yeni aldımıgz nımet70lüks td65s kadar çekmıyor :S

2 ay önce 2010 td65s yi verip 0 nimet70lüks aldık
şimdi bundanda memnun deiliz. rampası berbat rampada kendini taşıyamıyor. çok çabık bayılıryor. td65sle romorkla 3len çıktıgım rampayı 2yle boş romorksuz zor çıkıyor. çiftini görmedm ama hacı hiç beyenmemış çekmıyor diyor. pazar günü bende denıcem ama td65s daha ciğerliydı.
td65snin kabini ve arkadan gelen bi ses vardı oyuzden deiştirdk bunun kabini konforu çok guzel ama buda çekmıyor çok mozot yiyor araştırıp beyenp almıştık bundada yanıldık :(

Ynt: yeni aldımıgz nımet70lüks td65s kadar çekmıyor :S

bende de aynısı var arkadaş milletinkisi bol bol bayılıyor nası oluyorsa diyecem şanjumanda dişli çok 40 km hız tabiki ağır nedenler bu sayılabilir..mazota gelince açılması senin elinde ben pullukla çok zorladım pulluğu kırana kadar sürdüm pek açılmadı yani yakıtta az düştü 9lu çizel ile hoplata hoplata çizel çektim çizel şaseye kadar oturmak kaydıyla böyle 1-2 depoyu gözden çıktımı iş bitti 4 araba silajla L4 ile hiç tıklamıyor şimdi çok memnunum artık çok mazot dokunyor ona 300 saatlere geldi inanılmaz oldu ilk önceleri soğuk karşıladım senin gibi ama şimdi mümkün değil ERKUNT yaksa da hakkını veriyor biz çok memnunuz inş. bi faydamız dokunur. alk-*s alk-*s alk-*s

nh_fıat link=topic=69486.msg791321#msg791321 date=1383762214' Alıntı:
2 ay önce 2010 td65s yi verip 0 nimet70lüks aldık
şimdi bundanda memnun deiliz. rampası berbat rampada kendini taşıyamıyor. çok çabık bayılıryor. td65sle romorkla 3len çıktıgım rampayı 2yle boş romorksuz zor çıkıyor. çiftini görmedm ama hacı hiç beyenmemış çekmıyor diyor. pazar günü bende denıcem ama td65s daha ciğerliydı.
td65snin kabini ve arkadan gelen bi ses vardı oyuzden deiştirdk bunun kabini konforu çok guzel ama buda çekmıyor çok mozot yiyor araştırıp beyenp almıştık bundada yanıldık :(
sanki yerine bi td65 d orijinal kabinli bluemaster gelecek gibi :)

traktörcü03 link=topic=69486.msg791330#msg791330 date=1383763149' Alıntı:
bende de aynısı var arkadaş milletinkisi bol bol bayılıyor nası oluyorsa diyecem şanjumanda dişli çok 40 km hız tabiki ağır nedenler bu sayılabilir..mazota gelince açılması senin elinde ben pullukla çok zorladım pulluğu kırana kadar sürdüm pek açılmadı yani yakıtta az düştü 9lu çizel ile hoplata hoplata çizel çektim çizel şaseye kadar oturmak kaydıyla böyle 1-2 depoyu gözden çıktımı iş bitti 4 araba silajla L4 ile hiç tıklamıyor şimdi çok memnunum artık çok mazot dokunyor ona 300 saatlere geldi inanılmaz oldu ilk önceleri soğuk karşıladım senin gibi ama şimdi mümkün değil ERKUNT yaksa da hakkını veriyor biz çok memnunuz inş. bi faydamız dokunur. alk-*s alk-*s alk-*s
bilemiyorz bu sefer araştırıp deneyıp alalım dedık ama buda çekmeyınce moral bozuyor. daha 90 saatte şuan anızları sürmeye başladık çizele daha bi kaç ay daha var. :) anca o zmn denerız :)
Cihan_özece link=topic=69486.msg791332#msg791332 date=1383763343' Alıntı:
sanki yerine bi td65 d orijinal kabinli bluemaster gelecek gibi :)
cihan abi oda olabilir :) alıştık zaten :)

ben anlamıyom bu işi bizim köyde 70 lik tek çeker erkunt var köyün en iyi çeken traktörü. 285 lere tur bindiriyor ama bazen de böyle memnun olmayanlar çıkıyor. inş geçici bir sorundur da düzelir. yalnız bence 80 nin altında zf şanzımanlar ağır geliyor düşünüyorum. inş düzelirde memnuniyetsizliğiniz çözülür

araştırıp aldık diyorsun da keşke 80.3 alsaydın. Yada 70 e serisi. Mesela 80.3 e serisi alsaydıniz td 65 i bırak td 85 le kıyaslama yapardınız.

şimdiki 2013 modell markalarda sıır alınca 500 saate kadar bayılmalar normalmiş her marka için 500 saatten sonra bir ayar veriyolar ondan sonra yakıt ve çekiş düzene biniyor ;) erkuntun bayır çıkınca bayıldığını bende duydum ama sıfır alınan bir makinadada yüksesk bir peformans çok beklememek gerekir örneğin ısınmadan koşmaya başlayan bir insanı düşünün ;)

ademin link=topic=69486.msg791373#msg791373 date=1383769727' Alıntı:
araştırıp aldık diyorsun da keşke 80.3 alsaydın. Yada 70 e serisi. Mesela 80.3 e serisi alsaydıniz td 65 i bırak td 85 le kıyaslama yapardınız.
Td85d ile Erkunt 80.3 ' ü kıyaslamak iddialı olur bence.Piston ve tork farkı var arada.Bunları dikkate almak gerekmez mi?

uzay kasa link=topic=69486.msg791396#msg791396 date=1383772920' Alıntı:
Td85d ile Erkunt 80.3 ' ü kıyaslamak iddialı olur bence.Piston ve tork farkı var arada.Bunları dikkate almak gerekmez mi?
kıyaslama yapılırda sonuç belli hemşo
yani düşün 2 tane güreşçi biri 100 kilogram digeri 60 kilogram
bu ikisi güreşemezmi ?
elbet güreşir ama sonuç da aşagı yukarı bellidir
td85le 80.3ün kıyaslanmasıda öyle birşey :D

uzay kasa link=topic=69486.msg791396#msg791396 date=1383772920' Alıntı:
Benim eski traktörüm 2009 model td 85 di. Ikisini beraber kullandım hertürlü ışte. Sonuç olarak erkunt kaldı td gitti.

Ben iddialı değilim ama köyde iki ayrı akrabamda 80.3 erkunt ve tn75a vardı.İkisi birbirine rekabet davası güderlerdi.Her türlü işde kapıştılar,olmadı traktörleri arka arkaya taktılar,NH Erkuntu benim gözlemlediğim kadarıyla bastırdı.Yine de tercih meselesi.

YAVUZ_13 link=topic=69486.msg791399#msg791399 date=1383773759' Alıntı:
kıyaslama yapılırda sonuç belli hemşo
yani düşün 2 tane güreşçi biri 100 kilogram digeri 60 kilogram
bu ikisi güreşemezmi ?
elbet güreşir ama sonuç da aşagı yukarı bellidir
td85le 80.3ün kıyaslanmasıda öyle birşey :D
Güzel benzetme olmuş toprağım.

Öncelikle hayırlı olsun, inşllah motor açıldığında performansı artar. Şu tds ile 3. vites ile çıkıp erkuntla 2 ile çıkamama işine katılmıyorum;şöyleki, her traktörün vitesi aynı hızda ilerlemiyor. Erkuntun hi-lo vites hızları tds ye göre çok hızlı ama erkuntun 2. vitesin hızlısı tds nin 3. vites hızına çok yakın,neredeyse aynı(kataloglara göre). Deneme imkanın olursa tds ile yanyana aynı devirde test edin derim. Mesela tds nin 2.kademe 4.vitesi seri 1. vitesten hızlı, bu durum eski birçok traktör için tuhaf olsada gerçek o. masseyler,fiatlar seri1. vites herzaman takviye 4.vitesten hızlıdır gibi.

PEHLİVAN link=topic=69486.msg791424#msg791424 date=1383803499' Alıntı:
erkuntu motor diye kapıya almam
Elbette almama ve tercih etme özgürlüğün var , para senin tercih senin. Tabi Erkunt veya başka bir marka traktör alacak kadar maddi bir gücün varsa bunu yapabilirsin. Dilediğin markayı kapına çekebilirsin.
Lakin gelip Erkunt konusuna bu şekilde tahrik edici mesaj yazarsan tepki çekersin , burda gerginlik çıkar. Biz bunu istemiyoruz , burası bir platform belli bir seviyede ve düzeyde istediğini yazabilirsin.
Bu şekilde gerginliği arttırıcı mesaj yazarsan bundan sonra mesajların silinecektir.