fendt 209s küçük canavar.

Ynt: fendt 209s küçük canavar.

UÖZKAN.77 link=topic=68804.msg784080#msg784080 date=1381424512' Alıntı:
Yeri değilya yazayım gene de;

Bu rusların NİVA diye yaşayan efsane-kült olmuş bi canavarları var. 2013 ' ünde bile kapı camları manuel, düğme yok... ortada 3 adet vites kolu var bide direksiyon hepsi bu!

Bu 20 liralık görüntüsü garip yaratık yaklaşık 30 küsür yıldır aynı kafa-kasa sistem üretilegelmekte olup kendinden 3-5 kat pahalı 4x4 ' ler arkasından GİDEMEZ!

3 sene bindim hala aklımdan çıkmıyo... burda birinde vardı fabrikasyon sürekli 4x4 olan sistemi ön şaftı söküp 4x2 ' ye çevirmiş. 'Niye' dedim aynen 'ya bu araba adama deli cesareti veriyo, dağda-avda-bayırda düz duvarlara çıkıp inmeye başladım canımdan korkmaya başladım' dedi o kadar...

Abi abartma istersen.Senin dediğin o 4x2 işini v8 5.9 grand cherooke yapamıyor 1.7 lada nivamı yapacak?

Evet zaten Nivadan sonra kataloğa-broşüre göre değil icraata göre değer vermeye başladım makinalara :)

Niva yazıp bikaç video seyret ne dediğimi anlarsın...

1.6-1.7 ucuz deyip sakın küçümseme içinde bi canavar var! Kışın zincirsiz 4 mevsim lastiklerle doğunun köylerini gezersin, sert kışı olan yerlerde kışın kimse sollayamaz emin olabilirsin :) standart haliyle bile offroad yapabileceğin bi mahluk o :)

Lada Niva vs Others

Lada Niva K2 Attart Trial

Ülkede klasik standart eski kasa 1.6 nivalar ve yani 1.7 ' ler var. Rusyada envai çeşidi hatta uçak motorlu 200 hp ' liği bile var...

İster inanın ister inanmayın standart Nivayla 'buradan arabamı geçer kafayımı yedin' denilen çok yerlerden güle oynaya geçtim çok iddialar kazandım :)

'bizi burada indir biz yürüyerek geçer tekrar bineriz' diye yolculardan çok yalvartılar duydum :) onlar cümlesini bitirmeden biz geçmiş oluyorduk zaten'

3 sene dere tepe bindim araba görünümlü bi traktör mü desem ne desem boş binmek lazım!

Evlenip çoluk çocuğa karışınca tek kapı ve küçük olmasından MECBUREN sattık. Allah nasip ederse elime geçen ilk fırsatta bi daha ömür boyu binmek için alacam, bu kadar zevkli-eğlenceli bi araç...

UÖZKAN.77 link=topic=68804.msg784892#msg784892 date=1381583671' Alıntı:
Evet zaten Nivadan sonra kataloğa-broşüre göre değil icraata göre değer vermeye başladım makinalara :)

Niva yazıp bikaç video seyret ne dediğimi anlarsın...

1.6-1.7 ucuz deyip sakın küçümseme içinde bi canavar var! Kışın zincirsiz 4 mevsim lastiklerle doğunun köylerini gezersin, sert kışı olan yerlerde kışın kimse sollayamaz emin olabilirsin :) standart haliyle bile offroad yapabileceğin bi mahluk o :)

Lada Niva vs Others

Lada Niva K2 Attart Trial

Normal bir otomobile nazaran arazide iyi olsada hiçbir lada niva bir cj5 bir cherooke bir vitara olamaz abi.Kalıbına göre iyi araba ama abartılacak pek yanı yok.

cebrail68 link=topic=68804.msg784081#msg784081 date=1381424538' Alıntı:
abi bunu bir arkadaş paylaşmıştı bunlar sıfır fiyatı
way kardaşım bunu almak için birikime şimddiden başlasak 5 seneye alırız :) :) beş seneyede zaten nerler çıkar neler.. :) :) saygılar ama şimdiki hedefimiz 5050 yadaorj kabinli yada 5055e orj kabinli. : ) :) :) saygılar.

eyup reis33 link=topic=68804.msg785118#msg785118 date=1381642229' Alıntı:
way kardaşım bunu almak için birikime şimddiden başlasak 5 seneye alırız :) :) beş seneyede zaten nerler çıkar neler.. :) :) saygılar ama şimdiki hedefimiz 5050 yadaorj kabinli yada 5055e orj kabinli. : ) :) :) saygılar.
johndeere 5055 e nin orjinal kabinlileri benimde çok hoşuma çitti

cebrail68 link=topic=68804.msg785121#msg785121 date=1381642887' Alıntı:
johndeere 5055 e nin orjinal kabinlileri benimde çok hoşuma çitti
abi orjinal kabinleri hakkında biraz bilgi verirsen iyi olur.Yeni neler eklenmiş.vitesleri 12 ileri12 geri varmış galliba doğrumudur.

o dediğin motorun bağbahçe tiplerini bende düşünüyorum pahalı olabilir ona bende karısmam düğmeside cok olabilir sonucta fendt adamlar dünyaya kafa tutmus üstüne motor yok fendin biz zevklerimize göre konusuyoruz lafa gelince kimse yoğurdum acı demez tabi ama icrata gelince malesef fend düsünüyorsan bence alderim okadar pahalı olacak ucuz etin yahnisi bozuk olurmus

fendt bilemiyorum ama Lada Niva çoğu piyasa aracına diz çöktürüp tövbe ettirir öyle diyeyim.

keçiden tek farkı kabini koltukları . Standart haliyle bu kadar işi yapan iki araç var biri Niva diğeri Mercedes-Benz Unimog.