TRAKTÖR ALACAGIM 90BG ÜSTÜNDE OLSUN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

YARDIMCI OLURMUSUNUZ

• Kullanılan toplam oy
    105
Ynt: TRAKTÖR ALACAGIM 90BG ÜSTÜNDE OLSUN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

ne kadar bütçe ayırdın traktör almak için,avrupa mı yoksa yerlı mı olacak traktör bunlarıda bıldırırsen daha net bılgıler ve daha farklı traktörler önerılebılır

bana traktör lazım konfor önemli değil çekiş olsun güç olsun sağlam olsun ve diğerlerine göre uygun olsun istiyorsan tümosan 8095 klasik kasa öneririm.

case ye bakmanı tavsiye ederim aralarında fakat yerli jx serisine değilde diger avrupa serilerine bakmanı tavsiye ederim omurluk bi motor istiyorsan

cazgin0020 link=topic=69339.msg789813#msg789813 date=1383295104' Alıntı:
case ye bakmanı tavsiye ederim aralarında fakat yerli jx serisine değilde diger avrupa serilerine bakmanı tavsiye ederim omurluk bi motor istiyorsan
Aynen New holland grubundan şaşma parçası ustası bol başın ağrımaz.

Mf 5400 serisi iyi diyorlar bende araştıracağım şuan 5625 satıllı johndeere çiftçeker var bu traktördende çok memnunum yakıt ve çekiş konfor rahatlık hız sessiz kabin kötü yönü ise birtek servisi ustası az ve yedek parça pahalı

seçenekleriniz arasına bütçeniz de uygun olursa Mccormic T90max veya C90max bakmanızı tavsiye ederim, Tmax serisi tam elektronik Cmax serisi yarı elektronik aralarındaki fark budur.almasanız bile aklınızda fikir bulunsun bakın derim

paran hangisine yetiyorsa onu alacaksın aslında. ama bir kaç model değiştirmiş biri olsan inan ki sende ister istemez konfor, ergonomi, yakıt, kullanılırlık vs aramaya başlarsın aldığın üründe. sonuçta arkadaşım bu ürüne sen para veriyorsun, bir lira da versen 1000 lira da versen 100.000 lira da versen parayla satın aldığın ve canının yongası olan şeyler bunlar.

Yerli malı almak istiyor insan, öncelikle ülkem diyor ama Avrupa ' nın 1970 leri, Türkiye ' nin 1980 li yıllarında üretilen motorlarının turbolu halleri şu anda piyasada satılan alınan motorlar. Az kalite, konfor isteyen yok ülkemizde ne yazık ki. gözü kapatılıp, kulağı sağır edilmiş insanlarımızın. Neymiş efendim, yedek parçası çok, ustası fazlaymış. Madalyonun öteki tarafından bakalım birde; ustası fazla yedek parçası fazla olan ürün için benim aklımda hemen şu imaj uyanıyor; demek ki piyasada en çok bozulan ürün. Dolayısı ile her önüne gelen yan sanayide yedek parça üretebiliyor. Servisten ayrılan her kalfa kendi çapında usta olabiliyor demektir. Peki ya en az ustası olan yedek parçası olmayan için en az bozulan sizi en az yolda bırakan ürün demek daha doğru değil mi o zaman. Deme ki bu motorlar ne bozuluyor ne de ustaya ihtiyaçları var ve günceller, konforlular, kullanım kolaylıkları var demek değil i o zaman.

Konfor kullanım kolaylığı, arıza yapmayan ürün istersen Avrupa dediğimiz modellere bakacaksınız, 1970 lerin makyajlanmış halleri olan yerli modellere bakmayacaksınız. Keşke bu yerli üretim yapan firmalar da buna uysalar da ona göre ürün üretseler.

90 - 100 hp bir motor istiyorsanız 4 silindirli, turbo şarjlı, en az 3900 - 4500 cc motor hacmi olan, 300 - 450 Nm tork üreten bir motor olmalı. en az 6 hidrolik çıkışı olmalı, 3500 kilo dan fazla kaldırma kapasitesi olmalı, kendi ağırlığı 3500 kg dan fazla olmalı, mümkünse (kullandıkça fark edeceksiniz) ileri-geri elektro-hidrolik mekik kollu olmalı. düz yolda 40 km kadar hız yapması çok avantajlı olacaktır. bu özelliklerdeki hangi motoru alırsanız alın. bu benim naçizane fikrim elbetteki,

biraz uzun oldu ama kusura bakmayın...