ön hidrolik neden bizim türkiyemizde yaygın degil

Ynt: ön hidrolik neden bizim türkiyemizde yaygın degil

Ali SARAÇ link=topic=69516.msg791648#msg791648 date=1383847623' Alıntı:
neden yaygın değil sorusuna cevaben : çift çeker traktör daha yeni yeni yaygınlaştı ön hidrolik için 40 senemiz var daha ..
o da dogru aslında ne yapsak anlatılmaz bizim milletimiz keşke öncü ülke biz olabilsek

Bazı kolaylıkları insanlar yakın çevrede görmeden ikna olmuyor. Yerli traktör sanayimizdede bunun örneği yok maalesef.
Aslında aynı anda iki aleti çekip bazı tarlaları tek seferde halledip zaman ve yakıttan ciddi tasarruf demek.
Özellikle 100 bg üzeri traktörlerin gücü buna müsait , birkaç sene içinde yerli alet sanayisininde bu yapıya uygun ürünler sunmasıyla bu konuda gelişmeler olur umarım.

aslında ön hidrolik traktörlerimizde olmassa olmazlarından gerek ama traktörü alırken 3 yada 5bintl fiyat farkı war die vazgeciyoruz.ben traktörümde olmasını isterdim ama gel gelelim bunu babama anlat 6 ay öncesinde taktıralım dedim babam yok dio anlatamadım gitti iş inata bindi sen taktırma ben taktırcam dedim sen taktır ben geri sökerim dio.aslında bizler bilsek faydalarıni yararlarını bizim elimizde yaygın olup yada olmaması

Teknolojiyi kendimiz üretmiyoruz kopyalıyoruz yada ithal ediyoruz bu yüzden herşeyi çok geriden takip etmemiz gayet normal.110 bg traktörler daha dün girdi üretime hangi traktöre ön hidrolik takacaktık...

O ZAMN BİZ ÖNCÜ OLALIM BURADA BOSUNA BİRBİRİMİZ İLE KONUSUYOR SORUNLARI ELE ALIYORUZ. LÜTFEN HERKES İLERİ TEKNOLOJİ İLE ÖNE ÇIKMAYA ÇALIŞSA FARKLILAŞMAZMIYIZ SİZCE

Daha arkasına takılan ekipmanların kol aralıklarında gerekli standartı yakalayamadı sanayicilerimiz, önüne ekipman işini ne zaman yaparlar bilemem. Forumdan bir kaç arkadaş ön hidrolik işini kendileri yaptı.

nailyetek link=topic=69516.msg791745#msg791745 date=1383861589' Alıntı:
Daha arkasına takılan ekipmanların kol aralıklarında gerekli standartı yakalayamadı sanayicilerimiz, önüne ekipman işini ne zaman yaparlar bilemem. Forumdan bir kaç arkadaş ön hidrolik işini kendileri yaptı.
bu arkadaslarla konusma sansım var mı

Bu sistemi çizdim ama daha yapmak nasip olmadı,işin aslı bu tip yeniliklerle genelde merakı olan insanlar ilgileniyor yani seri üretilecek kadar müşteri potansiyeline sahip değil ama yinede uğraşmaya değer .İnşallah yakın zamanda bi çalışma yapmayı düşünüyorum umarım estetik ve kullanışlı bi ürün ortaya çıkar,

KMS DİZAYN link=topic=69516.msg791956#msg791956 date=1383939440' Alıntı:
Bu sistemi çizdim ama daha yapmak nasip olmadı,işin aslı bu tip yeniliklerle genelde merakı olan insanlar ilgileniyor yani seri üretilecek kadar müşteri potansiyeline sahip değil ama yinede uğraşmaya değer .İnşallah yakın zamanda bi çalışma yapmayı düşünüyorum umarım estetik ve kullanışlı bi ürün ortaya çıkar,
iyi ki de bi başlangıç yapmısın alman bi firma yapımı hazır olarak türkiyeye geliyormus bursa da bi firma takıyo ama çok tuzlu 16 bine yaklasıyo:(((

UÖZKAN.77 link=topic=69516.msg791965#msg791965 date=1383940315' Alıntı:
4x4 ve orjinal kabin bile yeni sayılır ülkemizde... inşallah o aşamaya da gelinir ama ÇOK fazla ayakta uyutmuşlar aziz milletimizi, yazık...
abi biz böyle durumlarda öne çıkmamız lazım artık benim yasım elbet ufak sizden ama her öncülüğü yapmaya çalısıyorum bulundugum bölgede

Çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum,
ALLAH Nasip ederse param olunca bende orjinalini getirtip kendim monte etmeyi düşünüyorum..

üsame link=topic=69516.msg792059#msg792059 date=1383982405' Alıntı:
Çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum,
ALLAH Nasip ederse param olunca bende orjinalini getirtip kendim monte etmeyi düşünüyorum..
profilindeki 5085 galiba neden önceden hidrolikli almadın ki daha hesaplı olmaz mıydı?