Kar geliyor

Kar geliyor
02 Ekim 2013 Çarşamba 15:35
Son Güncelleme: 15:44

Doğu ve Batı Karadeniz’in iç kesimleriyle Ankara’nın kuzey ilçeleri ve Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı olacak.

ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde yağmur, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışların; soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte yarından itibaren cuma, cumartesi ve pazar günleri Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Karabük Kastamonu), Ankara’nın kuzey ilçeleri, Bilecik, Kütahya ve Bursa’nın yüksek ve dağlık bölgelerinde, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde meydana geleceği tahmin ediliyor.

Bu nedenle karayolu ulaşımında meydana gelebilecek aksamalar, buzlanma ve don olayına karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Öte yandan cuma, cumartesi ve pazar günleri iç Ege, İç Anadolu, Göller Bölgesi, Marmara’nın güneydoğusu, Batı Karadeniz’in ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.

Ynt: Kar geliyor

Hermiyas link=topic=68529.msg780796#msg780796 date=1380740350' Alıntı:
Kar geliyor
02 Ekim 2013 Çarşamba 15:35
Son Güncelleme: 15:44

Doğu ve Batı Karadeniz’in iç kesimleriyle Ankara’nın kuzey ilçeleri ve Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı olacak.

ANKARA - Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde yağmur, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde devam eden yağışların; soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte yarından itibaren cuma, cumartesi ve pazar günleri Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Karabük Kastamonu), Ankara’nın kuzey ilçeleri, Bilecik, Kütahya ve Bursa’nın yüksek ve dağlık bölgelerinde, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde meydana geleceği tahmin ediliyor.

Bu nedenle karayolu ulaşımında meydana gelebilecek aksamalar, buzlanma ve don olayına karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Öte yandan cuma, cumartesi ve pazar günleri iç Ege, İç Anadolu, Göller Bölgesi, Marmara’nın güneydoğusu, Batı Karadeniz’in ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden, zirai faaliyetlerle uğraşan vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.
kar mar gelmesın aman aman zeytınlerı topluyamadan burusur valla kararmaz bırde yaglık olur hepsı : ' ( : ' (

daha biçilmedik nohutlarımız duruyo yem yeşillll karmı geliyooooooooooooooooo

şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* şaşrı-*-* aa-*s aa-*s aa-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s oov-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s

şerefli1 link=topic=68529.msg780911#msg780911 date=1380786876' Alıntı:
daha biçilmedik nohutlarımız duruyo yem yeşillll karmı geliyooooooooooooooooo
abı bızımde zeytın duruyor kar gelırse burusur cok zarar ederız cooookkkkkkkk gelmesın gelmesın yagmur bıle yagmasın soguk bu zamanda bızı bıtırır : ' (

Geçen senelerde daha ekim ayının 15 inde , meşe ağaçları daha yapraklarını dökemeden , bağları bozamadan epeyce kar yağdı. Özellikle meşe ağaçlarında daha yaprakların dökülmemesi sebebiyle yağan kar dalların ve yaprakların üzerinde birikti , çok büyük zarar oldu ağaçlara , birçok dalları ağırlığı taşıyamayıp kırıldı , orman içleri kırılan ağaçlar sebebiyle geçit vermez oldu. İnşallah böyle olmaz yine.

tumosannn link=topic=68529.msg781216#msg781216 date=1380824527' Alıntı:
abı bızımde zeytın duruyor kar gelırse burusur cok zarar ederız cooookkkkkkkk gelmesın gelmesın yagmur bıle yagmasın soguk bu zamanda bızı bıtırır : ' (

aynen gider nohutlar
karın altında kalırlar ne-*-s ne-*-s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s aa-*s

ufukk link=topic=68529.msg781217#msg781217 date=1380824535' Alıntı:
Geçen senelerde daha ekim ayının 15 inde , meşe ağaçları daha yapraklarını dökemeden , bağları bozamadan epeyce kar yağdı. Özellikle meşe ağaçlarında daha yaprakların dökülmemesi sebebiyle yağan kar dalların ve yaprakların üzerinde birikti , çok büyük zarar oldu ağaçlara , birçok dalları ağırlığı taşıyamayıp kırıldı , orman içleri kırılan ağaçlar sebebiyle geçit vermez oldu. İnşallah böyle olmaz yine.

bir baha bitmeden bir baharın başlaması her şeye zarar veriyor abi işimiz baya zor.. :(

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=68529.msg781222#msg781222 date=1380824735' Alıntı:
herkes bana bişeymi demek istiyor...
çünkü en başta buraya yağıp en son burada eriyor ...

KARLAR DÜŞER..
DÜŞER DÜŞER..AĞLARIM...
HEP FERYADI..HEP FERYADI BASARIM..

aynen abi elini çabuk tut işeri toparla demek istiyo bizede aynı
nede olsa kışın memleketi Erzurum olsada sivas ta oturuyo

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=68529.msg781239#msg781239 date=1380825257' Alıntı:
öyle muzaffer sizin ora kuru soğukta oluyoki yemede yanında yat..

ben pek görmüyomda anam babam zavallılar ömürleri o soğuklarda geçti duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0
ne kötü günlerde geçirdilerki anlatsam roman olur ağlamkdan yazamam : ' ( : ' (
eşşeklerin sırtında kışın koyunlara yem çekerlerdi ah ulan aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
çok şükür yetiştimde kurtardım onları şimdi yıllık yem ve ot ihtiyacını 10 15 yıldır içeri doldurup geliyorum duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 yinede yetmez ama bunada çok şükür yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s
o yüzden kar yağmur dedimmi içim titriyo don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s
bu sene 30 ton filan saman 5-6 ton ot 10 tona yakın yem içeri attık çok şükür yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s
samanların hepsini saman çuvalına doldurduk ağızlarını diktik kalanı bir dahaki yıla bırakacaaz inşallah...

şerefli1 link=topic=68529.msg781251#msg781251 date=1380825723' Alıntı:
ben pek görmüyomda anam babam zavallılar ömürleri o soğuklarda geçti duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0
eşşeklerin sırtında kışın koyunlara yem çekerlerdi ah ulan aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
çok şükür yetiştimde kurtardım onları şimdi yıllık yem ve ot ihtiyacını 10 15 yıldır içeri doldurup geliyorum duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 yinede yetmez ama bunada çok şükür yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s
o yüzden kar yağmur dedimmi içim titriyo don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s don-*s
bu sene 30 ton filan saman 5-6 ton ot 10 tona yakın yem içeri attık çok şükür yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s yat:-*s
samanların hepsini saman çuvalına doldurduk ağızlarını diktik kalanı bir dahaki yıla bırakacaaz inşallah...
kaç hayvan var abı sende.. anlş-*s

şerefli1 link=topic=68529.msg781251#msg781251 date=1380825723' Alıntı:
Muzaffer braderim , çok renkli mesajlar yazıyorsun. Neredeyse her mesajında var bu. Her mesajda espri olamaz , her mesajda komiklik olmaz ki braderim.
Yanlış anlama ama çok fazla karakter kullanman sanki biraz mesajın ciddiyetini dağıtıyor gibime geliyor.
Forumun değerli üyelerinden birisin , epeyce mesajın ve paylaşımın var , akıl vermek haddimize düşmez ama olumlu bir eleştiri olarak kabul edebilirsin. Kal sağlıcakla.

nailyetek link=topic=68529.msg781273#msg781273 date=1380826344' Alıntı:
Geldi bile.:) Daha harmandan kalkamadım, patozlanacak nohut var, biçilecek slajlık mısır. Sadece 5 dekar ekime hazır yer var.:) :S
haci yakında değilsinki yardıma geleyim ben oraya gelene kadar kış ortası olur bu sefer sen yolda beni kurtarmaya gelirsin ..
Allah kolaylık versin..