Erkuntun Üzerindeki Parçalar Cin malımı ?

Mrblar Arkadaşlar Biliyorsunuz bizde erkunt war ve dün silaj işi yapacaz ya bütün aksilikler biiz bulur ?
önce elemanların biri hiç haber vermeden glemez sonra ben izin aldım geldim neyse işe koyulcaz erkutnu marşa bastık babam allahtan farketmesiyle klima boruları patlamış (Daha önce bi tarafı patlamıştı) neyse ek yapıp klimaya giden yeri iptal ettik geliş gidş hmen bagladık sorunu çözdük ama bu ilk değil
2-3 defa kontak değiştirdik -
tepedeki ışıkların ampullerini dğeiştirdik -
kuyruk mili dişlisi dğeişti -
gaz telini bilmyiorum hhele ilk yıl bir ay fln parçada gelmedi Td95 in gaz teliyle saman bagladıgımızı biliyorum - 2-3 defa o değişti
kapı lastikleri patladı değişmesi gerekiyor servis sorumsuz zati para olunca istiyor ama işe gelince yapılmıyor.
yani demek istediğim tm kardeşim güzle bi motor yapmışsınız tarlayı sürmeyi slijı biçmesi çok güzelde arkadaşım bu üstündeki taktıgınız mazemeleri çinliler yapsa bu kadar olur.. bide motor daha Bin saate yeni geldi sürekli kullanılmıyor kullansak demekki yanacak altımızda zati dün farketmesek yanardı suyu bitince heralde ..
şimdi burdan söyle bi yarıdm istiyorum bunları sizde yaşıyonuzmu biz erkuntun iş sıkısında bunları yapmasına alışamadık yani

Ynt: Erkuntun Üzerindeki Parçalar Cin malımı ?

Daha bin saatte ve bu sorunlar noo-*-s noo*-*-
Bizim TD85D 5 bin saate geldi gelecek Bu zamana kadar sadece pompada bir defa sıkıntı çıktı.Onuda hemen halletti servis, garantiyede girdi. :D

Semih, hemşerim zihniyet önemli burada, çin liler isteğe göre çok kaliteli mal üretebiliyor.Traktörün üzerindeki kalitesiz malzemeden bende çok zahmet çektim, çekiyorumda kalitesiz düğmeler kalitesiz borular( lastik plastik demir) niye kullanırlar bunları ne zaman değişecek bu zihniyet bilmiyorum.
Yerli malı alalım diyoruz, bakıyorum avrupa montaj traktörlere boru kablo görünmüyor üzerinde,her şeyi kaliteli ,kullanım rahatlığı ve konforu cabası .
Düzelir ama biz faydalanamayız , biz çileyi çektiğimiz ile kalırız.

ismail_17 link=topic=68730.msg783157#msg783157 date=1381217469' Alıntı:
Semih, hemşerim zihniyet önemli burada, çin liler isteğe göre çok kaliteli mal üretebiliyor.Traktörün üzerindeki kalitesiz malzemeden bende çok zahmet çektim, çekiyorumda kalitesiz düğmeler kalitesiz borular( lastik plastik demir) niye kullanırlar bunları ne zaman değişecek bu zihniyet bilmiyorum.
Yerli malı alalım diyoruz, bakıyorum avrupa montaj traktörlere boru kablo görünmüyor üzerinde,her şeyi kaliteli ,kullanım rahatlığı ve konforu cabası .
Düzelir ama biz faydalanamayız , biz çileyi çektiğimiz ile kalırız.
abi genel anlamda çinliliern ucuz ve kötü mal yaptıkları için dedim ama bizimkiler de onlarınkinden farkı yok gibi dogru düxzgün çalışmayan motorun borusumu patlar hadi tarlada çalışırken patladı bende görmedim kabinli motor sonuçta tutuşsa içinde yanıp gitcez demekki böyle sroumsuzluk olmaz 3 krş kar etmek için insanların güvenliği sağlıgını bu ülkede düşünmüyorlar zati.

bizim arkadaşın erkuntuna klima için 4 sefer gelindiğini biliyorum. oks bozuldu.direksiyon kutusu arızalandı.bunları görünce hakkaten çin parçalarımı kulanılıyor diye adamın aklına geliyor. ama sadece erkuntla ilgili değil bu sıkıntılar.diğer markalarda da var.benim td 65 daha 360 saatte 200 saatte turbodan yağ kaçırdı. hadi onu yaptırdık, 300 saatte baktım gövde yağ içinde .silindir kapak contası değişti.şimdi benim traktör conta yakmış gibi oldu. bir arkadaşın td 65 1000 saate debriyaj baskı balata gitti. 1300 tl masraf yedi....çin malı parça kullanılıyor sanki

ramiz balcıoğlu link=topic=68730.msg783164#msg783164 date=1381218255' Alıntı:
bizim arkadaşın erkuntuna klima için 4 sefer gelindiğini biliyorum. oks bozuldu.direksiyon kutusu arızalandı.bunları görünce hakkaten çin parçalarımı kulanılıyor diye adamın aklına geliyor. ama sadece erkuntla ilgili değil bu sıkıntılar.diğer markalarda da var.benim td 65 daha 360 saatte 200 saatte turbodan yağ kaçırdı. hadi onu yaptırdık, 300 saatte baktım gövde yağ içinde .silindir kapak contası değişti.şimdi benim traktör conta yakmış gibi oldu. bir arkadaşın td 65 1000 saate debriyaj baskı balata gitti. 1300 tl masraf yedi....çin malı parça kullanılıyor sanki
hea o oksyi bizde değiştirdik bende 54-c war walla tık demiyor motor oksyi elektirikli yerine mauel yapsalar 54-cdeki gibi hiç sıkıntı olmıcak ama yok artık firmalar bozulsunda biz parçadan kazanalım diyorlar sağlam çıkarmıyorlar