Newholland td85 hakkında..

04.10.2008
4,134
195

arkadaslar biz bu yıl bi td85 turbosuz tek çeker aldık fakat bu traktörden hiç randuman alamadık surekli patinaj ediyor cok guclu ama iş yapamadık bizimkinde bi sorun mu var bi ayarsızlıkmı var ilk defa td serisi kullanıyoruz.. 4lu 12 lik pulluk takıyoruz cekmiyor biraz serte gelince patinaja baslıyor ve oldugu yere gömuluyor.. kulivatördede öle bi kaç defa askıda bile kaldı tarlanın içinde patinaja baslayınca kabin yerinden kopacak gibi oluyor.. bi turlu bu traktörden verim alamıyoruz.. aslında guzel motora benziyor kuzenimde same var explorer 85 motor gucu bizimkinden düşük fakat harika cekiyor.. bide eski 640 traktörumuz var o bile bundan iyi yani en azından patinaj etmiyor bu kadar. servisi geldi onlar hiç kullanmayı bilmiyordu zaten baktılar bişeyi yok dediler.. bu arada elazıgdan yazıyorum.. gecen yıl bi td 65 aldılar çift ceker bizim orda yan köyde onu kullanmıştık cok guzel cekiyordu ona bakıp td85 ldık ama hiç verim alamıyoruz motordan.. bunun bi çözumu varmı kullananınız varmı hepsi mi böle??

Ynt: Newholland td85 hakkında..

kendi kullandığı traktör hakkında çekinmeden , şikayetlerini bildiren kardeşimi tebrik ederim..keşke herkez bu şekilde düşünse ...+ rep ... bir rep daha alacağın var kardeşim...

arkadasım samımı ıtırafından dolayı tesekkrler sıtede tek ceker td85d kullannan tek uyemız sercaneker01 bırtanede td75d ve 70-66 traktoru var sana en ıyı bılgıyı o verır td85d nın 4*2 burda 1 tane bıle yok ama oyle padınaj yapcagını dusunmuyorum

sorunun nedeni TD-D serisi daha çok 4wd tarzında üretilmiş olması olabilir mi ? petinajın nedeni gücünün fazla olması, ağırlıkların eksik olması yada lastiklerin yıpranma oranıdır... tek çeker TD 85D ye dublex teker süper olur tutunma artar patinaj azalır... Sercan abide TD 85Dye dublex teker takmıştı sanırsam... performans %50 arttı diyordu biara... TD 85D 80-66dan daha güçlü... tek çeker 80-66lara arka ağırlık ilavesi yapıyorlar ön ağırlık 300kg olduğu için arkalar biraz pasif kalıyor... sizin motorunda ön ağırlıklar fazla olabilir sen en iyisi arkaya ağırlık ilave et yada lastikler eski ise dublex lastik taktır... dublex lastikte tutnma daha iyi

arkadaslar verdiginiz bilgiler ve yorumlar için tesekkur ederim.. lastikler yeni.. ben de patinajın motorun cok guçlu oldugundan dolayı oldugunu sanıyorum ön agırlıkları cıkardık traktöru tutmasın diye cıkarınca biraz fark etti kulivatörde ön agırlıklar biraz tutuyodu arka agırlıklar tam ama bilmiyorum arkaya yine ilave yapabiliriz tarktör iş görunuyor ama dedigim gibi bazen hasta ediyor cok patinaj ediyor yani traktörun motor gucunden yana sorunyok ama patinaj ettigi için cekmiyor traktöru cok zıplatıyor patinaj ederken kabin ucacak gibi oluyor bizim oraların topragıda biraz serttir. poyrazlı haklısın bencede cok dogru tespitte bulundun..
bu arada arkadas hiç bi marka babamızın malı dil hepimiz bi dunya para dökup alıyoruz aldıktan sonra onları cocugumuz gibi koruyup hatalarını örtmenin anlamıyok ben hatası neyse söylerim zaten bi benim lafımlada piyasası falan düşmez cogu kimse traktörun hastası olmuş marka nolursa olsun o markayı alıyor..
bizde şuanda ikitane traktör var biri td85 biride 640 fiat.. kuzeniminde same explorer85 i ve bide eski bi üniversal traktöru var 650m biz bu 4 traktörle iş yapıyoruz..herbirinin iyi ve kötu yönleri var..

sonucta ben şuan traktörmun iyi ve kötu yönlerini söyluyorum acıkacı kötu yönüne care arıyorum daha tecrubeli ve bilgi sahibi insanlardan. sonucta daha önce td traktörumuz olmadı.. yardımlarınız için tesekkurler..

arkadaş bence o motorun hidrolik sisteminde sorun olabilir iyi esnetme yapmadığı için olur diye düşünüyorum traktörde esnetme çok önemli new hollanların hidrolikleri iyi ama fabrika hatası olabilir benim görüşüm

asfaltta iyi çekiyor.. esnetme konsuunda bende baya şüpheliyim fakat bunlarda esneme yayı falan hiç bir sey yok görunmuyor esnemesi falan yok.. eger içte kollara baglı bi esneme terdibatı varsa onu bilemicem..

ceya023 link=topic=7796.msg82662#msg82662 date=1223441629' Alıntı:
asfaltta iyi çekiyor.. esnetme konsuunda bende baya şüpheliyim fakat bunlarda esneme yayı falan hiç bir sey yok görunmuyor esnemesi falan yok.. eger içte kollara baglı bi esneme terdibatı varsa onu bilemicem..

esnemeden kastınız nedir ?
eğer arakolunnun bağlandığı teşkilattan bahsediyorsanız NHlerde o oyk onun yerine Lift-o Matik var pulluk dalma yaptığı zaman otomatik olarak hidrolik biraz kalkıp iner motoru rahatlatmak için...

güç le ağırlık orantılı olmalı elbetteki..ama ben td 85 lerde bu orantının iyi olduğunu ve iyi asıldığını düşünüyorum..hangi işlerde böyle patinajı çok yapıyo bilmiyorum..bende kullanıyorum ama böyle bi şikayetim yok..bunu bir kişiden daha duymuştum.td 95 in zıplaya zıplaya tarla sürdüğünü..kavramayı radial lastikle artırabilirsin ama çırpma için birşey diyemeyeceğim..

sercaneker01 link=topic=7796.msg83087#msg83087 date=1223568442' Alıntı:
güç le ağırlık orantılı olmalı elbetteki..ama ben td 85 lerde bu orantının iyi olduğunu ve iyi asıldığını düşünüyorum..hangi işlerde böyle patinajı çok yapıyo bilmiyorum..bende kullanıyorum ama böyle bi şikayetim yok..bunu bir kişiden daha duymuştum.td 95 in zıplaya zıplaya tarla sürdüğünü..kavramayı radial lastikle artırabilirsin ama çırpma için birşey diyemeyeceğim..

Hoş Geldin abi... nerelerdesin ne zamandır görünmüyon... yada ben fark etmedim... gözümüz yollarda kaldı bu konu yüzünden :D

sercaneker01 link=topic=7796.msg83087#msg83087 date=1223568442' Alıntı:
pullukta ve kulivatörde yapıyor özellikle yazın kersekli tarlalara giremiyoruz kulivatöre kabin uçaçak gibi oluyor.traktör tum gucuyle asılamıyor yani nasıl zora geldimi zıplatıyor patinaj.. zaten seri de biraz hemen gömuyor kendini.. açıkçası ben sogudum bundan yaa..cok guzel traktör ama pati cok yapıyor belkide bizim buranın topragına gelmedi bu.. same var burda cok daha iyi cekiyor 640 bile gucune göre bundan iyi verim alıyoruz.. ama toprak yumusak olunca cok iyi cekiyor hafif çamur olunca.. ön ağırlıkları cıkardık biraz etki etti gibi.. serviside diyor turbo takın fark eder.. ama motor guçu zaten yuksek yani bogulmuyor..ben sadece şunu ögrenmek istiyorum bunların hepsimi böle yoksa bizimkimi böle bi ayarsızlıktan mı oluyor yoksa arzadan mı ? burda traktrler konusuda gercekten bilgili arkadaslarımız var bilgilerinden istifade etmek istiyorum..