Erkunt 90 lüks dönümde kaç litre yakıyor

arkadaşlar erkunt 90 lüks almayi dusunuyo babam artı ve eskilerini yazarsanız çok sevinirim en önemlisi yakıtı nedir donumune kaç litre yakiyo

Ynt: Erkunt 90 lüks dönümde kaç litre yakıyor

APO5454 link=topic=69425.msg790640#msg790640 date=1383573663' Alıntı:
arkadaşlar erkunt 90 lüks almayi dusunuyo babam artı ve eskilerini yazarsanız çok sevinirim en önemlisi yakıtı nedir donumune kaç litre yakiyo
arkadas yakıtını bilmem ama sunu çok iyi bilirim hiçbi traktör fazla yakmaz kullanıcı ekipman tarla her seyi degiştirir. erkunt yerli olsada oturaklı bi firmadeğil neden dersen yeni olusum içerisinde diğer firmalr yıllarını vermiş bu işe dikkatini çekerim. ben erkunt kullanıcılarına da söylüyorum inin traktörünüzden mf ye jd ye fendt e claasa binin bi daha baska trktör görmez yüzünüz...

erkunt 90 luks olarak güzel motordur fakat yakıt çekiş te diger motorlar neyse erkunttada oyledir ama soyle bi eksigi var erkuntun seride yolda yükte bayılma yapıyor ama genel olarak fiyatına gore güzel makina ben konforlu olmasını begeniyorum şahsen :)

Bende nimet 70 lüks serisi var çekiş olarak çok memnunum. 4lü 12 no ünlü pulluk kullanıyorum ve her türlü toprak yapısı olan tarlada kullandım. yakıt ve çekişi emsallerine göre çok çok daha iyi. önemli olan kişinin ne istediğidir.köyümüzde diğer firmalarla kıyasladığımızda inanın çok artıları olan bir traktör.2004 yılında erkunt ismi ile üretime başlamış ve bu gün elindeki üretim verilerine baktığımızda bir çok köklü firma ile rekabet ediyor ayrıca dikkat ederseniz üretim çeşitliliği olan bir konumdadır.bende traktör almazdan önce tereddüt etmiştim ancak bugün iyiki erkunt almışım diyerek kendimi şanslı buluyorum.bence pişman olmazsınz.

Ekipmanlarınız fazla ağır degilse 90 e serisinden alın. Yada 100 lux alın. 90 luxun kasa ağır geliyo. E serisi biraz sade hem daha ucuz. 90 lux herkte 2 litre yakar ortalama.

90lığı bilmiyorum ama bizim 110lukla dün 35dönüm pancar yeri sürdüm çizelle artı 17dönümde sürdüğüm yere barana çektim tabi 2seferde yolda gidip gelim toplam 45litre mazot yaktı (pancar yeri) 2tane erkuntumuz var evet 80lik yolda bayılıyor fakat 110lukta bayılma filan yok hem 80den süratlı hem bayılmıyor çizeli takviye 4ile kaplumbağa tavşan çekiyor (düz yol 1den hızlıdır)

Erkunt köklü firma değil dersek yanılmış oluruz.erkunt köklüdür ama traktör üretmiyordu.Birçok traktörün arka kısmını Erkunt üretir.Erkunt kullanıcıları genelde memnun,fakat çok daha köklü firmalara yetişmesi zaman alacak tabi.herkes yazmış şu kadar bu kadar diye ama bence şoför-ekipman-tarla durumu bu üçlü her şeyi değiştiriyor.Aynı vasıta ile babam 100 km yolda 4-4,5,ben 4,5-5,kardeşim 6-7 litre mazot yakıyor benim arabayla.Amca oğlu 12 litre yakmış,ona petrolcüler 2013 mazot tütekitimi lideri ödülünü verecekler :)

anayurtlu 3105d link=topic=69425.msg790801#msg790801 date=1383595127' Alıntı:
90lığı bilmiyorum ama bizim 110lukla dün 35dönüm pancar yeri sürdüm çizelle artı 17dönümde sürdüğüm yere barana çektim tabi 2seferde yolda gidip gelim toplam 45litre mazot yaktı (pancar yeri) 2tane erkuntumuz var evet 80lik yolda bayılıyor fakat 110lukta bayılma filan yok hem 80den süratlı hem bayılmıyor çizeli takviye 4ile kaplumbağa tavşan çekiyor (düz yol 1den hızlıdır)
Pulluk olsa 1 litreye yakın bi deger olacak desene maşallah.

bizdede kudret100 var suan yakıtını tam ölcemedik ama 22li goble ile 0.830 litre yaktı dönüme bu gayet normal bizim icin.cekis dersen gercekten cok iyi performansi 11.500 ton yük ile dik rampada 4tawsandan 4e düsüyor ben cok begendim ve memnunum erkunt tan.geçen hafta pulluk ile tarlanın toprak yapısı gercekten cok agırdı bazı yerde pulluk batmyordu bildigin beton olmuş 2yıldır ekmyoruz tarlayı ama bu sartlarda bile 5/12 inç ünlü pulluk ile 1tawşan ile cok rahat cekti witesi tarla 4 e aldım hem daha seri cekti pulluğu biz cok memnunuz kudret den gecenlerde 11bacak çizer cektim düz 2ile banamısın demiyor.wites olarak sunuda söyleyim volkanın dediği gibi tarla4 düz1tawsandan seri.