Chery, ilk kez Bursa Tarım Fuarı ' nda

07.10.2013

Karataş Traktör anlaşmasını yakın zaman önce imzaladığı Çin menşeili Chery traktörleri ve Teu forklift ile İsrail markası olan RMH yem karma makinelerini ilk kez Bursa Tarım Fuarı ' nda çiftçilerle buluşturdu.

Tarım makineleri ve yedek parçalarının satış ve distribütörlüğünü yürüten Karataş Traktör, yeni anlaştığı Chery marka traktörleri ilk kez Bursa Tarım Fuarı ' nda çiftçilerin beğenisine sundu. Karataş Traktör Genel Müdürü Turgay Çizmeli, Çin menşeili ürünler getirdiklerini ancak, ana konularının traktör olduğunu söyledi. Çizmeli, 'Firma olarak Çin ' de bir arayışımız vardı. Çin ' in güçlü firmalarından birkaçını inceledik.

Bunun neticesinde Chery ile çalışmaya karar verdik. Türkiye ' de tanınan bir firma olması ve fiyat olarakta bize uyması da Chery ile çalışmamızı sağladı' diye konuştu. Ilk etapta 50 beygir altı bahçe ve tarla tipi modellerle pazara dahil olmaya çalışacaklarını belirten Çizmeli, yılbaşına 25 hp, 35 hp, 45 hp ve 50 hp güce sahip modellerin piyasaya sürüleceğini, 2014 yılı itibariyle de Euro 3B, Perkins motora sahip 60 hp, 80 hp ve 90 hp ' lik modellerin pazara sunulacağının bilgisini verdi. Traktör pazarında en zorlu sınıfın 50 hp civarı modellerde yaşandığını ifade eden Çizmeli, kendilerinin en iddialı oldukları sınıfın ise, 25 hp ve 35 hp güce sahip traktör sınıfı olduğunu da sözlerine ekledi. Fuardaki ilginin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Çizmeli, tek sorunlarının yağış olduğunu kaydetti.