Yardımınıza ihtiyacım var

Massey Ferguson 3060 phantom shuttle traktörün iyi ve kötü yönleri nelerdir. 60 bg bir traktör alcam 3075 phantomun yanına iyiyse bundan alcam yoksa 0 traktör almayı düşünüyorum 6065 levyeli tümosan gördüm ve denedim süper bir traktör 6065 mi iyidir 3060 levyeli mi yardımınızı bekliyorum

Ynt: Yardımınıza ihtiyacım var

kalite yönünden bakarsak mf al derim tumosanla hiç uğraşma 3075 De varmış zaten servisin vardır aynı ustaya götürürsun servis yönünden sıkıntı sıfır zaten kullanıyorsun mf nin adı yeter çok konuşmaya gerek yok. Ama yok bu sefer De sıfır motor alalım bide onun tadına bakalım dersen sen Bilirsin...

adige38 link=topic=68715.msg782969#msg782969 date=1381164697' Alıntı:
kalite yönünden bakarsak mf al derim tumosanla hiç uğraşma 3075 De varmış zaten servisin vardır aynı ustaya götürürsun servis yönünden sıkıntı sıfır zaten kullanıyorsun mf nin adı yeter çok konuşmaya gerek yok. Ama yok bu sefer De sıfır motor alalım bide onun tadına bakalım dersen sen Bilirsin...
bende mf den yanayım ama shuttle hiç denemedim benimki buçuklu bazı tanıdıklarda shuttle da çekme sorunu falan doğar diyorlar dededen kalma bi 3 lü 14 pulluk takmayı düşünüyorum tümoda denedik iyi götürdü acaba shuttle lı 3060 da çekermi onu bilmiyorum işte bu konuda 3060 kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum

köyde herkes tümosan almaya başladı 480 8066 640 v.s satan tümosan alıyor ve bizede lazım oldu 2 traktör ya mf alalım diyoruz ya da tümosan ikiside levyeli 3060 8+8 6065 12+12 ve buna balya makinası takmayı düşünüyorum çevirir mi acaba hiç bilmiyorum hep büyük traktör kullandım

tümosan al uzun ömürlü çekişli rahat bakma başkasının ne dediğine bende eski mf ciyim ömrümü yemiş diyorum şmdi devir tümosan devri

kardeşim ben 3 yıldır kullanıyorum bizde var çok iyi ve özel bir traktör.. başka traktör almayı hiç düşünme direk al..67 beygir shuttle süper bir traktör ama ara işleri değilde tarla işlerinde çok kullanacam diyorsan bucuklusunu al.

3060 ın buçuklusu daha kullanışlıdır. Bahsettiğin 14 no 3 lü pulluğu dere tepe ve her şartta rahatlıkla çeker. Bir kusuru uzel kapandığı için bazı parçalarda tedarik sıkıntıları baş gösterebilir. O da uzun vadede.

ydincbayram link=topic=68715.msg783095#msg783095 date=1381176805' Alıntı:
3060 ın buçuklusu daha kullanışlıdır. Bahsettiğin 14 no 3 lü pulluğu dere tepe ve her şartta rahatlıkla çeker. Bir kusuru uzel kapandığı için bazı parçalarda tedarik sıkıntıları baş gösterebilir. O da uzun vadede.
parça işi kolay çok iyi bir yerde var bütün parçalar bir telefonla geliyor benim piston çıkışı 2 liydi 4 lüye çevirdim orjinal parçalarla

M Ali Arıbaş link=topic=68715.msg783009#msg783009 date=1381167948' Alıntı:
kardeşim ben 3 yıldır kullanıyorum bizde var çok iyi ve özel bir traktör.. başka traktör almayı hiç düşünme direk al..67 beygir shuttle süper bir traktör ama ara işleri değilde tarla işlerinde çok kullanacam diyorsan bucuklusunu al.
mibzere gübreye ilaca kullanmayı düşünüyorum 75 in lastikler geniş olunca çok eziyo ekini

3060 ların sıkıntısı duydugum kadarıyla motor torklu güçlü oldugu için çift sürerken arka dingil mesafesinin azlığından sıkıntı oluyor diyorlar görmedim duyduğumu sölüyorum..ama jantın göbeğini dışa almakla veya jantla kampana arasına flsh attırmakla çözülür şayet öle bi sorun varsa ama her yönden 3060 iyidir