VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

: VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

valtranın ön kısmı , ön tekerlerden diğer traktörlere göre mesafesi uzun . sanırım arkada ekipman bağlı iken traktör dengesi için düşünülmüş...ekipmansız olarak yolda giderken dengeyi etkiler düşüncesindeyim...

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

bana göre ön tekerlerin arka tekerlerden arasının açık olması çekişi etkileyeceği düşüncesindeyim traktör bence tam destek alır bu şekilde

@yalnız kurt:ben yorumu şuna göre yaptım bu tarafta ben bunlardan hiç görmüyorum demekki bi olmaz yanı var yada burdakiler böyle traktörlere yatkın değil veyada burda reklam yapamamışlar bayiler

Ynt: VALTRA TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

arkadaşlar ben 2008 5. ayında a75 aldım ne nh ne mf degişmem poyrazlı salih senin nh aynısı burada var fazla met etme dekarda 2litreyi geçiyor nh7066dt gücünün motoru degil senin nh a75 heryerde her koşulda alt eder ben dendim 12inç 4 lü yü tek çekerde bile götürüyor çift çekerde 4lü 12 inç ufak geliyor 14 inç takacaz yakıt 50dekarda 25dekar tek 25 dekar çift çekerde 1.400denmesi bedava hodri meydan

afakan_4277 link=topic=791.msg56424#msg56424 date=1215779490' Alıntı:
arkadaşlar ben 2008 5. ayında a75 aldım ne nh ne mf degişmem poyrazlı salih senin nh aynısı burada var fazla met etme dekarda 2litreyi geçiyor nh7066dt gücünün motoru degil senin nh a75 heryerde her koşulda alt eder ben dendim 12inç 4 lü yü tek çekerde bile götürüyor çift çekerde 4lü 12 inç ufak geliyor 14 inç takacaz yakıt 50dekarda 25dekar tek 25 dekar çift çekerde 1.400denmesi bedava hodri meydan

bizim köyün toprağı sert 12 ' ' 4lü pullukta 2 litre yakıyor
benim 70-66ya tatığım pulluğu A85e takıyorlar neden ???
5li pulluk ağır geleceği için
5li pulluk bizim köyde SAME Explorer 90a bile ağır geliyor

POYRAZLI SALİH link=topic=791.msg56633#msg56633 date=1215875972' Alıntı:
bizim köyün toprağı sert 12 ' ' 4lü pullukta 2 litre yakıyor
benim 70-66ya tatığım pulluğu A85e takıyorlar neden ???
5li pulluk ağır geleceği için
5li pulluk bizim köyde SAME Explorer 90a bile ağır geliyor
toprak yapısı değişince , pulluk numaraları ve sayıları değişir...buna bağlı olarak traktörlerin çekme kabliyeti de değişir...salih kardeş sana katılıyorum....

halit_06 link=topic=791.msg18257#msg18257 date=1206137199' Alıntı:
beyler valtra a95 kullanıyom varsa ayarı motor ben bu a95 i tarlada gecerim diyen buyursun gelsin benim motorum 95lik tl100 a bile yürümüyo aynı pullukla tarlada ya knusmayın biz bunu her zaman deniyoruz hem tarlada vuruyom hemde az yakıom bana içraat olması lazım
kullananın yorumu ..hodri meydan ...işin şakası...güzel yorum.....

' ' Öküz ölür eti kalır, At ölür İte kalır ' ' diye bir ata sözü vardır, Demekki öküz ölürken bile eti yenildiğininden dolayı pirim yapıyor ve çifçinin kısmende olsa işine tekrar yarıyor, pekiyi at ölünce ne oluyor tabiyiki atın eti yenilmediğinden köpeklere kalıyor pekiyi at eti çiftçiye kazandırıyor mu ? Demek ki Anadolunun sarı öküzü bu özelliğinden de dolayı nazar değmesin diye ' ' Mavi boncuk ' ' takıldı şimdi sarıöküzün adı kalmadı ama ' ' Maviboncuk ' ' ününü halen korumakta, Olmuşlarla demişlerle iş yaparsan At eti gibi malın ite kalır, iyi düşünüp iyi karar vermek lazım, sonuçta bize bedavıya gelmiyor dünyanın parasına mal oluyor

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Torun

fsmehmetozhan link=topic=791.msg56684#msg56684 date=1215897937' Alıntı:
' ' Öküz ölür eti kalır, At ölür İte kalır ' ' diye bir ata sözü vardır, Demekki öküz ölürken bile eti yenildiğininden dolayı pirim yapıyor ve çifçinin kısmende olsa işine tekrar yarıyor, pekiyi at ölünce ne oluyor tabiyiki atın eti yenilmediğinden köpeklere kalıyor pekiyi at eti çiftçiye kazandırıyor mu ? Demek ki Anadolunun sarı öküzü bu özelliğinden de dolayı nazar değmesin diye ' ' Mavi boncuk ' ' takıldı şimdi sarıöküzün adı kalmadı ama ' ' Maviboncuk ' ' ününü halen korumakta, Olmuşlarla demişlerle iş yaparsan At eti gibi malın ite kalır, iyi düşünüp iyi karar vermek lazım, sonuçta bize bedavıya gelmiyor dünyanın parasına mal oluyor

fsmehmetozhan link=topic=791.msg56684#msg56684 date=1215897937' Alıntı:
katılıyorum

ben de size gülmekte katılıom ya ***** ne priminden bahsedion sen 2006td95d 35 milyara satamadılar piyasada bisürü böle nh var nye pirim yok yani piyasada bu kadar karizmayı çizdiren bir traktör varsa buda newholladtır valtrayı ben göremiom 2006 model a95 ini 35 milyara verecek bayi varsa hemen alalım hemen ama siz almak isterseniz td 95 bisürü dedimya siz rahatca alırsınız.....

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85

beyler lütfen küfürle karışık cümleler kullanmayalım trakklüp üyelerine yakışmaz valtra italyada yılın altın traktörü seçilmişti yakıtı iyi olabilir ama parçasının çok pahalı olduğu kaçınılmaz bir gerçek bizde 6400 alcaktık 98 model 35 milyara ii ki almadık motor 15 milyar arıza çıkardı birde beklemesi yanına kaldı adam lazer içinaldı pişman oldu aldığına motorun çekişide iidir yakıtıda iidir ama parçası çok pahalıdır...........

td serisi çook konya çiftçisi ya nh yada mf derdi ama şimdi herşey değişti bu iki marka çooook geride kaldı değişime ayak uyduramadı biz hiç birşeyi karalamıyoruz.ayrıca bizim buralarda 7066 tek çekere 3llü çiftçekere 11veya 12 numara dörtlü takarlar emekleyerk çeker oda.konya ovasının ens ert topragı bizde

gecen sene bızım komsu 6400 aldı 45 mılyara 98 model tarla da kazaya cekerken 80-66 ıle valtra ya mazot yetıstıremıyolar ama cok kalıtelı bır traktor

yakıt testi için salıklı bir şekilde denemek lazım seneye inşallah 13inç 4 şakalak puluguda aldık geriye sadece denemek kaldı oda zaten kolay ve zevkli olanı ama eminimki mf ve nh ciler buradaüzülecek hele bizim memlekete 3.085 ciler kahrından ölecek biri öldü bile td 85 nh 38 sattı sadece çok yaktığı için ve vitesinide begenmiyor agır diye onada valtra a75 alacaz poyrazlı gel sanda bi a75 verek rahat et at etin den kurtul mavi bocuk bitti artık

afakan_4277 link=topic=791.msg65700#msg65700 date=1218695572' Alıntı:
yakıt testi için salıklı bir şekilde denemek lazım seneye inşallah 13inç 4 şakalak puluguda aldık geriye sadece denemek kaldı oda zaten kolay ve zevkli olanı ama eminimki mf ve nh ciler buradaüzülecek hele bizim memlekete 3.085 ciler kahrından ölecek biri öldü bile td 85 nh 38 sattı sadece çok yaktığı için ve vitesinide begenmiyor agır diye onada valtra a75 alacaz poyrazlı gel sanda bi a75 verek rahat et at etin den kurtul mavi bocuk bitti artık
Yakında valtracıların kötülediği mf ile mfcilerin kötülediği valtra aynı fabrikada üretilecek,belki de üretilmeye başladı.Acaba burda valtra iyi mf iyi ötekisi kötü diyenler sonra ne diyecekler çok merak ediyorum...