Tümosan vs new holland karşılaştırma

Ynt: Tümosan vs new holland karşılaştırma

en büyük etken birkere nh motoru 2 cisi ikinci el satışı 3 cüsü konforu 4 cüsü sürücüye sağladığı çok yönlü vitez seceneği daha sayarsak çok şey çıkar tümoda güzel makina nh ile kıyaslanamaz anca erkunt başak hattat bu gibi markalarla kıyaslana bilir benim görüşüm bahçe işi ile uğraşıyorum 1 mf 2 nh 3 same 4 erkunt 5 tümo 6 hattat

Kalite olarak nh iyi olabilir.
Ön defrasiyel tümo iyidir, çift dreksiyon pistonu sağda ve solda nh de tek piston , tümo corrara öndefransiyel.
Arka defransiyel tümo iyidir, çünkü nh nin avrupaları gibi düz akıs, yerli nh hala tekerlekten cerli.
Motor kalitesi ikiside aynıdır, ama ben tümonun sesini beğeniyorum .
Şanzıman nh kalitelidir, şetıllı olduğu için, daha sağlam ve kullanışlı.
Hidrolik kalitesi ikiside aynıdır,nh nin hiroliği kalitelidir, yeni tümoların hidroliğide kaliteli ve kaldırma kapasitesi yüksek. Konfor olarak ikiside aynı bence .

ismail_17 link=topic=69449.msg790928#msg790928 date=1383654694' Alıntı:
Kalite olarak nh iyi olabilir.
Ön defrasiyel tümo iyidir, çift dreksiyon pistonu sağda ve solda nh de tek piston , tümo corrara öndefransiyel.
Arka defransiyel tümo iyidir, çünkü nh nin avrupaları gibi düz akıs, yerli nh hala tekerlekten cerli.
Motor kalitesi ikiside aynıdır, ama ben tümonun sesini beğeniyorum .
Şanzıman nh kalitelidir, şetıllı olduğu için, daha sağlam ve kullanışlı.
Hidrolik kalitesi ikiside aynıdır,nh nin hiroliği kalitelidir, yeni tümoların hidroliğide kaliteli ve kaldırma kapasitesi yüksek. Konfor olarak ikiside aynı bence .
konfor ayni olurmu ya nh nin iler geri mekik kolu gibi yapsa cok iyi olacak birde on panjurun goruntusunu degistirmeli birazda ikinci eli yuksek olsa nh yi gececek makina

0 km tümolarda ileri-geri mekik kolu,12+12 tam senkromençli şanzıman,yağ basınçlı debriyaj,geniş sürücü mahali,düğmeden kavramalı çift çeker,ön tekerleklerin dönüş esnasında greyder tekerlekleri gibi sağa-sola yatma özelliği gibi yeni eklentiler yapılmış.Tümosan 8075in bu günkü fiyatı 60.000/Td75Dnin fiyatı 72.000.td75d de tümodan farklı olarak:hostes koltuğu,viskoz fan,komprasör gibi daha konforlu özellikler var tabi

uzay kasa link=topic=69449.msg791953#msg791953 date=1383939154' Alıntı:
0 km tümolarda ileri-geri mekik kolu,12+12 tam senkromençli şanzıman,yağ basınçlı debriyaj,geniş sürücü mahali,düğmeden kavramalı çift çeker,ön tekerleklerin dönüş esnasında greyder tekerlekleri gibi sağa-sola yatma özelliği gibi yeni eklentiler yapılmış.Tümosan 8075in bu günkü fiyatı 60.000/Td75Dnin fiyatı 72.000.td75d de tümodan farklı olarak:hostes koltuğu,viskoz fan,komprasör gibi daha konforlu özellikler var tabi
tekerlerin sağa sola yatma özelliği güzel birşey ama tüm modellerinde yok sanırsam

Sanırım NH da var.Hemde uzun zamandır.Ama Tümolar 2013 itibarıyle bu özelliği koydu.traktörde ciddi dönme problemi vardı.Hatta o kadar zor dönüyordu ki 90.80de hata var diyip 8075e bindim,baktım o da aynısı dayımı arayıp şu başak ' ı getir yoksa ben bu traktörlerin ikisinide hendeğe atacam dedim.Başak ' a binip tarlayı öyle bitirmiştim :)2011 yılında.Sonra Tümo bayii yenilere Hema aks taktıklarını dönüş açısını artıdıklarını falan söyledi.Gözümün önünde traktörün tekerlerini döndürerek ispatladı,ben de inandım :)

uzay kasa link=topic=69449.msg791953#msg791953 date=1383939154' Alıntı:
konfora artı olarak sağlamlık ve dayanıklılık ta eklenince nh daha üstün bence

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

NH TD serisi ile Tümosan 8000 serisini kıyaslamak elma ile armutu kıyaslamak gibi aslında.NH ' nin 56s serisi ile Tümosan ' ın 8000 klasik serisi aşağı yukarı aynı özelliklere sahip,kıyaslanabilecek traktörlerdir.NH ' nin TD serisi Tümo ' nun Klasik 8000 serisi ile aynı sınıf değil.1 sınıf daha üst.