Vali Çınar'dan Gıda Denetim Aracı Müjdesi

18.02.2011
6,058
1,598
sivas
Vali Çınar'dan Gıda Denetim Aracı Müjdesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Makine ve Ekipman Dağıtım Törenine katılan Bartın Valisi Ali Çınar, usulsüz üretim yapanlara asla taviz vermeyeceğini ifade etti.

Bartın Valisi Ali Çınar, katıldığı Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yüzde 50 Hibe Destekli Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Projesi Makine ve Ekipman Dağıtım Töreninde, Bartın’a çok yakın bir zamanda Gıda Denetim aracı kazandırılacağını söyledi.

Bartın’da sağlıklı gıda arzını sağlamak amacıyla Gıda Denetim Aracının alınacağını ifade eden Vali Çınar, “Çok yakında Gıda Denetim aracı alıyoruz. İlimizde sağlıklı gıda arzının gerçekleştirilmesi ve gıda işletmelerimize yürürlükteki mevzuatlar ekseninde rehberlik ederek etkin bir denetim sistemi oluşturmak maksadıyla İl Özel İdaremiz kaynaklarıyla İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze bir adet Gıda Denetim ve Numune Aracı alıyoruz.

Çok kısa bir süre içerisinde vatandaşlarımızın hizmetlerine sunacağız. Amacımız gıda denetimlerinde rehberlik sağlıklı gıda arzını sağlamaktır. Cezai tedbirler hiçbir zaman önceliğimiz değildir. Tabi ki buradan kurallara uygun üretim yapmayanlara da asla müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini özelikle vurgulamak isterim” dedi.

Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com