Erkunt beygir yükseltme

Arkadaşlar 80.4 lüx kullanıcısıyım ve bayılmalardan şikayetçiyim herkez gibi servisi aradım neden bu kadar çok bayılıyor bir yolu yokmu diye oda pompa ve turbo ile oynaıp 90 bg yapıyoruz dedi daha önce yükselten oldumu :S :S :S

Ynt: Erkunt beygir yükseltme

benim 80.4 2013 model super çekiyor banada servis memnun degilsen pompadan birazdaha çekişini yukselte biliriz dedi beygirini yuksetecekler galiba uzerindeki motor 100beygirin uzerine kadar çıkabiliyorda şanjumanın kaldırabilecegi guc ne kadar biemiyorum

koparanlı 80.4 servet link=topic=69144.msg787324#msg787324 date=1382464200' Alıntı:
13 lü kazayagında h1 e kadar düştü sonra gitmedi patiye düştü pullukta iyi ama kazayagında gitmiyor vites düşüyor.
kazayağında h1 e düşüyorsa sıkınmtı var demektir. bence senin motora özgün bir sıkıntı olsa gerek kontrol falan yapmadılar mı . öyle ikileme olmaz çünkü

phantomerkunt link=topic=69144.msg787328#msg787328 date=1382464328' Alıntı:
kazayağında h1 e düşüyorsa sıkınmtı var demektir. bence senin motora özgün bir sıkıntı olsa gerek kontrol falan yapmadılar mı . öyle ikileme olmaz çünkü
bakıma gelcek haftaya o zaman pompayı ve turboyu söküp ayarlıcaklar . Tarla dik ve kazayagıda agırdı bayagı yamaçlarda önünü çok çeliyordu ondanda olabilir diyorum ama genede yükselttirecegiz.

koparanlı 80.4 servet link=topic=69144.msg787324#msg787324 date=1382464200' Alıntı:
13 lü kazayagında h1 e kadar düştü sonra gitmedi patiye düştü pullukta iyi ama kazayagında gitmiyor vites düşüyor.
ben ilk aldığımız gun eski 80likle 13lü kazayagıyla tarla surerken aradılar gittim söküp yeni traktöre taktık direk geri tarlaya gittim l2 ile tam indirip her yerde çekiyordu bidaha hiç takmadım 800 saat oldu motor h2le çeker artık diye düşünüyorum.

sekoo19 link=topic=69144.msg787330#msg787330 date=1382464504' Alıntı:
ben ilk aldığımız gun eski 80likle 13lü kazayagıyla tarla surerken aradılar gittim söküp yeni traktöre taktık direk geri tarlaya gittim l2 ile tam indirip her yerde çekiyordu bidaha hiç takmadım 800 saat oldu motor h2le çeker artık diye düşünüyorum.
Geçen sene bende kendimizin 11 li ama 13 lü ayarındaki kazayagını h2 ile çekiyodum ama bu sene motor çekmiyo gibi geliyor.
adige38 link=topic=69144.msg787333#msg787333 date=1382464611' Alıntı:
13 lü kaz ayağı 80 lik erkunt için biraz buyuk sankı bence tabi yine siz bilirsiniz ama 11 deneyin isterseniz birde
Zaten 11 li takıyoruz ama bizimkinin arka barana kolları kırılmıştı 13 lüyü komşudan almıştık

koparanlı 80.4 servet link=topic=69144.msg787335#msg787335 date=1382464694' Alıntı:
Geçen sene bende kendimizin 11 li ama 13 lü ayarındaki kazayagını h2 ile çekiyodum ama bu sene motor çekmiyo gibi geliyor.Zaten 11 li takıyoruz ama bizimkinin arka barana kolları kırılmıştı 13 lüyü komşudan almıştık
doğrudur kazayağının farklı olması da buyuk etken sonuçta makinanın dinamiği farklı oluyo birbirinden 11 yada 13 olması da öyle farklı marka aynı ayak sayısı bile fark yapabılıyo çekişte...

adige38 link=topic=69144.msg787339#msg787339 date=1382464970' Alıntı:
doğrudur kazayağının farklı olması da buyuk etken sonuçta makinanın dinamiği farklı oluyo birbirinden 11 yada 13 olması da öyle farklı marka aynı ayak sayısı bile fark yapabılıyo çekişte...
Aynen katılıyorum.Pullukta genelde h1 ile sürünce kazayagındada h1 le bile gidemeyince insan bir sorunmu var diye düşünüyor :S

koparanlı 80.4 servet link=topic=69144.msg787341#msg787341 date=1382465074' Alıntı:
Aynen katılıyorum.Pullukta genelde h1 ile sürünce kazayagındada h1 le bile gidemeyince insan bir sorunmu var diye düşünüyor :S
bizde mf 168 var 9lu 400 kg kazayağı takıyoruz düz ikide ikileme yapyoruz 3 lü 12 numara veya 4 lü 10 numara pulluk takıyoruz onu da düz 1 de gezdiriyo bana mısın demeden 80 lik erkunt la arasında 10 hp fark var aşağı yukarı 11 li kazayağı erkunt için ideal bence hem daha seri gezdirir hemde daha az yakar benim düşümcem bu yonde...

aynı problem benim kudret 100 de de vardı geçenlerde servise aldılar enjektör ve pompa sökülüp ankaraya uzman pompaya gitti ve sonuç 500 saatteki motorun pompası pas tutmuş ve ayarsızmış birde ücretli tamir olucak şimdi pas tuttuğuna mı yanayım yoksa 500 saat boyunca tükettiğim fazladan mazota mı?
buradan fanatiklik ile değil yardımcı olmak için söylüyorum eğer aldığınız sıfır traktörde çeki düşüklüğü yakıt yüksekliği varsa hemen servise başvurun öyle bir süre sonra düzelir yalanlarına kanmayın en pahalı girdimiz mazot ve gübre hakkınızı arayın

onurs link=topic=69144.msg787349#msg787349 date=1382466249' Alıntı:
aynı problem benim kudret 100 de de vardı geçenlerde servise aldılar enjektör ve pompa sökülüp ankaraya uzman pompaya gitti ve sonuç 500 saatteki motorun pompası pas tutmuş ve ayarsızmış birde ücretli tamir olucak şimdi pas tuttuğuna mı yanayım yoksa 500 saat boyunca tükettiğim fazladan mazota mı?
buradan fanatiklik ile değil yardımcı olmak için söylüyorum eğer aldığınız sıfır traktörde çeki düşüklüğü yakıt yüksekliği varsa hemen servise başvurun öyle bir süre sonra düzelir yalanlarına kanmayın en pahalı girdimiz mazot ve gübre hakkınızı arayın
bizimkini 500 saatte ücretsiz teste gönderdik ayarladı geri yolladılar.ücret de talep etmedi kimse

ben çekmediğini başka 100 hp kullandığım günden beri söylüyorum ama açılacak diyorlardı şimdide bin küsür lira pompacı masraf çıkarmış
pompanın fotoğraflarıda aşağıda bana göre bu beygir yükseltme işleri hikayedir sadece pompa basıncını arttırır daha fazla mazot basar ve hava ayarı ile oynar daha çok yakar biraz daha çeker ama öenmli olan o motor 80 hp ise yine 80hp

sakın yanlış anlama sana ithafen söylemiyorum erkunt un kullandığı mazot pompasının markası modeli nedir bilmiyorum ama mazot pompasının içinde ki eleman pas tutacak kadar su görmüşse sorun kullandığın mazottadır ve o elemanın ne zaman pas tuttuğunu bilemezsin onu pompaya takarlarken bile mazottan çıkarıp eldivenle takarlar. çıplak elle dahi dokunulmaz ki nemlenip pas tutmasın. diyeceğim o ki pompa pas tutmuşsa yaktığın mazotta su vardır ve böyle bi durumda eleman suyu gördüğü an kitler eleman kesti derler ve traktör çalışmaz hava yapmış gibi olur yok çalışır vaziyette götürüp sökturduysen söken usta bile pas tutmasına neden olmuş olabilir..

mazot aldığım yer mazotu tahlile gönderdi zaten önemli olan vereceğim bin lira önemli olan bu pompayı bu traktöre takan arkadaşın ayarını düzgün yapmamış olması ve traktörün fazladan mazot tüketmesi

Benim yakıtla ilgili bir sıkıntım yok yakıtı az ama çekişide az cigerden asılmıyor.