Seyyar Helezon Kullanan War Mı?

Seyyar Yükseklik Ayarlı Helezon Kullanan War Mı aramızda?

Markasını, modelini, fotoğraflarını, elektrikli mi, şaftlımı, artılarını eksilerini, alış fiyatını paylaşabilirse sewinirim....

Ynt: Seyyar Helezon Kullanan War Mı?

bende bu var abi elektirikli 8 metre boyu yükseklik ayarı var kamyonlara yükleme yapabiliyoruz
nekadar kablo okadar seyyar :D yanlış degilsem 2 sene önce 1000-1500lira araısnda bir fiyata aldım osmaniyenin kadirli ilçesinde üretiliyor güven iş markası
ama alacaklara tavsiye etmem almışken biraz pahalı olsada dizel veya benzinli olanları alın kablo derdi olmuyor tarlaya falnda gidebilir kablo derdi olmayınca vede daha güçlü oluyor böyle oluncada daha kısa sürede daha çok ürün yükleyebiliyorsun
bunun kapasitesi yükleme hızı falan düşük ev tipi gibi yani

YAVUZ_13 link=topic=69158.msg787460#msg787460 date=1382475471' Alıntı:

bende bu var abi elektirikli 8 metre boyu yükseklik ayarı var kamyonlara yükleme yapabiliyoruz
nekadar kablo okadar seyyar :D yanlış degilsem 2 sene önce 1000-1500lira araısnda bir fiyata aldım osmaniyenin kadirli ilçesinde üretiliyor güven iş markası
ama alacaklara tavsiye etmem almışken biraz pahalı olsada dizel veya benzinli olanları alın kablo derdi olmuyor tarlaya falnda gidebilir kablo derdi olmayınca vede daha güçlü oluyor böyle oluncada daha kısa sürede daha çok ürün yükleyebiliyorsun
bunun kapasitesi yükleme hızı falan düşük ev tipi gibi yani

Teşekkür ederim Yawuz usta...Aynen bunun gibi ama dediğin gibi iş werimi yüksek hertürlü şekilde boşaltma we yükleme yapabilen bir şey arıyorum...

Yazdıkların we fotoğrafın çok faydası oldu...Bende fotoğrafları ekledim baktığında ne demek istediğimi anlarsın...

evet abi şimdi senin fotograflarada baktım ama ikinci fotograftakide elektirikli ilkindeki pek gözükmüyor
elektirikli olanların dinamoları pek aşırı zorlamaya ve hızlı yüklemeye ve boşaltmaya uygun degil
bu boşaltma aparatı basit bişey bi ustaya 100-150 lira versen yapar biz genelde yüklemede kullanıyoruz ondan boşaltma aparatı yok bizimkinde
yükseklik ayarı falan nerdeyse bütün helozonalrda yapıyorlar zaten bide pancar motorlu bi helezonsa tadından yenmez koy benzini koy mazoto 1 kamyon 20-25 ton malı 20 dkda dolduruyor kamyona
biizmki birsaati geçiyor hem kısa olmasından hemde çapının dar olmasından dolayı
pancar motorlu 12 metre uzunlugunda ve genişligi benim helezonun iki katı çapta olan bi helezonu boşaltma aparatıyla beraber 3500-4000 lira civari bir fiyata alabilirsin
birde aklıma gelmişken söyleyim bunalrın içine yumruk kadar falan taş girerse helezonu dagıtırsın epey masraf açar dikkat etmek lazım küçük taşlarda birşey yolmuyor fakat büyük bir taş ve ona benzer birşey helezona girerse büyük sıkıntı

12 metre kullanıyoruz.Dinamolu.Yükseklik ayarlı.Çapı da büyük.Tam beygir gücünü hatırlamıyorum ama ıslak gübre çekmek için kullanıyoruz.Dinamonun gücünden yana sıkıntı olmadı hiç.2 şerden 4 kayışla çalışıyodu.Gübrede sıkıntı oluyodu.Kafasındaki kasnakları dişli yaptırdık.Çift zincirli.Ama dinamo çıkısı hala kayışlı sıkıştığında ordan kaçırsın yakmasın diye.Dinamosuz 1000 lira gibi bi fiyatı vardı.

Paylaşımları için herkese teşekkür ederim...Basit ama epey faydası olan bir alet...

Benim düşündüğüm kademeli, çift sistemli (380V + PTO), yükseklik ayarlı 18metre, 200mm çap, tahıl 60 ton/saat, tremeli olacak...

Hermiyas link=topic=69158.msg787613#msg787613 date=1382550655' Alıntı:
Paylaşımları için herkese teşekkür ederim...Basit ama epey faydası olan bir alet...

Benim düşündüğüm kademeli, çift sistemli (380V + PTO), yükseklik ayarlı 18metre, 200mm çap, tahıl 60 ton/saat, tremeli olacak...
Garajda Kendimiz Bile Yaparız Murat Abi...

omerfarukkoc link=topic=69158.msg787622#msg787622 date=1382551023' Alıntı:
Garajda Kendimiz Bile Yaparız Murat Abi...

Ömer ' im yapılırda o işe wakit ayıracak zaman nerede gazaltı hariç her şey benim atölye de war, ama yapamam benimde, elemanlarında işi başından aşkın ancak seneye tawuk çıktıktan sonra yapılabilir ama bana kasım ayında lazım....Römorku alıyorum haftaya onunla kullanacağım çok fonksiyonlu bişi planlıyorum...