Ford 3000 mazot pompası

Merhaba mazot filtresinden pompaya giden ve gelen iki adet rekor var. bu rekorlar aynı model olmasına rağmen bazı traktörlerde ters bağlanmış görüyorum. ( ters derken benimkine göre ters) filtreden ok yönünde çıkan rekor pompanın arkasına mı bağlanacak yoksa tam ortadaki kapağamı bunun doğrusu hangisi acaba bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Ynt: Ford 3000 mazot pompası

Motor ustası değilim ama mazot filitrelerden gecip motora gidiyorsa mantıken farketmez. Nasılsa bi taraf emecek bi taraftan mazot gelecek. Ters baglasanda farketmezki. Filitrelerden gecmesi yeterli bence.

BlackStorm link=topic=68795.msg933401#msg933401 date=1415375113' Alıntı:
Motor ustası değilim ama mazot filitrelerden gecip motora gidiyorsa mantıken farketmez. Nasılsa bi taraf emecek bi taraftan mazot gelecek. Ters baglasanda farketmezki. Filitrelerden gecmesi yeterli bence.
Agır işte motorda bogulma olabilir diye düşünüyorum.
hatta zorlandıgında aniden stop etme de olabilir
şünki yakıt fitreden rahat geçemesse pompaya rahat gelemez motor zorlandıgında beyaz duman atar
bilmem dogrumu düşünüyorum

mahomi85 link=topic=68795.msg933431#msg933431 date=1415378543' Alıntı:
Agır işte motorda bogulma olabilir diye düşünüyorum.
hatta zorlandıgında aniden stop etme de olabilir
şünki yakıt fitreden rahat geçemesse pompaya rahat gelemez motor zorlandıgında beyaz duman atar
bilmem dogrumu düşünüyorum
katılıyorum daha bundan bir ay önce akrabamizin 3600un boruları ters bağlanmış sürekli hava yapıyordu bizim motora bakıp bağladı o düzen gidiyor