td110 lar neden hep düşük saatte satılıyor ?

Ynt: td110 lar neden hep düşük saatte satılıyor ?

Daha yeni bir traktör zaten,kaç günlük traktör daha ? Ozamandan bu zamana kaç saat yapar ortalama bir traktör? saatler düşük olmalı zaten normali bu...

çıkalı zaten ne kadar oldu ki?Normal düşük saatte satılması...He şunu diyorsan eğer acaba bi kusuru var da ondan mı düşük saatte satılıyor diye; ben td 110 kullanıyorum.Ufak tefek şeyler dışında bir sıkıntı çıkarmadı ....Şu anda da 1000 saatte falan.....Satılık td 110 lar kaç saatte biliyor musun?

vcc link=topic=69450.msg790942#msg790942 date=1383657924' Alıntı:
Daha yeni bir traktör zaten,kaç günlük traktör daha ? Ozamandan bu zamana kaç saat yapar ortalama bir traktör? saatler düşük olmalı zaten normali bu...
arkadaş herhalde neden satılıyor demek istemiş yanlış anlamadıysam çevremde bir tane var geçen gün adamla konuştum yakıtından şikayetçiydi

50-70bg arası traktöre binerken,kredi gibi bir avantaj kullanıp 110bg traktöre zıplarsan yakıtından şikayetçi olman çok normal.Türkiye son 5-6 yıldır tarım teknolojisinde ciddi ilerleme kaydetti.Çiftçinin gözü açılıyor çok şükür.Daha da ilerleriz ama Hükümetler ve esnaflar önümüze yolumuza taş koymazsa tabii...

bizim komşu köyden biri 3-4 ay önce almıştı geçen duydum ki iş sezonu yani fıstık hasat zamanı başlayınca fıstık makinasında 2-3 gün çalıştırmış ve
traktör hararet yapıncada anında bayii ile papaz olmuşlar ve hemen satmış traktörüyani traktör adamın kapsında 2 ay bilemedin 3 ay kalmış pek işde yapmammış 150-200satlerde falanmış işin komigi 110u satıp aldıgı makina tümosan 8195

kısaca benim anladıgım kadarıyla bu makina yüksek hpli oldugu için alan kişiler ekstra beklentilerle yani hayallerle alıyor bu makinayı ve hele birde ticari çalışanlar yani bazı ekipmanlarla piyasaya iş yapan kişilerse birde bu tarz kişiler malum genelde kendi kullanmaz şöför kullanır

şöfürde nekadar bilinçli tartışılır ve muhtemelen makinayı hor kullanmıştır ve sonuç hüsran
böyle oluncada bu makinaların sahipleri genelde parasal konudada rahat olduklarından(bir traktöre 100bin para veren adam onu satıp yani TRAKTÖRÜ 10BİN TL ZARARLA SATIP BAŞKA TRAKTÖR ALABİLİR VE BUNADA SES ÇIKARMAZ)

fakat normal bir çiftçi için yani tarla işlemede ve traktörü kendi kullanan bilinçli bir çiftçi için normal bir traktör olsada anladıgım şu ki bu makina şöföre teslim eedilip piyasaya iş yapmaya uygun degil

ayrıca şunuda ekleyim
piyasaya ticari çalışan kişiler için ithallern durumunu bilmedigimden yerlilerden örnek vereyim nh nin tdd serisi ve erkuntun başta lüks olmak üzere bir çok serisi uygun degil bu makinalar şöfre teslim edilecek makina degil çok elekronik özellik var buda birçok şöförün çapını aşıyor
mesela ben 1 kasım cuma günü tek çeker kabinli td65d traktörümü teslim aldım henüz işe koşmadım ögrenme sürecindeyim paso geziyorum hala mantıgını kavrayamadıgım noktalar var
veya amca oglu bircuçuk ay önce falan erkunt 70 lüks çiftçeker kabinli aldı oda yeni yeni ögrenmeye başlamış daha makinayı