5105 M DAMPER ÇIKIŞ SORUNU YARDIM EDECEK KİMSE YOKMU????

slm arkadaşlar 5105M john deere traktörünün damper çıkışın da sorun yaşıyorum,buğday boşaltmak için damperi kaldırırken sorun pek olmuyor ama indirirken motor bayılıyor,ayrıca pistonlu mibzer ile tohum ekerken dönüm başlarında indirme esnasında motor neredeyse stop edecek gibi oluyor,hortum jaklarını orijinal aldım yine aynısını yapıyor,servise sordum normal dediler...

Ynt: 5105 M DAMPER ÇIKIŞ SORUNU YARDIM EDECEK KİMSE YOKMU????

gölge84 link=topic=69263.msg788693#msg788693 date=1382914055' Alıntı:
slm arkadaşlar 5105M john deere traktörünün damper çıkışın da sorun yaşıyorum,buğday boşaltmak için damperi kaldırırken sorun pek olmuyor ama indirirken motor bayılıyor,ayrıca pistonlu mibzer ile tohum ekerken dönüm başlarında indirme esnasında motor neredeyse stop edecek gibi oluyor,hortum jaklarını orijinal aldım yine aynısını yapıyor,servise sordum normal dediler...
kullanim klavuzu varsa en en net bilgi orada ama bence indirirken diger kullanilmayan bi çıkışa basınç veriyorsun sorun sadece bu

bilalkuru link=topic=69263.msg788699#msg788699 date=1382935061' Alıntı:
bizdede tümosan massey fiat aynısını yapıyor normal sıkıntı yapmana gerek yok indiririken stop ediyoruz
ben hiç görmedim stop edeni peki mibzerle de tohum ekerken ne yapılıyorsunuz onlada mı stop edeyim,kullanma klavuzuna felan baktım herşeyi uyguladım aynı traktör kullanan arkadaşlar varsa yardım ederlerse sevinirim

gölge84 link=topic=69263.msg788784#msg788784 date=1382976862' Alıntı:
ben hiç görmedim stop edeni peki mibzerle de tohum ekerken ne yapılıyorsunuz onlada mı stop edeyim,kullanma klavuzuna felan baktım herşeyi uyguladım aynı traktör kullanan arkadaşlar varsa yardım ederlerse sevinirim
mibzerimz manuel piston kullanmıyoruz sadece romorkta kullanıyoruz sadece o kadar

manas link=topic=69263.msg788813#msg788813 date=1382979848' Alıntı:
yeşil kol oyle yapıyorda mavı yapmıyor bende mavı posısyon kontrol bırde mavıyle denesenız
benim 105 de her ikisinde de yapıyordu,valla servislerin de bilgisi yok başka bi servise sordum geri dönüş akış ayar musluğu varmış o ayar yapılacakmış, 5M serilerinin bütününün hidrolik kiti değiştiriliyormuş,eskiden kaldırma indirme sorunu olmuş bu serilerde john deere de hidrolik kiti değiştirmeye karar vermiş,dikkat edin ve inceleyin arkada pistonlara giden parçanın değişmiş olduğunu göreceksiniz HUSCO yazıyor ben resim ve video atmayı bilmiyorum yoksa resim atacaktım,uzun lafın kısası şu 5m kullananlar varsa ve damper çıkışında bu sorun varsa ayar yaptırmalısınız yaptıran arkadaşım var bizzat tespit etti kendisi ve motor 1 devir bile düşmeden gayet güzel çalışıyor...

gölge84 link=topic=69263.msg788693#msg788693 date=1382914055' Alıntı:
bizim 70-56 da hidrolik cıkışlaı çiftli hidrolik kolunu fazla itince bi ses yapiyor ama az itince olmuyor sanırım sorun diger baglantıya yag basmaya çalışırken zorlanmadan oluyor pompa fazla basınca yapınca motoru bayıyor olabilir birde öyle dene sonuç ne olucak

benim bildiğim mümzerde çift hortum var bi gidis bi geliş çift yönlü piston var bu zorlatmaması lazım römorkta zorlatabilir tek yönlü olduğu için jakın biri yükte kalıyor senin tamper valflerinin basıncı ölçülme li geri dönüş nekadar yaptığı meydana çıkar geri dönüş basınç ayarı yapılacak kendin bile yapabilirsin yerini bulabilirsen ya alyan başlıdır ya anahtar başlıdır arkadaş.

mecidiyeli link=topic=69263.msg788958#msg788958 date=1382995799' Alıntı:
benim bildiğim mümzerde çift hortum var bi gidis bi geliş çift yönlü piston var bu zorlatmaması lazım römorkta zorlatabilir tek yönlü olduğu için jakın biri yükte kalıyor senin tamper valflerinin basıncı ölçülme li geri dönüş nekadar yaptığı meydana çıkar geri dönüş basınç ayarı yapılacak kendin bile yapabilirsin yerini bulabilirsen ya alyan başlıdır ya anahtar başlıdır arkadaş.
traktör garantili olduğu için elimi vurmuyorum