ön hidrolik neden bizim türkiyemizde yaygın degil

Ynt: ön hidrolik neden bizim türkiyemizde yaygın degil

hüseyinaslan link=topic=69516.msg792061#msg792061 date=1383983284' Alıntı:
profilindeki 5085 galiba neden önceden hidrolikli almadın ki daha hesaplı olmaz mıydı?
Doğrudur bizim, ama fark eden bişe yok traktörü alıncada, şimdide alsak kendi malı olanı 5-6 milyar lira arası....

bilal tıraşçı link=topic=69516.msg901129#msg901129 date=1403165455' Alıntı:
Abi sitemizden 'YUSUFTUYLUOĞLU' kendi deutzuna taktı. Bide 'Volkan UZEL' erkunt 80 e taktı. Onlarla irtibata geçebilirsin nasıl yaptırdıklarıyla ilgili.
saolasın bilal su an ön hidrolik sezon sonuna kadar askıda kaldı bakalım kasım aylarında yapabilirsem olacak

Ali SARAÇ link=topic=69516.msg791648#msg791648 date=1383847623' Alıntı:
neden yaygın değil sorusuna cevaben : çift çeker traktör daha yeni yeni yaygınlaştı ön hidrolik için 40 senemiz var daha ..

Ali Abi çok haklısın daha yeni yeni bi kaç senedir çift çeker traktör yaygınlaştı. ön hidroliğe geçmemize daha çok var.

ön hidrolik için çok güçlü traktörlere ihtiyaç yok aslında standart bi 70 hp traktörede uygulanabilir bi teknoloji hatta yağ basınçlı bir pto ile ot biçme tanburunu öne takmak için bi araştırma yapmıştım 3 yıl önce bunu yapan bi firma bulamamıştım

daha sonra fendt ve antonio caroranın bunu bahçe tipi traktörlere bile uyguladığını gördüm.

hatta bi ara 3d çizimini yapıp projeyi hazırlayıp üretime geçelim falan diyede düşündük ama türk çiftçisinin yeniliklere kapalı olması riski arttırıyor kendimize güvenemedik ama tarımsal ekipman üreten halihazırda bir şirketinn bunu yapmaması gerçekten düşündürücü

Sivaslı 750 link=topic=69516.msg901149#msg901149 date=1403169939' Alıntı:
aslında sadece ön hidrolik ile iş bitmiyor buna uygun aletlerinde üretilmesi lazım ama ülkemizde ön hidrolik için uygun aletler yok :(
Evet bende öyle duşunuyorum ön hidrolige uygun ekipmanlar olsa ön hidrolikde yaygınlasır.

aslan26 link=topic=69516.msg901150#msg901150 date=1403170152' Alıntı:
Evet bende öyle duşunuyorum ön hidrolige uygun ekipmanlar olsa ön hidrolikde yaygınlasır.
Bence tam tersi abi. Ön hidrolik üretilse ekipmanlarda ona göre çıkar. İlk olarak ön hidrolik sağlanması. Mesela Erkunt Türkiyede yerlisinde gösterdi ama yayılmadı. Tümosanda maxsimaya bir ara koydu fotoğrafları çıktı piyasaya ama kaldırmış herhalde. Ama hisarlar gibi şirketler sağlar bunu eminimki.

türkiyede çiftçilerin işlediği tarlalar ortalama 10-20 dekar arası değiştiği için kullanılan traktörler de 50-70 hp arası ve çoğunluğu tek çeker. .
hal böyle olunca ön hidroliği kullanabilecek ne tarla nede makina yok diyebiliriz..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=69516.msg901174#msg901174 date=1403182027' Alıntı:
türkiyede çiftçilerin işlediği tarlalar ortalama 10-20 dekar arası değiştiği için kullanılan traktörler de 50-70 hp arası ve çoğunluğu tek çeker. .
hal böyle olunca ön hidroliği kullanabilecek ne tarla nede makina yok diyebiliriz..

link veremiyorum ama o traktörlere bile uygulamak mümkün antonio carrora trg broşürünü incelersen orada 70 hp traktörün fabrika çıkışlı olarak front lift ve front pto ile satıldığını göreceksin

fendt 200 vfp bahçe serileride bunu uyguluyor

FatihEFE link=topic=69516.msg901285#msg901285 date=1403209896' Alıntı:
link veremiyorum ama o traktörlere bile uygulamak mümkün antonio carrora trg broşürünü incelersen orada 70 hp traktörün fabrika çıkışlı olarak front lift ve front pto ile satıldığını göreceksin

fendt 200 vfp bahçe serileride bunu uyguluyor
bay-*s