JOHN DEERE 5105M

merhaba arkadaşlar 2-3 gündür pistonlu mibzerle buğday ekiyorum,john deere 5105 M traktörüm var dönüm başına geldiğim de pistonu indirip kaldırırken motor bayılıyor,hidrolik pompası HEMA marka arkadaşımda L95 vardı,bu yüzden John Deere almaktan vazgeçti,bütün john deere lerde hidrolik pompa böyle mi çalışıyor...

Ynt: JOHN DEERE 5105M

omerfarukkoc link=topic=68508.msg780656#msg780656 date=1380727081' Alıntı:
Boğulma Aşırı Şekilde Mi Oluyor ?
pistonlu mibzer ile ekim yaparken piston indirme veya kaldırma esnasında oluyo aynı tarlada L95 vardı onunlada pistonlu mibzerle ekim yapıyorduk L95 de kumanda kolunu itiyorsun piston iniyor kol eski haline yani notr konumunu dönüyor kaldırıyorsun yine aynı seri çalışıyorsun motorun sesi değişmiyor.john deere de ise kola basdığın anda motor güçten düşüyor sesi değişiyor,ayrıca kolu basılı tutacan yoksa elini çektiğin anda piston yarıda kalıyo bi yandan da pistonu takip edecen..

ben kaldırma sorunu yaşamadım hiç hidrolik de değil sorun,çıkış vaflerin de olabilirmi diye piston hortumlarının başlığını orjinal john deere parçası aldım hortum küçüktür dediler hortumların çapını büyüttüm fayda yok,aynı şey römorkla buğday kaldırırken,indiriken oluyor

piston derken mıbzerın dısklerını ındırmekden bahsedıyor arkadas
cıftlı hortumun geri dönüş ayarı yapılmamış ondan oluyor servısden yardım alman lazım

1. valf kontrol kolunu fazla geri itiyosundur piston cift hortumlumu ?
2. johndereyle kaldirip indirirken fazla gaza dokunma l95 ten akis hizi yüksektir

eğer kaldırırken çok fazla bayılmayıp indirirken bayılıyorsa mibzerdeki ve motordaki yağ değişikliğinden olabilir. Mibzer pistonundaki ve hortumdaki yağı iyicene boşalttıracan tek traktör o mibzeri kullanacak.Başka bir traktördeki yağ değişikliliği senin traktördeki yağ ile aynı olmadığından yada o jakların filtresi ince olduğundan dolayı traktörü sıkıştırıyor olabilir..

manas link=topic=68508.msg784348#msg784348 date=1381471992' Alıntı:
piston derken mıbzerın dısklerını ındırmekden bahsedıyor arkadas
cıftlı hortumun geri dönüş ayarı yapılmamış ondan oluyor servısden yardım alman lazım
aynı mibzerle bugün 6430 la ekim yaptım hiç sorun yaşamadım 5105 m de sorun devam ediyor. hayırlısı bakalım servisi bekliyorum..