265s motor yagı hakkında

Merhabalar

Traktörum 1998 model 265s 3900 saatte yeni pompa ve enjektor temızlıgı yapıldı. bugun yag cubugunu cektıgımde yagın degısmesı 1 ay felan olmasına ragmen gri renkte ve kopuklu oldugunu gordum. arastırdım ancak bı cevap bulamadım. kopuklenme elınıze aldıgında gıdıyor.
sarı renkte kopuk degıl. yag gri gibi gozukuyor ve kopuklu.

radyator suyunda bı anormallık yok hararet durumu cekıs eksıklıgı veya duman atma gıbı bır problemde yok.

sebebı sızce ne olabılır sımdıden usenmeyıp cevaplayan herkese tesekkurler.

Ynt: 265s motor yagı hakkında

Arkadaşım bendede daha once 265 s vardı ama öyle bir sorun olmadı 10 yıl kullandım sattım . dediğiniz gibi yağda bozarma ve köpük var ise , güzelce dikkatli bir şekilde takip et silindir contasından yağa su karıştırabilir . traktörü yenimi aldın yoksa 1998 den berimi kullanıyorsun , herhangi bir zaman zarfında hararet yapmış isen silindir kapak contasında problem olabilir .biliyorsun m/f radiator kapağı ( 2 şekilde ) sıkılır . en kolay anlamanın yolu yağını kendin değiştir kimseye güvenme beğendiğin yağı al altan tapayı aç . yağ çubuğunu yerinden çıkar yağı boşalt . sonar yağı doldur . en azından emin olursunuz . ama yağ tapasının contasının var ise yeni tak kaçak yapmasın . sonar bir kaç gün çalıştır ama muhakak harareti takip et . radyatöründe 2 boğum olduğunu unutma . ağır işlerde sonuna kadar sıkma ( 1 ci ) boğumda bırak .eğer yeni yağdada yaparsa kesinlile contada problem vardır . bilginize bir teknik eleman olarak tavsiyelerim .koly gelsin .

EROL AKGÜN link=topic=68917.msg785449#msg785449 date=1381758781' Alıntı:
Arkadaşım bendede daha once 265 s vardı ama öyle bir sorun olmadı 10 yıl kullandım sattım . dediğiniz gibi yağda bozarma ve köpük var ise , güzelce dikkatli bir şekilde takip et silindir contasından yağa su karıştırabilir . traktörü yenimi aldın yoksa 1998 den berimi kullanıyorsun , herhangi bir zaman zarfında hararet yapmış isen silindir kapak contasında problem olabilir .biliyorsun m/f radiator kapağı ( 2 şekilde ) sıkılır . en kolay anlamanın yolu yağını kendin değiştir kimseye güvenme beğendiğin yağı al altan tapayı aç . yağ çubuğunu yerinden çıkar yağı boşalt . sonar yağı doldur . en azından emin olursunuz . ama yağ tapasının contasının var ise yeni tak kaçak yapmasın . sonar bir kaç gün çalıştır ama muhakak harareti takip et . radyatöründe 2 boğum olduğunu unutma . ağır işlerde sonuna kadar sıkma ( 1 ci ) boğumda bırak .eğer yeni yağdada yaparsa kesinlile contada problem vardır . bilginize bir teknik eleman olarak tavsiyelerim .koly gelsin .

Saol abicim traktorun ılk sahıbıyız 98 den bu yana hıc hararet yapmadı bn ve babamdan baskada kımse kullanmadı. dedıgım gıbı 3900 saatte 1 hafta once pompa ve enjektorlerı temızlendı baska hıc bır yerıne anahtar vurulmadı. artık ustayı degıstırme zamanı geldı anlasılan ılgılendıgınız ıcın tesekkurler

motorunda hararet veya conta yanığı yoksa yani yağı suya karıştırmıyorsa ucuz yağ koymustur..bide unutmadan blokta çatlak oluşmadı demi veya daha önceden bi dikiş felan varmıydı buda önemli bak !!!