...motora bişey olursa takma ara fabrihayı gelirler..amam carraroya bişey olmaz rahat ol sen. 110yaşında ve sırf gövde üretip satan tesisleri var..1-zf 2-eathon fuiller 3.antonyo carraro dünyanın lideri bunlar..ama benim TÜMOM VAR DEMEEEEE...carrarom var de.. :)

paylaşım için tşkler bunları gorunce ikinci el motor alırken çok dikkatlı olmak gerektigini anlıyor insan. hepsi iyi hoşta bu new holland delta nın yarısı nerde :D