ZETOR 90 & KUBO 95 SİLAJ TESİSİ...

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

ZETOR 90 & KUBO 95 SİLAJ TESİSİ...

Kuboyu süren daha tecrübeli 24 saate 81 litre yaktığını söyledi... Yüke girişi çok ideal.

Her iki operatörde Kubonun powerstul ' ını çok sevmiş. Zetorda yok. Sürekli kepçe işleri için bu olay şart... Ağırlık olarak Zetor azıcık önde...

Zetorun kepçeyi daha iyi güçlü indirip kaldırdığını söylediler. Kubonun yağı eksik olabilir ilk bakımı bekleniyor. Kubonun kova az daha küçük omalıydı hem silaja hem toprağa denedim kovayı tepeleme doldurunca azıcık baygınlık var kol hızı ÇOK düştü...

Tekrar da fayda var; ağır işte yükte, yaş gübre vs. traktör kovası 0,6-0,8 m3 aralığı ideal, zaten JCB ' ler 1,1 m3!
Zetorun ki TAM KARAR. O kovayı tepeleme taş kaya doldurduk gene rahat taşıdı...

Traktörde hububat, hafif vs. işi olursa 1 m3 civarı zorlanabilir, yoksa hafriyatta hangi motor olursa olsun ciddi GERER! Büyük olsun çok iş yapsın derken, daha za iş daha çok arıza olur...

Bi de Kubo debriyajdan çeker çekmez ileri atılıyo takviyede bile sertçe acep nedir?

Bi de kepçe takıldığı için değişmesi gereken bi filtre mevzu oldu, Kubocular nedir bu olay?

BAYBURT/ZETOR 90 & KUBOTA 95

BAYBURT/DEMİRÖZÜ-ZETOR 90 & KUBOTA 95.

Ynt: ZETOR 90 & KUBO 95 SİLAJ TESİSİ...

özkan abi mesla bana piyango gibi bişeyden para çıktı desem piyango oynanmamda havadan geldi desem bende gittim 140 HSX aldım desem oda mı kova olarak filan 0.8cm3 olacak yani tam olarak bilgilendirirmisin yada kovası büyürse bir sıkıntısı olurmu bils-*- ??*-s

Kardeş dünyada JCB-Hidromek türü kazıcı yükleyicilerin gücü 90-110 bg arası oynar beynelmilel standart kovası 1,1 m3. Bu kovayı yaş kumla tepeleme doldurusan yaklaşık 1,5 ton cicarı gelir. Bi AS 950 ' yide 10 dk içinde tepeleme doldurur.

Gelelim traktör kepçelere.. Bunlar aslen kepçe olmadığından onlarla aynı güçte yani 90-110 bg bile olsalar, hafriyat işinde yani yerleşmiş taş-toprak gibi onlar kadar başarılı OLAMAZLAR. Zetor bile olsa :)

Ammavelakin silaj, kum, hayvan gübresi gibi orta karar işlerde çok güzel çalışabilirler, gene de ön kova abartılı olmayacak!

Kubonun bi parça ve burya gelen Deutzun hepten büyük oldu!

Zetor 90 ' ınki 0,8 m3 civarı ne doldurusan doldur istersen tepeleme yaş gübre istersen taş kaya 3,5 metre yükseğe sorunsuz hızlı kaldırıyor.

Deutzu geçen denedim yere bastırınca Zetor önü yerden 1 metre kesiyor. O hiç kalkmadı hidrolik yağı bişeyi eksik servisi bekliyoz...

İnsan görsellik için büyük olsun diyo ama herşey kararınca. Zetorun orjinal kepçeleri de o civarda...

1 m3 sonrasını hangi motor olursa olsun 100-150 bg kadar... GERER! anca ot-sap, buğday..vs çalışır.... hafriyata, ağır yüke gel(e)mez.

Hemen al paketle 1-2 yıl garantili, delinmez-aksilik olmazsa...

Lakin tesiste bi 100 kg ' lık bi 500 kg ' lık makina olduğu halde gelen mısıra yetmiyor, mecbur tepelenip-çiğnenip üstü örtülüp bekleniyor... ordan alıp alıp paketlenecek.

UÖZKAN.77 link=topic=68540.msg780972#msg780972 date=1380797139' Alıntı:
Kardeş dünyada JCB-Hidromek türü kazıcı yükleyicilerin gücü 90-110 bg arası oynar beynelmilel standart kovası 1,1 m3. Bu kovayı yaş kumla tepeleme doldurusan yaklaşık 1,5 ton cicarı gelir. Bi AS 950 ' yide 10 dk içinde tepeleme doldurur.

Gelelim traktör kepçelere.. Bunlar aslen kepçe olmadığından onlarla aynı güçte yani 90-110 bg bile olsalar, hafriyat işinde yani yerleşmiş taş-toprak gibi onlar kadar başarılı OLAMAZLAR. Zetor bile olsa :)

Ammavelakin silaj, kum, hayvan gübresi gibi orta karar işlerde çok güzel çalışabilirler, gene de ön kova abartılı olmayacak!

Kubonun bi parça ve burya gelen Deutzun hepten büyük oldu!

Zetor 90 ' ınki 0,8 m3 civarı ne doldurusan doldur istersen tepeleme yaş gübre istersen taş kaya 3,5 metre yükseğe sorunsuz hızlı kaldırıyor.

Deutzu geçen denedim yere bastırınca Zetor önü yerden 1 metre kesiyor. O hiç kalkmadı hidrolik yağı bişeyi eksik servisi bekliyoz...

İnsan görsellik için büyük olsun diyo ama herşey kararınca. Zetorun orjinal kepçeleri de o civarda...

1 m3 sonrasını hangi motor olursa olsun 100-150 bg kadar... GERER! anca ot-sap, buğday..vs çalışır.... hafriyata, ağır yüke gel(e)mez.

bilgi için teşekürler umut abi.. bu işde abartıya kaçmayan yani ok-*-s

Ramiz abi dün 2 operatöre de sordum (biri yarım operatör aslında, acemi)... 2 ' si de kepçe için KUBO dediler (tarafsızca objektif sordum öğrendim beni de tanımıyorlardı) niyesi Powerstul, denk gelse Zetorun powerstullısını alırdık, gerçi sürekli-sık kullanımda lazım normalde şart değil...

Zetorun da geniş kabini yolcu koltuğunu, Kuboya göre biraz daha hızlı indir kaldırını sevmişler...

Bizim Zetoru acemiye, kendi Kubolarını kooperatifin çalışanı usta operatöre vermişler bu arada!

Kuboyu bizzat silajda ve toprakta denedim kovayı tepeleyince ufaktan bi baygınlık var, kova bi gömlek küçük olacaktı tam ayar...

Kitaplarında ikisi de 55 derece ama Kubo biraz da gücüne göre küçük-kısa olmasının avantajıyla sanki daha turlu gibi... bi de denge için ön-arka iz genişliğini 13 ' er cm kadar açtık Zetorda, önün açılması dönüş çapını illa az-çok artırır...

Güzel Paylaşım Umut Abi, Düşüncelerini Aktardığın İçin Teşekkürler...

Kubo ' nun Shuttle ' ı Galiba Elektronik, Takviyede Bile Kalkışının Sert Olması Kalibrasyondan Kaynaklanıyordur...

UÖZKAN.77 link=topic=68540.msg781054#msg781054 date=1380812648' Alıntı:
Evet orta takviyede bile çok atılıyo... bu kalibrasyon ayarı nerden nasıl yapılır?

Bi de Kubo 100 saati gördü ilk bakım geldi mi?

Burya en yakın kim var servis...vs.

100 saat bakımı şart abi çünki motor yeni olduğu için korozyon çok olacaktır ve yağın ömrü çok kısa olurki zaten yerli traktörlerde bakım aralığı 200 saat gibi güldürücü bir rakamdır yani Avrupa ve japonu bilmem ama bu fendtte 500 saattir...

Kubonun merkezi bugün yarın arayacaz...

Bu arada Zetorun orjinal kitabında da 500 saat yazıyo ama yağı değiştiğim usta 300 de yağ bozulur dedi... bakalım.

Erkunt 100 var arkadaşta 200 saatte bi Kelkitten gelip 400-500 tl alıp gidiyorlarmış 3 sene böyle bide yağı kendinin almasına da izin yok!

Biz hidromeğin yağını kendimiz alıyoruz, hatta değiştiriyoruz servis aynı yağdan bile kar ediyo...

UÖZKAN.77 link=topic=68540.msg781073#msg781073 date=1380814471' Alıntı:
Kubonun merkezi bugün yarın arayacaz...

Bu arada Zetorun orjinal kitabında da 500 saat yazıyo ama yağı değiştiğim usta 300 de yağ bozulur dedi... bakalım.

Erkunt 100 var arkadaşta 200 saatte bi Kelkitten gelip 400-500 tl alıp gidiyorlarmış 3 sene böyle bide yağı kendinin almasına da izin yok!

Biz hidromeğin yağını kendimiz alıyoruz, hatta değiştiriyoruz servis aynı yağdan bile kar ediyo...

abi erkunt insanı bir yoluyorki öyle böyle değil yaaaa sop-*-sa sop-*-sa
ya öyle yolmaslar ben erkunttan vaz geçermiydim abi ya adamlar 50 tl lik parçayı takmaya geliyor 100 tl de yol parası alıyorlar iyiki bizimkinin garantisi yok shellden bir tenekee alıyom iki kez değişiyom ;D
o adama şimdi çok acıdım 3 yıl garantili ya üç yıl boyunca o servise o şekilde haraç verecek ben paraya haraç derim arkadaş

Valla ağzımdan aldın haraç diyecektim vazgeçtim...

Hidromek bile kendi aldığın yağı kabul ediyo bunlar olmaz fabrika yağı olacak diyormuş! Ulen sanki Erkunt yağ fabrikası :)

Sakaryada tanıdık bi laz hafriyatcı var adam paletli-lastikli fark etmez iş makinasının ilk ücretsiz bakımından sonra servisi adeta kovup 'bi daha gelmeyin' diyip kendi işini kendi yapıyo... o geldi aklıma şimdi.

UÖZKAN.77 link=topic=68540.msg781083#msg781083 date=1380815399' Alıntı:
Valla ağzımdan aldın haraç diyecektim vazgeçtim...

Hidromek bile kendi aldığın yağı kabul ediyo bunlar olmaz fabrika yağı olacak diyormuş! Ulen sanki Erkunt yağ fabrikası :)

Sakaryada tanıdık bi laz hafriyatcı var adam paletli-lastikli fark etmez iş makinasının ilk ücretsiz bakımından sonra servisi adeta kovup 'bi daha gelmeyin' diyip kendi işini kendi yapıyo... o geldi aklıma şimdi.
aynen abi haraç ... yağ paketi 250 tl bir kez değişiyon ben o kadar parayla iki teneke yağ alırım ;D ;D
sıfır erkunt alanların işi zor helede birde kuyruk mili çalışıyorsa 200 saat 10 günde dolar belki daha kısa zamanda 10 günde 400 500 tl noo-*-s noo-*-s