Fendt 2013 Basın Buluşması gerçekleşti

31.10.2013

7 Ekim 2013’te uluslararası basın buluşmasını gercçekleştiren Fendt, etkinlikte ürün tanıtımlarının yanı sıra Fend Forum’un ek bölümünün açılışını da gerçekleştirdi. Etkinliğe 29 ülkeden gazeteciler ve distribitörler katıldı.

AGCO/Fendt Yönetim Kurulu Başkanı Peter-Josef Paffen, karşısında bulunan 30 farklı ülkeden davet edilen 150 kadar basın mensubu ve değişik çalışma alanlarından 50 davetliye, “Amacımız Fendt markasıyla yarattığımız heyecanı çok daha fazla sayıda müşterimize, satış ortağımıza ve diğer pek çok hedef grubuna ulaştırmak” dedi. Paffen, “Fendt Forum’daki mevcut alan 4.300 m2 kadar genişletilerek, neredeyse ikiye katlandı. Yeni müşteri merkezimizin odak noktası, dünyanın dört bir yanındaki müşteri ve ziyaretçilerimizin markamız üzerinde yaşantıladıklarıdır” ifadesini kullandı. Merkezdeki yeni fuayede, misafirler artık kendi dilleriyle karşılanıyorlar. Sadece hoşgeldiniz değil 20 farklı dilde ifade edilen, aynı zamanda Fendt Brand World etkinliğinde sunulan bütün bilgiler de farklı dillerde verilebiliyor. Bayiler ve müşteriler için düzenlenen ve yeni Forum’dan başlayıp bitişikteki deneme yolunda test sürüşüyle sona eren ayrıcalıklı fabrika gezileri, yeni Fendt World deneyimini tamamlıyor.

Yenilikler anlatıldı
Fendt, bu yılın uluslararası basın konferansında, dünyanın her tarafından gelen basın temsilcilerini ağırladı. 29 ülkeden gelen toplamda 150 kadar basın mensubu, halen gündemde olan sektör durumu ve Agritechnica inovasyonları hakkında kendilerini bilgilendirmek üzere hazır bulundu. Misafirler, bütün Fendt Yönetim Heyeti ve yeni Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Afrika ve Orta-Doğu Bölgesi Genel Müdürü Dr. Rob Smith tarafından memnuniyetle karşılandı. Dr. Rob Smith, şirketin son durumu hakkında genel bir bilgilendirme yaptıktan sonra sektörün geleceği ve ortaya çıkacak yeni fırsatlar hakkında konuştu. Daha sonra Peter-Josef Paffen, pazardaki ve iş geliştirme alanında elde ettikleri en son verinin paylaşımını gerçekleştirdi. Tarımsal makineler ve ekipman üzerine dünyanın önde gelen uluslararası etkinliği olan Agritechnica 2013’te Fendt’in paylaşacağı inovasyonlar Araştırma, Geliştirme, Satın Alma ve Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü Dr. Heribert Reiter tarafından tanıtıldı. Doğal olarak, Fendt ürün gamının tamamı, inovasyonlar da dahil, “demir çelik” içinde sunuldu.