GÜBRE KULLANACAKMISINIZ?

Gübre fiyatlarındaki artışa rağmen bu yıl ekimde gübre kullanacakmısınız?

• Kullanılan toplam oy
    38

Ynt: GÜBRE KULLANACAKMISINIZ?

Vallaha biraz cevaplamakta geç kalmışız gerçi, kullanacağımızı kullandık çünkü...Tabana 16 kilo DAP, üstüne 15 kilo üre, onun üstünede 12 kilo 26lık attım...İyide yapmışım, şimdilik görüntüye göre atılmayanla çooook fark var, inşallah harmana kadar iyi gider, sonucu görürüz...

köylü link=topic=7764.msg165894#msg165894 date=1237320902' Alıntı:
2009-2010 yılını söyledim.zaten gübre kullanmadım tabana üst olarakda 8 kğ civarı.

2009-2010 için erken konuşmamak lazım bence, böyle giderse gübre parasını çıkarırız...Hatta nadaslara bile 5 kilo atmak lazım bu yağışlar hazır varken...

kardeş köyümde ve çevre köylerde bir çok kişiye önder oldum ilklerle.tarla yani nadas yapım alışkanlığını değiştirdim.gübre kullamını azlttım.ziraai ilaçlarda çeşitliliği icat ettim.baklagillerde hastalık ve gübrelemeyi özellikle nohut da icat ettim.erkunu 5 kli bıçagı 13 kazayagını 800 litrelik holderi vs...şunu demek istiyorum.araştırılırsa maliye ve ürün kalitesi açısından çok yenilikler ve fikirler şuan kardeşim aradı daha üst gübresini atmadım taban gübresi olarak 5 kğ attım. atanlarla atmayanların farkı yokmuş yagışlar bereketli.ALLAH çiftçiye ve borçlulara yardım etsin.

köylü link=topic=7764.msg165906#msg165906 date=1237321889' Alıntı:
kardeş  köyümde ve çevre köylerde bir çok kişiye önder oldum ilklerle.tarla yani nadas yapım alışkanlığını değiştirdim.gübre kullamını azlttım.ziraai ilaçlarda çeşitliliği icat ettim.baklagillerde hastalık ve gübrelemeyi özellikle nohut da icat ettim.erkunu 5 kli bıçagı 13 kazayagını 800 litrelik holderi vs...şunu demek istiyorum.araştırılırsa maliye ve ürün kalitesi açısından çok yenilikler ve fikirler şuan kardeşim aradı daha üst gübresini atmadım taban gübresi olarak 5 kğ attım. atanlarla atmayanların farkı yokmuş yagışlar bereketli.ALLAH çiftçiye ve borçlulara yardım etsin.

Allah yardımcımız olsun, ben daha bu haftasonu köydeydim, gübreyi dediğim gibi verdim, 26lığı daha 1 gün olmuştu atalı...Gerçekten gübre farkını gördüm, sene sonunda o tarla için sonucuda söylerim...500 dönüm tarlanın yarısını ben yarısını amcam ekiyor, o tabana 10 kg verdi, ben üzerine birde üre verdim, hadi 26lık daha taze ama aradaki farkı görsen inanamazsın...Sanki biri sulanmış, biri sulanmamış gibi...dikkat et, aynı tarla, ikiye böldük..toprak kalitesi tamamen aynı, kıraç tarla...

köylü link=topic=7764.msg165920#msg165920 date=1237323277' Alıntı:
doğrudr kardeş daha atamadık nasip olursa atacagız.33 lük atacagım.üzerine sonra sıvı gübrede atacagım elment olarak.

geçen senelerde yaprak gübresi bende denedim, suludada kıraçtada, yarı yarıya aynı tarlada deneme de yaptım..verime fazla bir etkisi olmuyor gibi, başaktaki tane sayıları aynı oluyor ama tane tokluğu biraz daha fazla...kalitesi kesin taha iyi oluyor... gerçi sen işin uzmanısın ama 33 lük için fazla geç kalma bence, gecikirsende 26lık daha iyi olabilir mi?