Polisin Toması varsa Halkında Traktörü var !!

Polisin Toması varsa Halkında Traktörü var !!

Avrupa Parlamentosu önünde protesto süt fiyatlarını protesto eden Avrupa süt üreticileri isyan etti ve müdahale eden polise süt sıkarak karşılık verdi :D

9rbc.jpg

cdgl.jpg

r8ue.jpg

awx4.jpg

7wl2.jpg

rd4r.jpg

jya1.jpg

00w0.jpg

ov2i.jpg

2i71.jpg

Ynt: Polisin Toması varsa Halkında Traktörü var !!

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, kabinsiz ve 100 beygirden aşağı traktör yok gibi. Bu haldeyken bile şikayet ediyorlarsa buraya gelseler intihar ederler. Bizim milletimiz, çiftçimiz çok büyük gerçekten bu kadar haksızlığa rağmen sesimizi çıkarmıyoruz ve sabır diyoruz.

işte gavur diye nitelendirdiğimiz en ufak bir haksızlık durumunda hemen ayaklanıp hakkını arayan insanlar.. bizim ülkemizde ise Allaha şükür etmekten başka yapılan birşey yok.. hatta bankalar kredi veriyor diye hükümete dua eden insancık bile görmüşlüğüm var.. oy vermeye gelince nerde dolandırıcı nerde din sömürücü varsa nedense onlar seçiliyor. ve ben çok iyi biliyorum önümüzdeki seçimlerde yine Akp iktidar olacak.. bu insanlar ellerinden herşeylerini kaybedince birşeyleri çözecekler ama ozamanda iş işten geçmiş olacak. Allah sonumuzu hayır etsin.

Nobran Kardeşim;Bu hükümet asla elindekinin tamamını almaz.Sadece seni kendine mecbur bırakır.Adamların mantığı sınırsız özgürlük vermek fakat o özgürlüğe ulaşmanı engellemek.Şöyle ki:2007 torba yasa ile yapılan değişiklik:Her vatandaş Avrupa insan hakları mahkemesine bireysel olarak başvuru yapma hakkına sahiptir.(bu özgürlük maddesidir.)Ancak;Yüksek mahkeme tarafından reddilen hiç bir dosya hukuk gereği AİHM ' ye taşınamaz.(Bu da işin ulaşmayı engelleme boyutu) :)

uzay kasa
nasıl elindekinleri almıyor. ya alıyor yada çanak tutuyor. yıl 1990 lı yıllarda Kırklareli nin bir köy sohbetinde bazı şahısların adliye önünde yatıp kalktığını satışa çıkan yerleri bilmediği halde kaça kaça satın aldığıydı.Bugün de duyuyoruzki sağda solda kim veya kime aldığı meçul şahıslara yer topladığıdır.Tabiki taktir insanımızın .
Şuda bir gerçektirki daha çok çalışıp daha bilinçlenmemiz ve hakkımızı aramamız gerektiğidir. ilk önce kendimizle birlik olmayı birimize yapılan haksızlığa hepimiz birden müdahale etmeyi öğrenmeliyiz.
Gene geçmiş yıllardan bir örnek vereyim. Öğretmenler yollarda yürürken arkalarından çok kişi <bunlar k.....nist> diye yakıştırma yapıyordu .ama şimdi bizden kat ve kat daha iyi durumdalar.

Fehim Abi;Elindekileri almaz demedim,'Tamamını almaz'dedim.Ekmek verse su vermez su verse ekmek vermez.Çare yok ille bir yerden muhtaç olacaksın bu zihniyete ve...Muhtaç olduğun an,işte o an şov yeni başlar bunlar için...Komünist değilim amma hep söylerim.Şu sosyalistler olmasaydı,elimizdeki hakların yarısını bile henüz alamamıştık diye!

uzay kasa link=topic=69488.msg791448#msg791448 date=1383812947' Alıntı:
Fehim Abi;Elindekileri almaz demedim,'Tamamını almaz'dedim.Ekmek verse su vermez su verse ekmek vermez.Çare yok ille bir yerden muhtaç olacaksın bu zihniyete ve...Muhtaç olduğun an,işte o an şov yeni başlar bunlar için...Komünist değilim amma hep söylerim.Şu sosyalistler olmasaydı,elimizdeki hakların yarısını bile henüz alamamıştık diye!

Son kısımdaki esprin güzel :) ama birader biz sol hükümetleri de gördük bu ülkede o zamanda bugün gibi rezillik diz boyu idi, bakmayın siz şimdi solcuların umut verici söylemlerine, ellerine bir fırsat geçsin de görürüm ben o güzel söylemleri..

konu sağ sol değil ama çiftçi gözüyle geçmişe bir bakarsak 74 yıllarında çiftçi en güzel yıllarını yaşamış. Yakın tarihlerde de hatırladığım en son çiller hükümeti zamanın da pancar a iyi para verdiler ama sonraları öğrendikki gümrük birliği sözleşmelerine imza atmışık kota denen kelimeyle tanıştık . yıllar ilerledikçe kar payımız her geçen gün azalmakta. Ben şahsi düşüncem sağ, sol ,ileri,geri anlamam refah payımız azalmakta onu bilirim.

FEHİM link=topic=69488.msg791497#msg791497 date=1383827089' Alıntı:
konu sağ sol değil ama çiftçi gözüyle geçmişe bir bakarsak 74 yıllarında çiftçi en güzel yıllarını yaşamış. Yakın tarihlerde de hatırladığım en son çiller hükümeti zamanın da pancar a iyi para verdiler ama sonraları öğrendikki gümrük birliği sözleşmelerine imza atmışık kota denen kelimeyle tanıştık . yıllar ilerledikçe kar payımız her geçen gün azalmakta. Ben şahsi düşüncem sağ, sol ,ileri,geri anlamam refah payımız azalmakta onu bilirim.

Katılıyorum abi haklısın her geçen gün zarardayız, hükümetler tarımsal nüfusu azaltmak için elinden geleni yapıyor %30 küsurdan %20 küsura düşürülmüş sanırım ve hedef %10 ya da daha aşağısı, daha çok yolumuz var vesselam.
Yalnız eskilerden hatırladğım şu idi 1974 yılındaki petrol kuyruklarını hala anlatır çiftçi abilerimiz, daha vurguladıkları ise şuydu o zamanlar mazot ve gübre para değildi bedava idi deniyor. Mazot sudan ucuz, gübre toprak niyetine at atabildiğin kadar fiyatı çok ucuz çünkü.

ydincbayram link=topic=69488.msg791547#msg791547 date=1383835908' Alıntı:
Katılıyorum abi haklısın her geçen gün zarardayız, hükümetler tarımsal nüfusu azaltmak için elinden geleni yapıyor %30 küsurdan %20 küsura düşürülmüş sanırım ve hedef %10 ya da daha aşağısı, daha çok yolumuz var vesselam.
Bence Amaçlanan: Küçük Çiftçiyi Bitirip Büyük Çiftçi Sayısını Yükselterek İnsana Değil de Makineleşmeye Dayalı Tarım... Böylece Okuryazar Sayısı da Yükselmiş Olacak...

ydincbayram
O zaman senin katılımınla beraber soldan da korkmamak gerekir. yeterki tarıma ve ülkemize yararlı hizmetler versinler.

uzay kasa

Elindekileri almaz demedim,'Tamamını almaz'dedim

Ömer
Sanada yorum yapabilirmiyim. İmkanlarımız dahilinde zaten makinalaşmaya çalışıyoruz. Hep demire paralarımız gidiyor. 20 yıl önce bir pulluk ,bir tırmık,bir römorkumuz vardı. Şimdi traktör beğenmiyoruz. Traktörün ekipmanlarına verdiğimiz paralar traktörden kat ve kat fazla.
Hatırlıyorumda köyün birinden emanet bir kaz ayağı alınıp tarlada deneme yapılacağı gün okula bile gitmedim . Kazağı nasıl birşey görebilmek için.

O da yanlış miraslı yerlerden veya izale-i şuur davasında satılan yerlerin TAMAMI gider.

Dostlar olay sağ-sol meselesi olsun diye vermedim o örneği.Elbette sol hükümetleri de gördük.Sadece espri idi.Amaç tarıma istihdamı azaltmak bunun da farkındayız.Sanırım %4,5 gibi bir rakama çekmek hedefleniyor.Bu düşünce gerçekleştirilirse küçük çiftçi diye bir şey kalmaz.Tarlası az olan ya fabrikatörlerin ya da devlet kurumlarının kölesi pardon çalışanı olur.Para sahibi falanca kişi gelir,benim köyümdeki tarlaları alır,orada saltanat kurar.Tıpkı bizim köyde yaşanan bir örnek var onun gibi.1100 dönüm tarla işleyen sevgili dayım(bunun 200 dönümü kendilerin) öyle plansız davrandı ki;battı.Şu an elinde hiç tarla kalmadı.Ne yapar 55 yaşındaki adam.İşe girse giremiyor,şimdi kimin şoföre ihtiyacı varsa gidip yevmiyesine çalışıyor.Zamanla herkes böyle olacak.Parası olmayan para sahibinin çalışanı olacak.Düzen bu!