case mi tumo mu

Ynt: case mi tumo mu

ikisinide kullanmadım ama case ağır basıyo bene bü kıyaslamalarda türk malı geride kalıyo türk malını kendi içinde kıyaslarsakda erko ve tümo birincilikde gidip geliyor yavaş yavaş piyasada nh ile mf nin tacını indirecekler gibi oho-*s oho-*s

akin50 link=topic=69535.msg791984#msg791984 date=1383942325' Alıntı:
Gonlum tumodan yana ama ergonomik yapi ve tasarim olarak case agir basiyo bizde basak var 98 model agzimiz yandi tekrar yanmasin diye iyice arastirip almak istiyoruz
ne gibi şeyler olduda ağzın yandı bizede anlatki alırken düşünelim

Basak 98 ve 99 modellere ilk cikan model cok acele yapilmistir onun icin cok agriza veriylr her yeri yag icinde frenleri cok kotu tutmuyor 2004 yilinda rekdeve oldu ama 2000 den sonra duzeldi diye biliyorum

akin50 link=topic=69535.msg792505#msg792505 date=1384077031' Alıntı:
Jxc kompak bi seri oldugu vites secebeginin az olmasi lif matik gibi ozeliklerin olmamasi birde agirlik konusunda hafif olmasindan cok sekme oluyormus ne kadar dogru bilmiyorum??
bende casenin jx 75c modeli var.ben silaj yapıyorum bu traktörle.çelmak tek sıra makinem var.aynı makineyle case nin jx 75 olan modelinden hem daha hızlı hem de daha ekonomik iş yapıyorum.bunu bizzat denedim.8x8 şanzıman gayet kullanışlı ve ideal bi şanzıman.lift daha bayiye inmeden takılıyo ben aldığımda üzerinde vardı.ağırlığı 3400 kg civarı bence ideal bi ağırlık.4 lü 12 kulak ünlü pulluğum var.yaz bozmasında da güz çiftlerinde de patinaj yaptığını görmedim.daha da bişey istemem.çok ağırlık çok yakıt demek bunu herkes bilir.sekmeye gelince;bu traktör sekmiyor dersem yalan olur.fakat kullandığım bütün çift çeker traktörler kadar bu da sekiyor.örneğin td 75,td 80,agrolüx 75 gibi.yani onlardan daha fazla sekmiyo.kullanım ve konfor bakımından çok rahat.bide benim için önemli ve hoşuma giden tarafı motoru iveco.sesini ve gücünü hissediyorsun.korkmadan alınabilecek orta ölçekli bi çiftçi traktörü.bi kullanıcı olarak yardımcı olmaya çalıştım.

Bi tanıdığımız hidrolik arızalarından bıktığı için tümo 8280 ini satıp 80 lik 3 silindir Case aldı. Mazotu tümo dan fazla diyor. Ls 70 plus kullanan arkadaşım slaj biçimleri sırasında bir arıza sebebiyle 4-5 gün bu Case yi kullandı. Resmen mazotu içiyor diyor.Kim ne derse desin bir çifçi için en önemli şey mazot. Ne kadar pahalı olduğunu biliyoruz.

akin50 link=topic=69535.msg793457#msg793457 date=1384250969' Alıntı:
Jx75c de intercool ar yokmus bu ozeligin olmamasi cekisde veyakitta cok etkisi oluyormu ??
fetullah aksu link=topic=69535.msg793542#msg793542 date=1384271681' Alıntı:
Bildiğim kadarıyla 75 c euro 3 motor olması gerek...Dolayısıyla intercooler var diye biliyorum...

JXC serisinde nesil 3200 cc motor kullanılıyor. Dediklerine göre intercoolere gerek yokmuş yakıtı da normal...