massey ferguson 3085 d kakkında bilgisi olan.

öncelikle SLM arkadaşlar burda birkaç model hakkında konu açmıştım ve şimdi kafamda en iyi modeli buldum massey ferguson 2004 madel 3085d almaya karar verdik elimizdeki traktör mf 2007 240 s dir ama traktör bizi yormaya başladı büyüdelim dedik işledimiz yer senelik 50 donum felan kurak arazı birkaç 3085 buldum 2000 saatte biride 2800 saatte sizce bu traktörü alırken neye ve nelere dikkat etmeliz kaç saat ömrü var çekiş nasıl malum en önemlisi yakıt nasıl birde hemen arıza felan yaparmı yorumlarınızı beklıyorum teşekkürler ..

Ynt: massey ferguson 3085 d kakkında bilgisi olan.

Aleyküm selam 50 dönüm araziye 3085 çok gelir. Tarlaya giderken yaktığı mazot cift sürerken yaktigindan cok olur. Ekipmanlari komple deyistirmen lazim oda ayri bir masraf olur. Onun için sen 240 denginde veya biraz daha büyük bir makinaya bak bence. Ama işleri buyuteceksen alabilirsin. Hatta 240 ı satmadan alabilirsen iyi olur. Birde Phantom modelini alirsan daha iyi olur. Saglamligina saglam makina motor ömrü kullanmaya bakıma bağlı.

kazanliii link=topic=68524.msg781131#msg781131 date=1380819300' Alıntı:
Aleyküm selam 50 dönüm araziye 3085 çok gelir. Tarlaya giderken yaktığı mazot cift sürerken yaktigindan cok olur. Ekipmanlari komple deyistirmen lazim oda ayri bir masraf olur. Onun için sen 240 denginde veya biraz daha büyük bir makinaya bak bence. Ama işleri buyuteceksen alabilirsin. Hatta 240 ı satmadan alabilirsen iyi olur. Birde Phantom modelini alirsan daha iyi olur. Saglamligina saglam makina motor ömrü kullanmaya bakıma bağlı.
bende arkadaşa tamamen katılıyorum işlediğin arazi için çok büyük bi makine ha işleri büyütcem dersen Eyvallah o zaman olur bizde Mf 168 var 350 dönüm yer işliyoruz canavar gibi makine çiftte ve patos da yaktığını hissediyorsun onun dışında sağa sola gitmeyle ufak iş yapmayla mazotunu bitiremezsin en son Ne zaman mazot koydum dersin o derece güzel bi makine çekişi De harika kafa kafaya 4*2 hiçbir traktörle değişmem vermem yani. Eğer bulabilirsen temiz ıngiliz 168 sıfır bide kabin attırırsin 3085 in yarı fiyatına gelir aynı işide yapar

kazanliii link=topic=68524.msg781131#msg781131 date=1380819300' Alıntı:
arkadaş haklı bizde 3075 phantom kabinli var çok süper bir traktör ve 50 dönüm gibi bir yer için ideal olabilir hele ki bir de klimalı olanlarından olursa yaptığın işten zevk alırsın ancak 240 ı satmadan alırsanız daha iyi olur ve verdiğiniz paraya değer eski kaportaları boşver phantom al daha iyidir

söylediğimi düşün kardeşim ben kullanıyorum herşeyinden memnunum yakıtı yaptığın işe göre yakar gunde 50 dönüm( 1 dönüm 1000m2) yer sürer 12 saat çalışırsın 75 lt mazotla yani bi depoyla ben 3lü 12 yada 4lü 10 numara pulluk kullanıyorum arazimiz sert ikisinide düz 1 le çok rahat çekiyo kısaca böyle anlatabildim umarım yardımcı olur fikir edinmene...

SELAMUN ALEYKÜM
KARDEŞ BU 3085 İN DÜZ MODELİ İLE 3095 ARASINDA NE GİBİ BİR FARK OLABİLİR
3095 PEK TUTULMUYOR DİYORLAR
AMA BENİM BAHSETTİĞİM DÜZ 4*2 LER İÇİN SORUYORUM
BİZE HANGİSİNİ ÖNERİRSİN.
YORUMU BEKLİYORUM
SELAMETLE.

2004te bizde vardi 2 yil kullanip sattik.satma nedenlerimiz yolda cok mazot yakiyodu ve isimiz yolla oluyordu surekli hidrolik yag borularini patlatiyordu servis duyarsizdi iyi yonu olarak cok kuvvetli bi traktor tuttugunu koparir kesinlikle

Kardesim hatirliyorum desem yalan olur aradan 9 sene gecmis,ama o zaman yakittan dolayi sattik biz yolda asiri mazot yakiyordu
keskin71 link=topic=68524.msg804446#msg804446 date=1386065214' Alıntı:
dönümde kaç litre mazot yakıyordu

kuru tarımda 50 dönüme styer8053, 768,8073 bire bir olur yakıt hiç yok.fazlada büyüne kaçma boşa yakıt 50 dekar yeri 2 günde ekersin ha baska çeşitli işlerimde olurdersen 55 -65 hplik 4x4 yeter