bu yaratığı gören duyan bilen varmı???

beyler 2004 yılında ceylanpınar düç.den satışı olmuş 21 tane 2654 ve 2650 serileri var..bu gün öğrendim benim projem olan tork konvertörü bu makinalarda baskıbalata yerine orjinal olarak kullanılmış..acilen incelemem lazım..satın alanları tanıyan bu makinaları gören duyan bilen bana yardım etsin...nerde olduğu önemli değil görmem lazım...
saygılar....

Ynt: bu yaratığı gören duyan bilen varmı???

1985 Model BM 646 Beko Loder inde 90 yılında çalıştım. Şu an aynı makinadan Ali Samancı da var. Tek sorunu hidrolik takviyeli fren sistemiydi. Kaporta ve Kabin dizaynı nerdeyse aynı, sadece Loder 4x4 dü.

nailyetek link=topic=68627.msg782173#msg782173 date=1380994849' Alıntı:
1985 Model BM 646 Beko Loder inde 90 yılında çalıştım. Şu an aynı makinadan Ali Samancı da var. Tek sorunu hidrolik takviyeli fren sistemiydi. Kaporta ve Kabin dizaynı nerdeyse aynı, sadece Loder 4x4 dü.

nail abi bana 2650-2654 lazım ilk onlarda kullanılmış..çumrada çok varmış bizamanlar dağılmış hep dışarı bilen yok şimdi...ali Samancı daki hangi model??aynımı??bizimkilerle gövdeleri aynı bunların..hanomag gövde..görmem lazım..

zekhes link=topic=68627.msg782185#msg782185 date=1380995785' Alıntı:
nail abi bana 2650-2654 lazım ilk onlarda kullanılmış..çumrada çok varmış bizamanlar dağılmış hep dışarı bilen yok şimdi...ali Samancı daki hangi model??aynımı??bizimkilerle gövdeleri aynı bunların..hanomag gövde..görmem lazım..
Ali Samancı daki Beko Loder, motor bunların hepsinde yeşildir ve 4 silindirlidir.. Bahsettiğin traktörlerden Adapazarı tarafında çiftlikte 2 tane olduğunu duymuştum. Onu da şantiyeye kum getiren kamyonların damperi olmayanlarını boşaltırdım, bazende batanları çekerdim. O şoförler söylemişti. Bunun traktör olanıda var, bir görseniz v.s. diye anlatırlardı.

nailyetek link=topic=68627.msg782203#msg782203 date=1380996996' Alıntı:
Ali Samancı daki Beko Loder, motor bunların hepsinde yeşildir ve 4 silindirlidir.. Bahsettiğin traktörlerden Adapazarı tarafında çiftlikte 2 tane olduğunu duymuştum. Onu da şantiyeye kum getiren kamyonların damperi olmayanlarını boşaltırdım, bazende batanları çekerdim. O şoförler söylemişti. Bunun traktör olanıda var, bir görseniz v.s. diye anlatırlardı.

senin dediğin makina bu sanırım..o değil abi gövdeler farklı..benim aradığımda hanomag gövde var..bunda volvonun kendi gövdesi var ..yinede sağol..keşke olsaydı..

zekhes link=topic=68627.msg782214#msg782214 date=1380998145' Alıntı:
bende 470 var bunların gövdeleri aynıymış bu gün öğrendim..bende konvertöre çevirecektim zamanında olmadıydı..şimdi bi örnek bulursam yapayım heralde..
Torq Converter işiyle; forumdaki Ertaç ile biraz fikirbirliği yaptık. Yalnız onun elinde 1 ad. 5546 fıat bende de 265 var. Deneme yapacağımız bir traktör ayarlayamadık.
Bahsettiğim makina resimdeki ile aynı.

nailyetek link=topic=68627.msg782218#msg782218 date=1380998420' Alıntı:
Torq Converter işiyle; forumdaki Ertaç ile biraz fikirbirliği yaptık. Yalnız onun elinde 1 ad. 5546 fıat bende de 265 var. Deneme yapacağımız bir traktör ayarlayamadık.
bende 70-56 ya uyarlama derdindeyim. eski fendt traktörlerin montaj videolarını izledim. adam tek elle yerine yerleştiriyor. bir zorluğu yok gibi duruyor.

insertend link=topic=68627.msg782221#msg782221 date=1380998597' Alıntı:
bende 70-56 ya uyarlama derdindeyim. eski fendt traktörlerin montaj videolarını izledim. adam tek elle yerine yerleştiriyor. bir zorluğu yok gibi duruyor.

olmadığı kesin ama ezbere olmaz o devir sayıları tahvilleri çok öndemli..kara düzen yapıpta kolunu bacağını koparan çok sanayici var..benim bunu görmek istememin sebebi..bizim makinayla aynı göve varmış(5151hanomag)sadece ie serisi (araşanzımanda takviye var)ana şanzmanın devir sayıları aynı demektir bu...ben ice iştahlandım..5-6sene evel denedim hem babamgil kıayamadı hemde onlara gösterecek örnek yoktu..bugün biri dedi 2654-2650 varmış tigemlerde hep satılmış.en son ceylanpınar satmış bi bulsam çözerim ben bu işide hayırlısı...