Kısırlığın oluş sebebiyle ilgili zengin ve açıklayıcı bilgiler veren, Kibarlı Reishi Mantarının mucidi Dr. Mustafa Eraslan, “Kısırlığı şöyle anlatalım: Bir ağaç meyve verecek. O meyveyi siz spermler olarak veya çocuk olarak düşünün. Siz o ağacı eğer iyi beslemezseniz, ihtiyacı olan şeyleri vermezseniz o ağaç büyümez. Büyümediği zaman da çiçeğin meyvesi olmaz. Sonuçta ondan meyve elde edemezsiniz. Kısırlık durumunda da, eğer o bölgelerdeki kanlanmada bir problem var ise, o bölge iyi beslenmez. Yapacak oldıuğumuz şey çok basit! O bölgenin iyi kanlanmasını sağlayacaksın. Kanlanmayı sağladıktan sonra, baktınız ki azosperm denilen hastalıkda spermler ortaya çıktı. Hastanın spermi yokken, 6 ayda ya da 1 senede sperm oluşmaya ve artmaya başladı. Çünkü sen o bölgeyi iyi sulayıp kanlandırdın ve sonrasında sperm ortaya çıktı. Çıkar mı mutlaka çıkar! Sperm sayısı bir bakarsın az; daha sonra bakarsın sperm sayısı inanılmaz artmış. Spermin hareketinde problem vardır; bakarsın ileri hareket gelmiştir yüzde 50-60lara. Sonuçta siz kısırlığın büyük bir kısmını iyi kanlanma sağlayarak ortadan kaldırabilirsiniz” diyerek görüşlerini açıkladı.
Kibarlı Ürünleriyle milyonların sevgisini kazanan Dr Mustafa Eraslan, yine hayati öneme sahip bir konuya daha parmak bastı. Dr Eraslan, “ Kısırlık şikayetiyle doktora gidiyorsunuz. Size hastanede”Senin çocuğun olmuyor; artık çocuğun olmayacak” deniyor. Ancak geliyorsunuz bir noktaya, sizin çocuğunuz oluyor. İşte bundan daha güzel mutluluk olmaz. “ şeklinde konuyla ilgili görüşlerini belirtti.

Kibarlı E1 ve Panax ürünleriyle kamuoyunun dikkatini kendi üzerine toplayan Ünlü Hekim Dr. Mustafa Eraslan, konunun sosyal yönüne dikkat çekerek “Devlet olarak kısırlık tedavisinde bazı masrafları karşılıyoruz ama o kadar inanılmaz rakamlar ki bunlar. Çok yüksek miktardaki parayı insanlar çocuğu olması için harcıyor. Tarih boyunca insanlar bunun çok daha azı ile bebek sahibi oldu. Bunlara devletin göz atması lazım.” diyerek yetkililere önemli bir hatırlatmada bulundu.
Bulduğu Kibarlı Ürünlerinin başarısı, Avrupa ' daki yetkili makamlarca onaylanan fitoterapi Uzmanı Dr Mustafa Eraslan, “Çocuğu olmaz denilen insanların çocuklarının olması, devletin ya da şahısların yaptığı masrafların çok azıyla mümkün oluyor. çocuğu oluyor. Devlet yetkililerinin bunun farkına varması çok önemli bir konu” diyerek konuya açıklık getirdi.