NH Yeni TDD'lere yoğun ilgi

Yeni TDD ' lere yoğun ilgi

13.09.2013

Türk Traktör, Agrotec Tarım Fuarı ' nda çiftçilerle buluştu. New Holland ve Case traktörlerinin 22 hp ' den 340 hp ' ye kadar olan modellerini fuarda katılımcıların ilgisine sunan Türk Traktör, özellikle yeni serisi TDD yüksek ilgi gördü

TürkTraktör, 12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında, Ankara’da düzenlenen Agrotec Uluslararası Tarım ve Tarım Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilerle buluştu. Ürün gamındaki 22 hp ' den 340 hp ' ye kadar ki modelleri fuarda sergileyen firma, yeni TDD serisi ile dikkatleri üzerine çekti. TDD 90, 100 ve 110 modellerinde sunulan ve çiftçilerin gereksinimleri sonucunda ortaya çıkan orta hidrolik kol uygulaması ile ekipman takıp çıkartmak veya ayarlamak artık çok daha kolay gerçekleşiyor. TDD 100 ve 110 modellerinde gerçekleştirilen hidrolik kaldırma kapasitesinde yapılan artış sayesinde çiftçiler çalışmalarında ihtiyaç duydukları farklı ekipmanları rahat bir şekilde kullanabiliyor.

TDD ' de yapılan diğer yenilikler
New Holland markasının getirdiği diğer bir yenilik ise, TDD serisi 4 silindirli modellerde sunulan ön yükleyici opsiyonu. TDD serisi için özel olarak tasarlanan ön yükleyiciler Powershuttle donanımlı, 4WD gölgelikli ve kabinli TD75D, TD90D, TD100D ve TD110D modellerinde kullanıma sunuluyor. Söz konusu ekipman özellikle hayvancılık işletmeleri başta olmak üzere fabrikaların, inşaat firmalarının ve tarımsal işletmelerin faaliyetleri dikkate alınarak yıllar boyu sayısız yükleme-boşaltma işlerinin üstesinden gelebilecek dayanıklılıkta ve birçok üstün tasarım özelliklerine sahip olarak geliştirildi ve üretildi. Sağlam yapısı ve üstün tasarımıyla çok az bakım ve tamir gereksinimi duyan ön yükleyici yüksek noktalara erişim, yüksek kaldırma kapasitesi ve kova işlerinde yüksek hassasiyet ve kolaylık sağlıyor olmasıyla öne çıkıyor. TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir fuarda yaptığı değerlendirmede; “TürkTraktör olarak çiftçilerimize en gelişmiş teknolojiyi ve performansı en iyi koşullar ve hizmet ağıyla sunuyoruz. Bu başarıyı sürdürmek ve daha da geliştirmek öncelikli hedefimiz. Tarım işlemlerine son teknolojiyi taşıyarak çiftçiye verim ve kolaylık sağlayan New Holland modellerimizi Ankaralılarla buluşturmaktan da ayrıca mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kurumsal yönetim notu yüzde 2 artırıldı
TürkTraktör, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından belirlenen Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum notunu açıkladı. SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından gerçekleştirilen derecelendirme doğrultusunda TürkTraktör’ün uyum notu; 91,04 olarak belirtildi. SPK tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim İlkeleri; pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu olmak üzere dört ana başlıkta sınıflandırılıyor. 2007 yılında kurulan İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi ' ne dahil olan ilk 5 şirket arasında bulunan TürkTraktör, önceki dönem gerçekleşen 89,02’ye kıyasla kurumsal yönetim notunu %2 oranında arttırmış oldu.