Türk Traktör 3. çeyrek rakamlarını açıkladı

Türk Traktör 3. çeyrek rakamlarını açıkladı

30.10.2013

Türk Traktör 2013 yılı üçüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Buna göre, firma 2013 yılının 3. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında cirosunu artırdı.

Türk Traktör Ocak-Eylül 2013 döneminde gerçekleştirdiği 1,6 milyar TL ile 2012 yılının aynı dönemine göre cirosunu yüzde 4 oranında artırdı. Firma brüt kârını da bir önceki yıla göre yüzde 4 artırarak 354 milyon TL’ye ulaştı. Türk Traktör, 2013 yılının dokuz aylık finansal sonuçlarını açıkladı. Ocak-Eylül 2013 döneminde toplam, 28 bin 791 adetlik bir üretime imza atan Türk Traktör, bunun 10 bin 318 adedini ihraç ederken, 18 bin 026 adedini ise iç pazarda sattı.

TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta: “Pazardaki daralmaya rağmen TürkTraktör olarak pozisyonumuzu korumaya ve güçlenmeye devam ediyoruz. Başarı ile yürüttüğümüz operasyonel ve finansal performans şirketimizin piyasa değerine de olumlu yansıyor. Yüksek performansımız yabancı yatırımcılar tarafından özellikle takdir görüyor, halka açık paylardaki yabancı payı yüzde 86’ya ulaştı. Ciromuzda ise, geçen yılın Ocak-Eylül dönemine göre yüzde 4 oranında artış sağlayarak kârlılığımızı sürdürüyoruz.

Biçerdöverde de çok başarılı satış rakamı elde ettik. Geçen sene 9 ayda 369 adet biçerdöver satılmışken, bu sene yüzde 74 artışla 642 adet satıldı. Doğal olarak biçerdöver satışlarındaki artış da ciroya olumlu etki etti” dedi.

Ynt: Türk Traktör 3. çeyrek rakamlarını açıkladı

Arkadasinda dedigi gibi pahali traktorler satiyorlar ama yinede alan var herhalde isimden olsa gerek satiliyo ve ikinci elide deger kaybetmeyen markalardan biri

senol_84 link=topic=69369.msg790597#msg790597 date=1383555108' Alıntı:
ben bugün alıcak olsam td 75 yerine erkunt 80.4 e serisini tercih ederdim. veya td 90 yerine erkunt 90 e serisini alırdım. tabi tercih meselesi
erkuntda iyi makina ama ikinci eli düşük birde 2010 ve aşşağısı modeller çoktüdü erken parça bozuyo ve kullanılan malzeme 2 ci sınıf burda bizde birtanesinde var 3 sene içinde çok fena parça bozuyo hele oks sistemi varya berbat ama 2013 modellerine laf yok çok fena traktörler ama 30 saate 70 lik bir traktör 45 bin diyor aynı fiyata 2007 model 3060 satılıyo aradaki yıl farkına ve fiyat farkına bakın o yüzden ikinci eli değer kaybeden bir marka

zehriduman link=topic=69369.msg790612#msg790612 date=1383561668' Alıntı:
erkuntda iyi makina ama ikinci eli düşük birde 2010 ve aşşağısı modeller çoktüdü erken parça bozuyo ve kullanılan malzeme 2 ci sınıf burda bizde birtanesinde var 3 sene içinde çok fena parça bozuyo hele oks sistemi varya berbat ama 2013 modellerine laf yok çok fena traktörler ama 30 saate 70 lik bir traktör 45 bin diyor aynı fiyata 2007 model 3060 satılıyo aradaki yıl farkına ve fiyat farkına bakın o yüzden ikinci eli değer kaybeden bir marka
satmak için almamak lazım kullanmak için almak lazım. bizim burda bir kişi sorun yaşadı erkunttan diğerleri çok memnunlar . td 75 ve erkunt 80.4 e örneğini denk özelliklerde oldukları için verdim

zehriduman link=topic=69369.msg790612#msg790612 date=1383561668' Alıntı:
2. el Erkunt almak daha mantıklı o zaman , az saat yapmış , çok ezilmemiş , son 2-3 senede üretilmiş yeni kasa Erkunt.
2. eli NH a göre nispeten daha zayıf olduğu için 2. eli epeyce uygun fiyatlara alınabilir diye düşünüyorum. Sıfır alınca değer kaybı daha fazla oluyor , bu para bizden çıkıyor , ama 2. elde daha az zarar etmiş oluruz.
Şahsen beğeniyorum Servet ' leri , belki seneye bir çılgınlık yaparız ekonominin durumuna göre.

senol_84 link=topic=69369.msg790770#msg790770 date=1383591887' Alıntı:
satmak için almamak lazım kullanmak için almak lazım. bizim burda bir kişi sorun yaşadı erkunttan diğerleri çok memnunlar . td 75 ve erkunt 80.4 e örneğini denk özelliklerde oldukları için verdim
aldığının malında satışını düşünüceksin biraz acil paraya ihtiyaç oldu diyelim satmaya kalktın büyük zarar edebilirsin bizim buralarda satmak için alıcan diyolarlar hep 2010 model 70 lik bir erkunt yok fiyatını gidiyor sence iyi birşeyi ben 27 bine gold aldım şuan 28.500 tl veriyolar vermiyorum sence hangisi daha karlı birde bizim bir akraba 60 lık fram track aldı 45 bine şuan 17 bin veriyolar nereden nereye

ufukk link=topic=69369.msg790777#msg790777 date=1383593560' Alıntı:
2. el Erkunt almak daha mantıklı o zaman , az saat yapmış , çok ezilmemiş , son 2-3 senede üretilmiş yeni kasa Erkunt.
2. eli NH a göre nispeten daha zayıf olduğu için 2. eli epeyce uygun fiyatlara alınabilir diye düşünüyorum. Sıfır alınca değer kaybı daha fazla oluyor , bu para bizden çıkıyor , ama 2. elde daha az zarar etmiş oluruz.
Şahsen beğeniyorum Servet ' leri , belki seneye bir çılgınlık yaparız ekonominin durumuna göre.
bende beğeniyorum erkuntların yeni kasasını ama 3 sene sonra sen satmaya kalksan yine zararın aynı olu sıfır alana göre adaha az zarar etmiş oluyosun bende 255t vardı 21 aldım 1 sene kullandım yine 21 sattım kullandığım bana kar kaldı zaten sıfır traktör almak bir nevimantıksızlık çok zarar ediyosun alıcada hemen çift koşuyosun motorsene içindne hemen yıpranıyo temiz ikinci el almak en mantıklısı