Et Besi Sektörü İle İlgili Sormak İstedikleriniz?

19.05.2008
11,882
798
Edirne

Değerli forumdaşlarım,

Büyükbaş hayvan besi sektörüyle ilgili sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz konuları başlıkları buraya yazar mısınız? Yakında bir röportaj yapma gibi bir girişimim olacak. Orada sizlerinde sorularını, sorunlarını dile getirip nasıl bir çözüm yolu bulunur bulunabilir diye arayışlar içine girecem. Desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ynt: Et Besi Sektörü İle İlgili Sormak İstedikleriniz?

doganbey1 link=topic=69452.msg790953#msg790953 date=1383660325' Alıntı:
Değerli forumdaşlarım,

Büyükbaş hayvan besi sektörüyle ilgili sormak istedikleriniz, merak ettikleriniz konuları başlıkları buraya yazar mısınız? Yakında bir röportaj yapma gibi bir girişimim olacak. Orada sizlerinde sorularını, sorunlarını dile getirip nasıl bir çözüm yolu bulunur bulunabilir diye arayışlar içine girecem. Desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
çok güzel yere deginmişin.... türkiyede neden 2 tona ulaşan besi danaları yok onu merak ediyorum şimdiden saol:)

hüseyinaslan link=topic=69452.msg790959#msg790959 date=1383661064' Alıntı:
çok güzel yere deginmişin.... türkiyede neden 2 tona ulaşan besi danaları yok onu merak ediyorum şimdiden saol:)
Tabiki sorularıma bunu da ekleyeceğim.

Arkadaşlar hepinizin bu sektör ile ilgili merak ettiğiniz soruları bekliyorum.

Evet arkadaşlar her zaman sorunları farklı farklı konularda belirtebiliyorsunuz. Bu konunun amacı hem sorular bir yerde toplansın hemde bu sorulara bu işi profesyonel anlamda ticari marka ile yapan kurumlardan cevap gelmesidir.

doganbey1 link=topic=69452.msg791244#msg791244 date=1383751395' Alıntı:
Evet arkadaşlar her zaman sorunları farklı farklı konularda belirtebiliyorsunuz. Bu konunun amacı hem sorular bir yerde toplansın hemde bu sorulara bu işi profesyonel anlamda ticari marka ile yapan kurumlardan cevap gelmesidir.
Doğancan nasılbir röportaj olacak içeriği vs. merak ettim besicilerin en büyük sorunlarından biri karkas kesim işindeki alacak verecek riski birçok kişi kesim parasını kaptırıyor burada mezbehanelerde kesilen malları kesen kişilerin devlet tarafından kefillenilmiş olması lazım yani kesim işinde devletin para kısmını sağlama alması lazım,ülkemizde tabiki yem girdileri çok yüksek ama şu aralar yem fiyatları geri çekmeye başladı,kesim işinde taban fiyat uygulaması olmalı mutlaka,çok merak ettiğim bir konu büyük işletmelerde hangi yasal hormon ilaçları kullanılıyor yada ülkemizde yasal olmayan hormon ilaçları kullanılıyormu mesela PFEZER-BOPLİVA yasal bir hormon?

Hacı abi bir haber sitesi kuruyoruz. Bu sitenin içeriğinden bir kısmı da tarım ve hayvancılık ile ilgili haberler olacak. Bölgede etkin bir şekilde faaliyet gösteren Erşan Et ile bir röportaj yapmayı düşünüyorum. Sizlerin sormak istediği merak ettiği konuları da orada gündeme getirip fayda sağlamak istiyorum. Klasik bir röportaj olacağına bu işi yapan, kahrını sefasını çeken siz çifçilerimizin soruları olması daha faydalı olacak diye düşüündüğümden bu konuyu açtım. Ve röportaj sonunda buradaki sorulan sorulara da birer cevap yazmış olacağım.