NEWHOLLAND'IN 140 HP LİK PROTOTİBİNDEN Bİ BİLGİ VARMI?

Ynt: NEWHOLLAND'IN 140 HP LİK PROTOTİBİNDEN Bİ BİLGİ VARMI?

Ben Burdur bayisine sordum böyle bişeyden haberi bile yok.
Yahu dedim Konya fuarında gösteririm ama elletmem tarzında bi traktör vardı falan dedim ama bayinin haberi yok... :)
O derece gizli yani!.Belki maxima gibi gizem yapıyordur buda.

NH ' ın da olayı yılan hikayesine döndü , yılların firması ve yurtdışındaki modellerinde zaten yüksek güçlü traktörler fazlasıyla var , senin koyacağın teknolojiler hazır yani , patent sorunu , yan sanayi temin vb sorunları Tümosan ' a göre daha az , Tümosan ise Maxima ' da daha uzun ve çetrefilli bir yol izliyor mecburen , bu şekilde teknoloji transferini daha ucuza sağlayabileceği bir grup firması yok. Uzel daha 10 sene önce 105 bg traktörü çıkardı , NH , Erkunt gibi firmalar çok sonra 100 bg üzeri traktörleri pazara sundular. Uzel zamanında bunu MF ' den yardım alarak yaptı. Bizlerde bu sayede yerli piyasa koşullarında 100 bg üzeri traktöre bindik. Şimdi aynı durum 120 bg üzeri traktörlerde geçerli , bu güçte traktörler NH ' da , MF de , JD de , vs vs birçok markada var ithal geliyorlar , kaba bir hesapla fiyatları 130 bin tl altında değil , parçası pahalı burada yan sanayisi ve tedarikçisi olmadığı için , ama yerli firmalar bu beygir gücünde traktör üretirlerse , fiyatları marka modele göre ithallere göre belki 20-30 bin daha ucuz olacak , burada üretildiği için parça ve bakım fiyatları bir miktar daha ucuza gelecek. Bu nedenle yerli firmaların biran önce bu beygir gücüne çıkmasını bekliyoruz.

samsunbafra link=topic=69521.msg791763#msg791763 date=1383890204' Alıntı:
nh nin bazı serilerini getiremiyor bende görmüştüm hatta bitanede 6010 vardı.başka bir firma getiriyormuş
Harman traktör getiriyor sanırım abi nh nin ithal nh bayilerinde olmayan bazı çeşitlerini Harman traktörde satıyor.