üniversal mibzerler hakkında

28.07.2010
2,411
371
KONYA

abilerim merhaba
sormak istediğim bir soru var mibzer alcam araştırıyorum fakat mibzerlerin çogunda gübre şanzumanı yok eskidemi kaldı acaba faydalımı faydasızmı şu anda öztekin şanzumanlı 20 li mibzer kullanıyorum 14 lü ara var nasıl bir mibzer tercih edebilirim birde fiyatları nasıl yazabilirmisiniz.
şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar

Ynt: üniversal mibzerler hakkında

rahimavci link=topic=69427.msg790650#msg790650 date=1383577754' Alıntı:
abilerim merhaba
sormak istediğim bir soru var mibzer alcam araştırıyorum fakat mibzerlerin çogunda gübre şanzumanı yok eskidemi kaldı acaba faydalımı faydasızmı şu anda öztekin şanzumanlı 20 li mibzer kullanıyorum 14 lü ara var nasıl bir mibzer tercih edebilirim birde fiyatları nasıl yazabilirmisiniz.
şimdiden teşekkürler hayırlı akşamlar
merhaba kardeş..
o şanzumanlılar eskide kaldı şuanda yok..mecbur gübre atmasanda boş boş donmek zorunda..bence olmalıydı..Bizdede wardı öztekin 20 ' li şanzumanlı we pistonluydu..Biz 3500 TL werdik üstüne 6000 werip tarım öz aldık 22 ' li..şu 2 ayda 2000 dekarın uzerınde yer ektık çok memnunuz.Ama başka bi marka dersen şakalak oda güzel bi marka onuda alabilirsin..

areenkart link=topic=69427.msg790725#msg790725 date=1383587373' Alıntı:
merhaba kardeş..
o şanzumanlılar eskide kaldı şuanda yok..mecbur gübre atmasanda boş boş donmek zorunda..bence olmalıydı..Bizdede wardı öztekin 20 ' li şanzumanlı we pistonluydu..Biz 3500 TL werdik üstüne 6000 werip tarım öz aldık 22 ' li..şu 2 ayda 2000 dekarın uzerınde yer ektık çok memnunuz.Ama başka bi marka dersen şakalak oda güzel bi marka onuda alabilirsin..

demek artık eski şanzumanlılar kalmadı saglık olsun burası türkiye teknoloji ilerlemez geriler zaten :D

kime sorsan çoğunluk şakalak diyor ne farkı var bilemedim işçilik güzel herhalde

rahimavci link=topic=69427.msg790905#msg790905 date=1383641066' Alıntı:
demek artık eski şanzumanlılar kalmadı saglık olsun burası türkiye teknoloji ilerlemez geriler zaten :D

kime sorsan çoğunluk şakalak diyor ne farkı var bilemedim işçilik güzel herhalde
tarım öz al keyfine bak temiz iş çıkarmışlar kaliteli sağlam bişi yapmışlar..

areenkart link=topic=69427.msg790908#msg790908 date=1383642276' Alıntı:
tarım öz al keyfine bak temiz iş çıkarmışlar kaliteli sağlam bişi yapmışlar..

peki mibzerlerin sadece boya ve kaportasımı yeni ben eski mibzerlerle şimdikileri kıyaslayınca alt takımda yani disklerde geliştirilmiş bir alan teknolojik bir unsur göremiyorum sadece üstümü yenileniyor bu aletlerin

rahimavci link=topic=69427.msg790914#msg790914 date=1383644319' Alıntı:
peki mibzerlerin sadece boya ve kaportasımı yeni ben eski mibzerlerle şimdikileri kıyaslayınca alt takımda yani disklerde geliştirilmiş bir alan teknolojik bir unsur göremiyorum sadece üstümü yenileniyor bu aletlerin
dişliler bölümünde temizlemek amacıyla eskiden teker teker kelebekleri açmak yerine tek bir kol koyarak butun dıslılerıın agzını acıyor..saclar arasındakı mesafe daraltılmıs bıraz..çağmurda ekebılıyorsun..tohum ustte kalmıyor..eski mibzerlere göre çok farklı net bı fark olmasada yenı yenıdır hesabı yenılenıyor..şöyle dijital bi mibzer yapacaklarkı işte fark bu dıyecegız.mibzerı doldurdugunda ne kadar tohum ıcınde war ne kadar gubre war yada kaç dekar yer ektıgını olcecek kı yenı yenı olsun demii :) :)

areenkart link=topic=69427.msg790918#msg790918 date=1383650760' Alıntı:
dişliler bölümünde temizlemek amacıyla eskiden teker teker kelebekleri açmak yerine tek bir kol koyarak butun dıslılerıın agzını acıyor..saclar arasındakı mesafe daraltılmıs bıraz..çağmurda ekebılıyorsun..tohum ustte kalmıyor..eski mibzerlere göre çok farklı net bı fark olmasada yenı yenıdır hesabı yenılenıyor..şöyle dijital bi mibzer yapacaklarkı işte fark bu dıyecegız.mibzerı doldurdugunda ne kadar tohum ıcınde war ne kadar gubre war yada kaç dekar yer ektıgını olcecek kı yenı yenı olsun demii :) :)

ben almaktan vazgeçiyim en iyisi kendimi kandırılır gibi hissediyorum :) benim mibzerin 2 diski dönmüyor bide tekeri kökünden kırıldı :) öztekin mibzer bilirmisiniz bilmiyorum şanzumanlı filanda

peki bu balta ayakmı ne diyorlar onlar ne işe yarar hangi toprak tipleri için

rahimavci link=topic=69427.msg790963#msg790963 date=1383662333' Alıntı:
ben almaktan vazgeçiyim en iyisi kendimi kandırılır gibi hissediyorum :) benim mibzerin 2 diski dönmüyor bide tekeri kökünden kırıldı :) öztekin mibzer bilirmisiniz bilmiyorum şanzumanlı filanda

peki bu balta ayakmı ne diyorlar onlar ne işe yarar hangi toprak tipleri için
Balta ayaklılar, ağır tavda ve çamurda diskli mibzerlere göre 1 adım önde. Fakat onlar hidrolik askı sistemine uygun, yani semazenlik yok.:) Ben alırsam balta ayaklı alırım, dön dön nereye kadar.?

eskı tıp mıbzerler 17 cm idi sonradan konya uretımı hep 14 cm ındırdı
şakalak arkaya merdane koydu tohumu bastırmak ıcın guzelde olmuş pistonla ıstetııgın ayarda sıkıştırırsın neyazıkkı ben sonradan gordum ekermak 22lı almış bulundum

nailyetek link=topic=69427.msg790982#msg790982 date=1383666193' Alıntı:
Balta ayaklılar, ağır tavda ve çamurda diskli mibzerlere göre 1 adım önde. Fakat onlar hidrolik askı sistemine uygun, yani semazenlik yok.:) Ben alırsam balta ayaklı alırım, dön dön nereye kadar.?

nail abi disklide alsam hidrolikli almayı düşünüyorum zaten gerçi onada hidrolikte gidince seker tohum yatagını bozar filan dediler bende olurmu teker üstünde gidecek sonuçta dedim bu konuda ne diyorsun abi

birde normal toprak şartlarında iyi olan disklimi balta ayakmı istedigim şarta uyarmı balta ayaklar

manas link=topic=69427.msg790992#msg790992 date=1383667930' Alıntı:
eskı tıp mıbzerler 17 cm idi sonradan konya uretımı hep 14 cm ındırdı
şakalak arkaya merdane koydu tohumu bastırmak ıcın guzelde olmuş pistonla ıstetııgın ayarda sıkıştırırsın neyazıkkı ben sonradan gordum ekermak 22lı almış bulundum

hayırlı olsun sizinkide kaça mal oldu acaba
şu an 12 cm ve 14 cm mibzerler var piyasada benim öztekin 14 cm 20 li

şakalak ın arkaya yaptığı silindirde emin ol çok basit birşey sizde yapabilirsiniz 2 piston bi silindirden geçer siz daha basit olsun derseniz yaptırır bir silindir bağlar geçersiniz fark vermeye gerek oldugunu bile zannetmiyorum

hatunsarayli link=topic=69427.msg802518#msg802518 date=1385802331' Alıntı:
web adresimizi ziyaret ediniz balta ayaklı mibzerler için. www.hatunsarayli.com bu konu ile ilgili sorularınızı bizimle irtibata geçerek
ulaşa bilirsiniz. 0332 239 04 04 MESUT ÖZDEMİR

ali bey ilgilendi teşekkürler fiyatlarınızda gayet makulmuş ürünlerinizi incelemeye fabrikanıza gelcem inşaallah