MF 6460 Dyna-4 Şanzıman Sorunu

07.07.2011
99
67

Öncelikle merhabalar. Adım Osman.Bursada ikamet ediyorum.. Forumda pek aktif olmasamda sık sık takip eder konulara göz atarım .. Herkes sorununu söylüyor, çözümler bulunuyor.. Bende ufak sorunumu belirteyim belki bi çözüm buluruz dedim trakklüp ailesi olarak. bilm-*s Daha 2 ayını doldurmamış 2005 model MF 6460 ımız var. Şu sıralar dyna-4 şanzımanından şikayetçiyim.. Bildiğiniz üzere A-B-C-D olarak ayrılmış viteslerimiz var . Ben bunların sadece B ve D sini kullanabiliyorum .Bilgi ekranında A dan B ye geçiyor fakat vites oranı sürekli B de.. B den C ye geçincede direk D ye atıyor ama ekranda C yazıyor. Bu konumdayken D ye atıncada vites oranında değişim olmuyor.. :S karış-*-s Düzlükte değilde hafif eğimli yerlerde canından bezdiriyor insanı.. cöö-*s Servisine sorduğumda beyinden kaynaklı bir sorundur bayramdan sonra hallederiz dediler.. :S Sizede bi danışayım dedim.. Şimdiden TEŞEKKÜRLER trakklup :)

Ynt: MF 6460 Dyna-4 Şanzıman Sorunu

Bize geleli 2 ay oldu demek istemiştim.. Göstergeyle ilgilide olabilir dediğiniz gibi ama sanki 4 değilde 2 shift varmış gibi . .Dediğim gibi sadece B ve D .. Ekranda A-B-C-D sırayla geçiyor ama hız değişmiyor A ve C de.. Teşekkür ederim cevap için.. karış-*-s

biyerde yanlışlık var ama ne olduğu meçhul işin enbaşında model ve seri uyumu yok gibi geldi 1. si benim bildiğim 6400 serileri 2006 ya kadar dynashift ondan sonraki dyna6 rooster olarak üretildi diyelimki ben yanılıyorum ama yılları yanlış hatırlıyorum desek ozamanda senin traktör kesinlikle dyna6 olması gerekiyo dyna4 yeni üretilen 5600 ve 6600 serilerinde opsiyon olarak veriliyo, senin traktörün kaputta dyna4 mü yazıyo?

Kaputa dyna4 yazıyor efendim. Traktör ya 2005 ya 2006 olması lazım.. keşke dyna 6 olsa tabi ama ufak bı yanlıslık yapmısız ıste dyna 4 denk geldı.. :)

vites kolu olanlardan sizinkisi sanırım dyna 4 16f/16r 2 takviyeyle 32 ileri 32 geri olcak. bence yazılımsal bir sorun var. bilgisayara bağlayarak servis çözer diye düşünüyorum.

İnşallah dediğiniz gibi olur .. Tam sürümü bitirdim son bayırı cıkıyorum boyle oldugunu farkettım.. Ciddi birşey yoktur umarım :) Teşekkürler yaptığınız yorumlar içinn :) Bereketiniz en helalinden bol olsun . Hayırlı bayramlar ..