trakkulup üyeleri tarımım dışında ne iş yapar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arkadaşlar esas işi tarım olna veya 2. işi tarım olan veya hayvancılık veya tarım sektörü tarımın dışında iş yapanlar..

ben elektornik-mekanik işi yapan bir işletmedeyim 20 yıldır..
tarımda ilk işim...ama bırakma aşamasına geldim...son denemelerdeyim..

Ynt: trakkulup üyeleri tarımım dışında ne iş yapar..

tarım baba mesleği hala ekim dikim yapılıyor hafta sonları yardım ederim. ben teknik ressam olarak özel bir şirkette çalışıyorum..

Öğretmen ' im.Tarım ile ilgilenmem ise...Çok garip... Miras malı 220 dönüm kadar tarlamız var.İcara versek olmuyor,satsak hiç olmuyor.Zaten kendi de pek bir şey kazandırmıyor :(

uzay kasa link=topic=68822.msg787182#msg787182 date=1382426434' Alıntı:
Öğretmen ' im.Tarım ile ilgilenmem ise...Çok garip... Miras malı 220 dönüm kadar tarlamız var.İcara versek olmuyor,satsak hiç olmuyor.Zaten kendi de pek bir şey kazandırmıyor :(

Bankacıyım ama boş zamanlarımda bankadayım:))

köylü link=topic=68822.msg787188#msg787188 date=1382427718' Alıntı:
tarım bitti hel küçük ve orta bitecek..bu hükümet tarımı 2, plana attı..
sana katılmıyorum köylü abi.İkinci planda olsa eminim kazancı dda saygınlığı da çok daha iyi noktalarda olurdu...

kışın kömür satarız,besiciyiz canlı hayvan alır satarız, ek gelir olarakta yılda 600 dönüm yer ekeriz

Tarımla uğraşıyoruz bağ,mısır,zeytin tarımı yapıyoruz. Biçercilik yapıyoruz. Tabiki işimizde ticarette var marketimiz var son olarak temizlik maddesi toptan ve perakende işi yapıyoruz hepsi bu kadar allaha çok şükür geçinip gidiyoruz.

Tarım Dışında 6 Tane Hayvanımız Var Onlara Bakarım, Un-Yem-Kireç-Çimento...vs Sattığımız Dükkanımız Var Ona Bakarım...
Bir de Tabi Öğrenciyim :)

benim asıl mesleğim kaynak ve makina montajı.şuan çoruma yeni açılan ayçiçek yağ fabrikasında çalışıyorum. aynı zamanda köyde yaşıyorum tarımıda babamla beraber yapıyorum kendi mesleğimden çok severek yaptığım bi meslekte tarım.

Bizde kanalizasyon işçe suyu sulama kanalı drenaj yapıyoruz. bıraktık gibi zaten bende boşkalınca tarım ve hayvancılığa başlıyayım dedim kendime ait 130 dönüm ailemle beraber 1763 dönüm tarla var bu sene ilk defa ekecez hep icare veriyordum bu seneden itibaren malımızın ustundeyiz yanıandada bahar ayına kadar işletmeyi yapacam Allah nasip ederse birde hayvancılık yapacaz

Ben İstanbul ' da öğrenciyim, yıllık ortalama 100 dönüm yer işliyoruz, hayvancılığı bu sene bitirmiş durumdayız o yüzden yeride az ekiyoruz bu sene 60 dönüm ekildi ve ekim işi bitti, ilk bahar arpa ekilebilir 12-13 dönüm kadar. Köyde babaannem ve dedem ekiyorlar, ben har tatilde gidiyorum bazen ekim zamanına denk gelirse ekime, gübreye, yardım ediyorum, yazları fiğ otları ile başlayıp hasat harman nadas vs. derken yaz sonu İstanbul ' a geçiyorum. Kendimize ait fazla tapulu arazimiz yok çoğunluk başkalarının yerlerini ekiyoruz ama bize yetiyor, lise bitince ziraat okumak istiyorum okuyamazsam tarım ve hayvancılığı profesyonel olarak yapmak istiyorum.

elekrtik dagıtım firmasında teknisyenim tarlalar 2-3 yıl onceye kadar hep icardaydı simdi kendimiz meyve diktik ve bu gune kadar tarlalardan bir kurus koymadım cebime aldığım maası tarlalara yatırmaya devam ediyorum cok sukur borcsuzum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...