Hisarlar yeni ürününü tanıttı

27.09.2013

Hisarlar Grup, yeni ürünü tamburlu çayır biçme makinesinin tanıtımını yaptı. Farklı toprak işleme ekipmanları üreten firma, çayır biçme makinesi ile ürün gamına yeni bir makine daha ekledi.

Hisarlar İzmir Tarım Fuarı ' nda yeni ürünü tamburlu çayır biçme makinesini tanıttı. Hisarlar Grup CEO ' su Zafer Türker, Türkiye ' nin farklı bölgelerinde çiftçileri desteklemekten ve geliştirdikleri tarımsal teknolojiyle üretimlerini artırmaktan heyecan duyduklarını ifade ederek, 'Yılda ortalama 30 fuara katılıyor ve her yeni fuarda hedef kitlemize yeni bir ürün sunmayı hedefliyoruz. Tarım makineleri alanında Türkiye ' nin ilk Ar-Ge merkezini kuran Hisarlar olarak, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak tarımsal faaliyetlerini gelişmiş teknolojilerimizle desteklemekten büyük onur duyuyoruz' dedi.

Hisarlar Grup ' un Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra üretime yönelik yatırımlarının da hız kesmeden devam ettiğini belirten Zafer Türker, '2013 yılında tarım makineleri sektöründe yaptığımız 13 milyon euro tutarındaki yatırımla 6 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 17 bin metrekarelik yerleşkede üretim gerçekleştireceğiz. Tavşanlı yatırımımızla birlikte Hisarlar Grup, 3 ana yerleşkede 56 bin metreküp kapalı 102 bin metreküp ise açık alana sahip olacak' şeklinde konuştu.