Hafriyat

Ynt: Hafriyat

Benimde performansı hoşuma gittiği için videosunu çekip sizlerle paylaşmak istedim, motoru 72 bg, ve aslında tekerleri 65 bg modelinde kullanılanlardan, hatta alırken servise danışmıştım ve servisi lastiklerin biraz küçük olmasının avantajı olacağını belirtince kendi lastikleriyle değiştirme isteğimden vazgeçtim.

imamoglu link=topic=68455.msg779733#msg779733 date=1380535124' Alıntı:
Benimde performansı hoşuma gittiği için videosunu çekip sizlerle paylaşmak istedim, motoru 72 bg, ve aslında tekerleri 65 bg modelinde kullanılanlardan, hatta alırken servise danışmıştım ve servisi lastiklerin biraz küçük olmasının avantajı olacağını belirtince kendi lastikleriyle değiştirme isteğimden vazgeçtim.

iş olarak iyi yapmışsın abi sana artı çekiş kazandırır...ama yolda yakıtın emsallerinden biraz fazla olur haberin olsun..ölçtüysen farketmişsindir.çünkü emsallerine göre devir kaybın var...işte çıkartıyosan acısını bu söylediğime takılma..

Yolda dezavantajı olacağını kabul ediyorum, bu konuda kesinlikle haklısın, ama traktörün performansı ağırlıklı olarak yoldan ziyade tarlada gösterdiği verimle değerlendirildiği için küçük lastiğin avantajının daha fazla olduğu kanaatindeyim, bir de bu agrolux 310 ve 320 modellerinde 5. vites de (yol vitesi) olduğu için yol hızı da gayet iyi.

imamoglu link=topic=68455.msg779740#msg779740 date=1380535941' Alıntı:
Yolda dezavantajı olacağını kabul ediyorum, bu konuda kesinlikle haklısın, ama traktörün performansı ağırlıklı olarak yoldan ziyade tarlada gösterdiği verimle değerlendirildiği için küçük lastiğin avantajının daha fazla olduğu kanaatindeyim, bir de bu agrolux 310 ve 320 modellerinde 5. vites de (yol vitesi) olduğu için yol hızı da gayet iyi.

o zaman süper abi ok-*-s ok-*-s ok-*-s anlş-*s yanlış anlama bizim buralarda tarlalar uzak olduğu için alışmışız hemen ' ' yolda ne yakar acaba ' ' zuha-*-s aklımız orda zuha-*-s

Deutz agrolüx 310 ' un hidrolik yağının yerini bulamadılar... Arkada bi havalandırma yeri var oradan mı? Açıkca 310 (62 bg civarı) şimdilik kepçe için biraz zayıf kaldı gibi... tavsiye den de biz olduk ama..

Evet abi Agrolüx biraz yerden-basık gibi, kepçenin kollar da havada kaldı, kepçenin aslında kendi değil de kovası çok büyük, bi de açılır-kurtağzı tip...

İşin kötü yanı köye tarihinde giren ilk motor, traktör kültürü biraz zayıf! inşallah kazasız belasız gider... geçen kepçeyi sök-takı denerken ön cam gitmiş! Sol ön tekerden keçeden yağ kaçıyo...vs.

Sahipleri çok sevdiğimiz almanyayı bırakıp gelmiş organik koyunculuk yapan kişiler biz dışardan danışmanlık-destek veriyoruz...

Elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz ama bakalım... yağ yerini köye gidince biz bulduk, o kadar... şimdilik acemilik te var.

Motorun yağı az galiba, geçen kepçeyi yere bastırdım-sert konumda ama ön dingili yerden kesemedi, bizimkini 1 metreye yakın havalandırıyor...

Şimdiki aklım olsa kepçeyi bi boy ufak motoru bi boy büyük düşünürdük... İnşallah motorda bilmediğimiz basit bi sorun vardır hep böyleyse açıkcası çekişi biraz düşük, baygın... servisi bekliyoruz.

Ara ara seni rahatsız edecem gibi..

Umut kardeşim motorun performansıyla alakalı mutlaka daha fazla bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar vardır ama burda kullanan bir arkadaş (yanlış terim kullanabilirim) motorun regülatörü üzerinden yapılan bir ayar olduğunu ve bu ayar yapıldıktan sonra güç ve çekiş anlamında çok abartılı bir artış olduğundan bahsetti, ki 60 bg olan bu motor 16 şase 14 bıçaklı 4lü alpler marka pullukla yine 14 şase 4lü pulluk kullanan bir valtra 700 marka traktörün arkasından çiziye giriyor ve valtrayı yakalıyor, ben bunu kendi gözümle görmedim ama olayı anlatan valtrayı kullanan arkadaştı, yani bu konuyla alakalı traktör belli bir saati doldurduktan sonra servise danışmanızı tavsiye ederim.