TDD Serisi eskisi kadar satmıyor mu?

TDD Serisi geçmiş yıllara göre daha az satıyor...Sebebi ne olabilir acaba? Almayı düşünen arkadaşım var...Bir sıkıntı falan mı var yoksa fiyat mı yüksek?

Ynt: TDD Serisi eskisi kadar satmıyor mu?

[size=12pt] new holland 30 yıldır aynı şanzumanlı motorla Türk çiftçisinin parasını KOÇ ile yediler içtiler avrupa üretilen new holland markasına sözüm yok ama Türk traktör ürünüdür diyenler artık millet farkına vardı marka çoğaldı mesela Erkunt yaptığı ilklerle Türk çiftçisine yenilikler getirmedimi onca yıl tecrübeye sahib nh ile çalışan koç neden kompresör vs full donanımla hizmet konusunda ilk olmadı daha 10 yaşındaki firma 5 yıldır kompresörlü traktör yapıyo Nh 2013 te nihayet taktılar bu bir örnekti arkadaşlar 5li pulluk kavramı yoktu varmıydı eskiden herkes bilmezdi ve pek yoktu ve de onu çekeçek traktör :( en azından...
artık milletimiz geçte olsa uykudan uyanmaya başladı güçç*-* alk-*s markalar modeller teknoloji uçtu şuan 40a yakın marka traktör markası var galiba eskiden fiat 450-480-640 56 serisi sonra fordlar enterler mf bunlar yıllardır başı çekti şimdi ise görüneni sizde görüyonuz... anlş-*s[/size]

traktörcü03 link=topic=69199.msg787815#msg787815 date=1382630915' Alıntı:
[size=12pt] new holland 30 yıldır aynı şanzumanlı motorla Türk çiftçisinin parasını KOÇ ile yediler içtiler avrupa üretilen new holland markasına sözüm yok ama Türk traktör ürünüdür diyenler artık millet farkına vardı marka çoğaldı mesela Erkunt yaptığı ilklerle Türk çiftçisine yenilikler getirmedimi onca yıl tecrübeye sahib nh ile çalışan koç neden kompresör vs full donanımla hizmet konusunda ilk olmadı daha 10 yaşındaki firma 5 yıldır kompresörlü traktör yapıyo Nh 2013 te nihayet taktılar bu bir örnekti arkadaşlar 5li pulluk kavramı yoktu varmıydı eskiden herkes bilmezdi ve pek yoktu ve de onu çekeçek traktör :( en azından...
artık milletimiz geçte olsa uykudan uyanmaya başladı güçç*-* alk-*s markalar modeller teknoloji uçtu şuan 40a yakın marka traktör markası var galiba eskiden fiat 450-480-640 56 serisi sonra fordlar enterler mf bunlar yıllardır başı çekti şimdi ise görüneni sizde görüyonuz... anlş-*s[/size]
bu saldırganlık ne ya nh den alıp veremediginiz ne bilmiyorum td serisi çok kullanışlı hem sade hemde çok sağlam yeni çıkanlarıda gördük hep bi yerlerinde arıza sağlamlık ömür dedinmi bence nh ben td85d kullanıcısıyım hani çok yakan dienler varya bence nasıl kullandıklarına baglı iş yapıyor kardeşim motor iş pullugu indir arkana bi daha bakma biz slaj işiylede ugraşıyoruz 40 derecenin üstündeki sıcaklıkta motoru zorlamayla bile çıkmıyo ben kullanıcısıyım çokta memnunun diger markalarda geliştirdi kendini ama ben memnunum

TT 55 link=topic=69199.msg787865#msg787865 date=1382635970' Alıntı:
NH ler biraz pahalı geliyor.ondan olabilir.

diğer markaları geride bırakacak yenilikler yaparlarsa eski satışlar geri dönebilir.

NH bazı opsiyonları 'standart' olarak sunsa daha iyi olur bence. Satışları da hiç düşük değil halen ikinci eli çok canlı özellikle 'Blue Master' yeni kasa olarak adlandırılıp tutuldu. Şanzımanda yetersiz değil bence ülkemiz arazisine uyumlu 'sorunsuz' bir şanzıman. Fakat hava, yolcu koltuğu vs. vs. çoktan konulmalı ve standart olmalıydı.

İki traktörümüz var biri MF 240 diğeri TD65D ikisinden de memnunuz Allah yokluğunu göstermesin üstünden para kazanmasak traktör niye alalım. Bizim tercihimiz levye var diye TDD oldu 240 ise ufak işlere ekonomik makine kimse bu dediklerime karşı çıkmaz sanırım, teknoloji uçsa ne uçmasa ne ufak parsellerde çiftçilik yapıyoruz işimizi bunlar görüyor yenisi eskisi fark etmez elindeki neyse ona iyi bakacaksın. TDD ' nin satmasına gelince hala iyi durumda 66 şanzuman her zaman alıcı bulur kanaatindeyim.

ÇeLişki_37 link=topic=69199.msg787873#msg787873 date=1382636663' Alıntı:
NH bazı opsiyonları 'standart' olarak sunsa daha iyi olur bence. Satışları da hiç düşük değil halen ikinci eli çok canlı özellikle 'Blue Master' yeni kasa olarak adlandırılıp tutuldu. Şanzımanda yetersiz değil bence ülkemiz arazisine uyumlu 'sorunsuz' bir şanzıman. Fakat hava, yolcu koltuğu vs. vs. çoktan konulmalı ve standart olmalıydı.

Valtra T130 un peşini bırakmayan TD110D küçümsenemez bence :D

üsük link=topic=69199.msg787874#msg787874 date=1382636820' Alıntı:
İki traktörümüz var biri MF 240 diğeri TD65D ikisinden de memnunuz Allah yokluğunu göstermesin üstünden para kazanmasak traktör niye alalım. Bizim tercihimiz levye var diye TDD oldu 240 ise ufak işlere ekonomik makine kimse bu dediklerime karşı çıkmaz sanırım, teknoloji uçsa ne uçmasa ne ufak parsellerde çiftçilik yapıyoruz işimizi bunlar görüyor yenisi eskisi fark etmez elindeki neyse ona iyi bakacaksın. TDD ' nin satmasına gelince hala iyi durumda 66 şanzuman her zaman alıcı bulur kanaatindeyim.
katılıyorum sana arkadaş çoğumuz resmen parsellerde mahsül yetiştirmeye çalışıyoruz teknolojinin son basamakları bize fazla gelir

resmi satış rakamlarını bilmiyoruz ama sanki biraz azalma var gibi satışlarda
bence bunun en önemli nedeni çiftçinin alım gücünün düşmesi ve nh nin fiyatlarının düşmeyip aksine ciddi miktarda artması

birde şu var eski teknoloji eski şanzıman vs gibi konularda çok yorum yapılıp eleştiriliyor fakat daha ben bu şanzımanı kullanıpta begenmeyeni görmedim kullanmayanlar begenmiyor nedense
vede teknik sorunlar olan begenilmeyen bir şanzıman olsa büyük olasılık üretimden ya kalkar yada bazı degişiklikler yapılır

Bir traktör almaya çalışıyorum.Kafamı çorba etti tanıdıklar.TD90D ful kabinsiz olanını 77000tl anlaştık.8085 Tümosan levyeli 66000,çift çeker düğmeli olanı 68000 diyor.İkinci elleri ne olur bu konuda çok kararsızım.:( Hangisini alayım bilemiyorum.

uzay kasa link=topic=69199.msg787948#msg787948 date=1382648577' Alıntı:
Bir traktör almaya çalışıyorum.Kafamı çorba etti tanıdıklar.TD90D ful kabinsiz olanını 77000tl anlaştık.8085 Tümosan levyeli 66000,çift çeker düğmeli olanı 68000 diyor.İkinci elleri ne olur bu konuda çok kararsızım.:( Hangisini alayım bilemiyorum.

nhnin kadirlideki şubesindenmi osmaniye merkezdekindenmi konuştun hemşo

Kadirli ile konuştum.Toprağım.Fiyat konusunda şüpheliyim.Motor konusunda şüpheliyim.Hatta aklıma geldi sana yazayım dedim özelden,sonra rahatsız etmemek için vaz geçtim.Valla herkesin fikrine ihtiyacım var.Şu Tümo-NH çelişkisinden bi kurtulsam...

uzay kasa link=topic=69199.msg787951#msg787951 date=1382649187' Alıntı:
Kadirli ile konuştum.Toprağım.Fiyat konusunda şüpheliyim.Motor konusunda şüpheliyim.Hatta aklıma geldi sana yazayım dedim özelden,sonra rahatsız etmemek için vaz geçtim.Valla herkesin fikrine ihtiyacım var.Şu Tümo-NH çelişkisinden bi kurtulsam...
kadirli şubede 1 tane osmaniey şubede 2 tane tanıdık var
fakat önemli oaln senin tereddütte oldugun konular sen netür şüpheler içindesin yani alırsam şu şöle olur bu böle olur gbi bazı tereddütlerin vardır illaki ben bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım
tümonun osmaniyedeki yeri düziçili bir galerici börklüler onlarlada azda olsa muhabbetimiz var

Benim de her iki tarafla da muhabbetim var hemşom.Asıl kafama takılan şu:Tümosan mı alsam? NH mı alsam.Malum Tümo ucuz,millet iyi çekiyor az yakıyor,bozulmuyor gibi avantajlarından bahsediyor.NH pahalı ama konforlu,iddialı,pazar sahibi.Bu durum kırılır mı?Tümo piyasayı ele geçirir mi?2015 de toplulaştırma var.Tarla almam gerekebilir.Haliyle gücüm ilk traktörüme yeter.Hangisinin satımı bakımı yedek parçası kullanışlı,ucuz,avantajlı?Hangisi daha dayanıklı gibi bir çok soru beynimde tilki gibi dolaşıyor.

uzay kasa link=topic=69199.msg787955#msg787955 date=1382650367' Alıntı:
Benim de her iki tarafla da muhabbetim var hemşom.Asıl kafama takılan şu:Tümosan mı alsam? NH mı alsam.Malum Tümo ucuz,millet iyi çekiyor az yakıyor,bozulmuyor gibi avantajlarından bahsediyor.NH pahalı ama konforlu,iddialı,pazar sahibi.Bu durum kırılır mı?Tümo piyasayı ele geçirir mi?2015 de toplulaştırma var.Tarla almam gerekebilir.Haliyle gücüm ilk traktörüme yeter.Hangisinin satımı bakımı yedek parçası kullanışlı,ucuz,avantajlı?Hangisi daha dayanıklı gibi bir çok soru beynimde tilki gibi dolaşıyor.
toplulaştırma il genelinde mi türkiye genelindemi 2015 yılında

uzay kasa link=topic=69199.msg787955#msg787955 date=1382650367' Alıntı:
iki markanında illaki artları ve eksileri var
mesela çekiş konusunda tümosan gerçekten çok güzel denedik gördük ya çekecek ya çekecek ya arkasındaki aleti kıracak yada kendine zarar verecek okadar çekişi iyi yani
nhnin çekişi ne çok kötü nede çok iyi normal bi çiftçinin işini görecek seviyede
yakıt konusunda çeşitli söylentiler dolaşıyor fakat ben daha köyümde ve komşu köylerde tümosanın nhden az yaktıgını söyleyen kullanıcı görmedim aksine çok yaktıgını ve kalitesiz parçalar kullandıgını teknoloji olarak biraz geri oldugunu falan söylüyorlar
nh nin yakıtıda az degil ama öldüm bittim diyecek kadarda çok yakmıyor
saglamlık dersen traktörde kullanılan parçalar dersen ikiside azbuçuk birbirine yakın markalar
pazar payı alımı satımı dersen
nh birinci tartışmasız
tümosanın bu pazar payı ve alım satımdaki rakibi şuanda nh degil erkunt(türkiye genelinde)
(osmaniyede satılan traktör sayısında nh ve tümosan denk gibi fakat elden çıkarılacagı zaman nh daha avntajlı)
konfor konusunda yine nh tümosandan epey önde fakat kabinsiz makinalar da çok konfor arama yoksa araıgını bulamazsın ama kabinlilerde gerçekten konfor ön planda
kullanım kolaylı olarak falan iyi makinada bir birine yakın yani traktörün acemsii olan biri bu iki makinayıda yarım saatte çözebilir kullanarak
yedek parça konusunda yine nh 1 adım önde fakat bu konuda tümosandada ciddi gelişmeler var bir arıza veya parça degişiminde iki markada problem yaşamayıp kısa sürede parçayı temin edersin