Çankırı Kurşunlu İlçesinde hizmet veren. Yem ve Tarım aletleri satışı yapan Demiröz Ticaret İlçe Merkezi ve köylerinde çiftçilikle uğraşan köylüleri teknoloji ile buluşturuyorlar.

Konuyla alakalı açıklama yapan işyeri yetkilisi” Günümüz teknoloji devri. Teknoloji yakından takip eden çiftçilerimiz ekimden hasada kadar hatta toprak ve ağaç bakımı gibi bir çok konuda teknolojik aletleri kullandıklarında ürün veriminde, ürün kalitesinde ve zaman tasarrufunda büyük avantajlar sağlıyorlar.
Halkımızın bir çoğu gerek imkanları nispetinde gerekse zaman bakımında teknoloji aletleri yakından görme ve işlevleri hakkında yeterince bilgi sahibi olamıyorlar.
Bizler ilçe halkımızın bu imkanlardan yararlanması konusunda teknoloji aletlerini ve tarımsak konuları yakından takip ederek bu imkanlardan halkımızın yararlanması için onlara fayda sağlayacak ürünleri ilçemize getirerek zaman zaman onlara bu ürünler hakkında bilgiler veriyoruz.
Ayrıca çiftçilerimizin merek ettiği aletler hakkında da gerekli bilgileri edinerek onları bilgilendiriyoruz.
Bu çalışmalarımızda bizlere İl Tarım Müdürlüğünün de destekleri oluyor. Onlara da çiftçimiz adına teşekkür ederim.
Bizim bu yörelerde bir adet vardır. Önce bir şeyi komşu alacak. O kullanacak memnun olursa Biz alıyorduk. Durum böyle olunca bir çok , komşu alamayınca babadan kalma yöntemlerle işlerimizi yürütmeye devam ediyorduk. Kısaca çiftçimize komşuluk yapıyoruz.
İlçemizin tarımda istenilen seviyelere gelmesi için bizlere ne düşüyorsa yapık yapmaya da devam edeceğiz”dedi
Kaynak http://www.haber18.com/haber_detay.asp?haberID=1176