Fiat 480s8 Arka Lastikten Ses Geliyor

480-s8 traktörümüz var bir ay kadar önce tarlada 3 takviyede yavaş yavaş giderken sol arka tekerden ciğerin içinden ufak tık tık sesi geliyordu şu an ses daha belirgin çıkıyor hızlı giderken sorun yok ama yavaş giderken ses yapıyor.Fiatların genel problemiymiş öyle dedi tamirci ama bilemiyorum.Bayram sonu bi söktürüp baktırmak gerekli sanırım.
sezon başında ciğer yağı değiştirildi birde, hiç başıma gelmedi huzursuz oldum sesten.
Sizce nedeni ne olabilir?

Ynt: Fiat 480s8 Arka Lastikten Ses Geliyor

dayımda da 480 lik tek vites kollu olanlardan neyse onun motoru da kullanırken dikkatimi çekmişti yüksek viteste yerinden kalkarkende ses qeliyo ama hızlanınca kesiliyo ama düşük viteste qiderken de ses qeliyodu bnde motor zaten dökülüyo normaldir bu seslerin qelmesi demiştim zuha-*-s ama çoğu fiyatlarda cer dişlisinden dolayı o sesin qeldiğini biliyorm :S

sanayide değiştirdiler yağını hiç aklıma da gelmedi açıkçası ama yağ değişmeden önce ses yoktu değiştikten bir süre sonra başladı ses.
Dişlide kırık olsa halen devam eder mi ki çalışmaya?

alperen_37 link=topic=68864.msg784858#msg784858 date=1381572410' Alıntı:
dayımda da 480 lik tek vites kollu olanlardan neyse onun motoru da kullanırken dikkatimi çekmişti yüksek viteste yerinden kalkarkende ses qeliyo ama hızlanınca kesiliyo ama düşük viteste qiderken de ses qeliyodu bnde motor zaten dökülüyo normaldir bu seslerin qelmesi demiştim zuha-*-s ama çoğu fiyatlarda cer dişlisinden dolayı o sesin qeldiğini biliyorm :S

ya o 480lerin ses gelmeyen tarafı yok bi kere vitesi değiştirirken sesi elimizle çıkartıyoruz :D öyle diyorlar kronik sorunmuş ama ses aynı düzeyde değil giderek artıyor bir ay önce zor duyuluyodu şimdi pet şişe ezersin de üstünden geçerken kendine gelir ya şişe onun gibi tıkırdıyor

TnisayG link=topic=68864.msg784861#msg784861 date=1381572621' Alıntı:
ya o 480lerin ses gelmeyen tarafı yok bi kere vitesi değiştirirken sesi elimizle çıkartıyoruz :D öyle diyorlar kronik sorunmuş ama ses aynı düzeyde değil giderek artıyor bir ay önce zor duyuluyodu şimdi pet şişe ezersin de üstünden geçerken kendine gelir ya şişe onun gibi tıkırdıyor
doğrudur dayımınkindede bi yere bişi değermiş gibi qeliyor . ford 3000 liğin aynamartu dağıtmıştım ondada düşük viteste qelmemişti ses 3 takviyeyle 15 km sanayiye qittiqimi bilirim zuha-*-s zuha-*-s

bir ihtimal daha bilye dağıtmıştır kütür kütür tarzında bir sesmi eger o şekildeyse hiç durma söktür eger söktürmezsen bilye parçalarını araya alıp dişlileri dağıtırsın okadar zor bir şey değil onu sökmek masraflı birşeyde değil bir şey çıkmazsa benzinle yıkanıp jontası değişir için rahatlar ilerde daha fazla masraf açıcagına şimdi baktırman daha iyi olur

tümosancı sefa link=topic=68864.msg784898#msg784898 date=1381589321' Alıntı:
bir ihtimal daha bilye dağıtmıştır kütür kütür tarzında bir sesmi eger o şekildeyse hiç durma söktür eger söktürmezsen bilye parçalarını araya alıp dişlileri dağıtırsın okadar zor bir şey değil onu sökmek masraflı birşeyde değil bir şey çıkmazsa benzinle yıkanıp jontası değişir için rahatlar ilerde daha fazla masraf açıcagına şimdi baktırman daha iyi olur
sefa kardeşim doğru diyo...
bencede yara küçükken git tedavisine yaptır... büyür başka parçalara zarar verir ne gereği varki 3 kuruşluk büyür 30 kuruş olur yazık...

yarın sökülecek bakalım ustanın dükkana kapadık geldik akşam üstü umarım ciddi sorun açmamışımdır bugün de çalıştım gün boyu