paletli traktör

arkadaşlar paletli traktörün çiftçi için ne kadar faydası veyyya zararı olur..
mesela tarlayı çok sıkıştırır ama iyi çeker..lastik değiştirme işin olmaz ama şöyle derdi çıkar..karayoluna gitemessin vebenzeri faydaları zararları açıklarsanız sevinirim...
bu konuya nerden geldim kaç gündür silaj yapamıyom 2tane çiftçeker getirdim yine yapamadık ...dedim olsaydı iş yaparmıydı paletli....

Ynt: paletli traktör

çok faydası olsaydı bütün traktörler paletli olurdu. koca paletler dediğin gibi heryere girip çıkamaz birde lastik değiştirme yönüne değinmişsin ama paletlerin bakımı daha zor olur kırılır eğilir yağ ister vs yani kısacası gereksiz birşey..

Ynt: paletli traktör

Öncelikle paletli KESİNLİKLE torağı daha AZ sıkıştırır! Neden mi; tekerlinin toplam yere temas alanı neyse palaetlinin ki onun en az 5-10 katıdır yani daha az sıkıştırır, zaten paletlilerin üretim amaçlarından biri toprağı korumak!

Yola çıkmaya gelince modern paletlilerin paleti bildiğiniz lastik malzeme ve lastiklilerle hızı aynı bi farkı yok, bas git...

Silajı iyi sıkıştırmazsan bozulma olur ve ÖZELLİKLE küçükbaşlar telef olur, büyükbaş iyi-kötü dyansa da küçükbaşın kötü silaja dayanımı sıfıra yakın!

Nasıl iyi sıkışcak;

*Hidromek ile biz piyasaya çalışıyoruz kendi 10 tona yakın bide işi geliştirdik arka bomla yumrukladımı geçen sene diğer kepçecilerle 3 göze sığmayan silajı 2 göze sığdırdık adam bize abone oldu bu sene gene işini yaptık.

*Hidromek yoksa kepçeli traktör

*Oda yoksa 4x4 traktörün lastikleri su doldurun ve içi su dolan silindir tipi merdaneler var