Bin liralık traktör için 20 bin lira harcadı

Bin liralık traktör için 20 bin lira harcadı

02.10.2013

Yozgat ' ta traktör meraklısı bir genç, bin TL değerindeki hurda halindeki 63 yıllık traktörü 20 bin lira harcayarak yeniledi.

Buğra Hazinedaroğlu isimli ziraat mühendisi, 1950 model 28 ' lik Massey Ferguson traktörün fabrikadan çıkış fotoğraflarını bularak komple bakım yaptırdı. Timetürk ' ün haberine göre hurda haline gelen traktörü sıfır hale getiren Hazinedaroğlu, 'Traktöre küçüklükten gelen bir merakım var. 1950 yılında üretilen ve atıl halde bekleyen 28 ' lik Massey Ferguson traktörü gördüğümde sahiplenip, sıfır traktör haline getirmeyi planladım ve planımı gerçekleştirdim. Traktörü aldığımda traktör hurda vaziyetteydi.

Aldıktan sonra komple bakıma alıp revizyon yaptırdım. Fabrikadan çıktığı fotoğraflarını buldum ve ona göre traktörün bütün parçalarını orijinaliyle değiştirip, kendi fabrika renginde boyattım. Traktörün toplam masrafı 20 bin lira civarında oldu. Bu traktör benim için büyük bir zevk. Bu emektarı tarlada kullanmak için değil, boş zamanlarımda vakit geçirmek için aldık. Tarihi eser gibi. Antika olarak görüyoruz.' dedi.

Ynt: Bin liralık traktör için 20 bin lira harcadı

arkadaslar bende izledim tv de bu haberi bence yalan sölüyor 35 liği baştan aşşa yaptırsan kaç lira tutuyor en fazla 5 tutar bildiğim kadarıyla 35 liğin çoğu aksamıı parçaları uyuyor veya uyduruluyor bi şekilde ben zannetmiyorumki 20 tutsun verin abi bana aynı traktörü ben taş çatlasa 8 bin tl ye çıkarırım aynı şekilde adamın maksadı 20 bin tl harcadım deyip yüksek faiş fiyatla satıp kar etmek

Ynt: Bin liralık traktör için 20 bin lira harcadı

ozvatan38 link=topic=69024.msg786283#msg786283 date=1382143046' Alıntı:
arkadaslar bende izledim tv de bu haberi bence yalan sölüyor 35 liği baştan aşşa yaptırsan kaç lira tutuyor en fazla 5 tutar bildiğim kadarıyla 35 liğin çoğu aksamıı parçaları uyuyor veya uyduruluyor bi şekilde ben zannetmiyorumki 20 tutsun verin abi bana aynı traktörü ben taş çatlasa 8 bin tl ye çıkarırım aynı şekilde adamın maksadı 20 bin tl harcadım deyip yüksek faiş fiyatla satıp kar etmek
Bütün parçaları orjinaliyle değiştirdiyse o kadar tutabilir.Fakat orjinallik ne kadar doğrudur bilinmez.