HATTAT C SERİSİ ( C 3065 ) TEST 1

Ynt: HATTAT C SERİSİ ( C 3065 ) TEST 1

Bu videoyu, Hattat yükler yüklemez izleyenlerdenim.Trakkulup ' e getirmeyi düşündüm, ' ' boşver bir arkadaş getirir ' ' dedim.
Sen getirdin eline sağlık.
Hattat coştu.Anladığım kadarıyle Agco için de üretim yapıyor.Bu modelinin teknik bilgilerine de ulaşamadım.Hattat ' ın sitesinde yok.
Video ' ya gelince.Bir kere bu traktörü tarım için mi yaptın, sanayi için mi? Tarım için yaptıysan niye kaç tonluk çamurlu toprağı taşıtıyorsun,dozer mi bu?Arka ağırlık yetersiz,arka tekerler hep havada.Lastik basınçları düşük.Az kalsın devriliyordu.Bu çapta bir traktöre bu kadar yük taşıtılmaz.Pancar yüklet,anlayım.
Bölünmeye gelince.. Hangi traktörü gücünün üstünde zorlarsan o traktör bölünebilir.Tarım için yapılmış bir traktörü dozer gibi kullanıp gücünün çok üstünde zorlarsan bu durum olabilir.Dünyanın herhangi bir traktör markası ,dünyanın en ünlü markalarından Hema hidroliğine veya başka bir marka hidroliğe sahip olarak ,arkasına yeterli ağırlığı koymak şartıyla gücünün üstünde bir yükü kaldırabilir ama götürürken bölünebilir.Bir Hattat bayisi, V şeklinde bir yurdum traktörünü sitesinde yayınlıyor. Yük yok ,birşey yok. Düz tarla.Yine de kendi malımız diye insan üzülüyor.
Ben bir kere daha yazıyorum.Hattat yerlilik oranı en yüksek markamız.Başkalarının ön dingilini,şanzımanını,hidroliğini,dökümünü kullanmıyor , geçmişinden ders alarak markasına sahip çıkarsa,yerli yabancı birçok markayı Türkiye ' den süpürür.